Poniedziałek, 22 kwietnia 202422/04/2024
690 680 960
690 680 960

Będą komputery i tablety dla lubelskich seniorów

Nowe komputery i tablety trafią do seniorów korzystających z zajęć w Dziennym Domu Seniora + oraz w Klubie Senior + Centrum Aktywizacji. Wysokość dofinansowania pozyskanego na zakup tego wyposażenia to 20 tysięcy złotych dla każdej placówki.

– Widzimy duże zapotrzebowanie na wsparcie w zakresie zwiększania kompetencji cyfrowych osób starszych. Wyposażanie placówek senioralnych w sprzęt komputerowy pozwala na przeciwdziałanie zagrożeniu wykluczenia cyfrowego tej grupy społecznej, którego przyczyną jest często brak dostępu do komputerów – mówi Monika Lipińska, Zastępca Prezydenta Miasta Lublin ds. Społecznych.

Z zakupionych laptopów i tabletów seniorzy korzystać będą zarówno podczas zajęć grupowych, jak i indywidualnych. Pod okiem terapeuty nauczą się obsługi urządzenia, a także tego jak bezpiecznie korzystać z internetowej poczty, zakupów czy zdalnego dostępu do usług urzędów i instytucji.

Warsztaty z zakresu obsługi komputerów odbywają się regularnie w różnych placówkach senioralnych prowadzonych przez ZOW i cieszą się dużym zainteresowaniem. Wielu uczestników zaczyna naukę od podstaw, ale są też tacy, którzy potrzebują wsparcia na dużo wyższym poziomie i wykorzystują komputer do zakupów, sprawdzenia połączeń komunikacyjnych czy codziennej obsługi poczty.

Zespół Ośrodków Wsparcia w Lublinie otrzymał dofinansowanie w wysokości 40 tys. zł na doposażenie stanowisk służących podniesieniu kompetencji cyfrowych seniorów ze środków Ministra Cyfryzacji w ramach konkursu „Cyfrowe Kluby Seniora”.

(fot. UM Lublin)

5 komentarzy

 1. To fajnie.Będa mogli o wiele częściej inwestować w różne podejrzane przedsiewzięcia,logować się na fałszywych stronach oraz wysyłać duże kwoy pieniędzy dla nowo poznanych internetowych znajomych z egzotycznych krain.

  • Niepotrzebne twoje obawy.
   Nie każdy jest głąbem potrafiącym komentować jedynie tytuł artykułu.

   • @hah Nie uprzedzajmy faktów, aczkolwiek skłaniam się bardziej w kierunku wypowiedzi @J.
    Obawiam się, że to kolejna nietrafiona inicjatywa 🙁
    Gdybyś nie był głąbem, to uzasadniłbyś wypowiedź podając jakieś argumenty, a tak sam wyszedłeś na „głąba”.

 2. O będą pisać jaka Japonia w Polsce.

 3. Przewiduję kolejne fale oszustw „na wnuczka” i „na policjanta”.

Z kraju