Czwartek, 29 lutego 202429/02/2024
690 680 960
690 680 960

W basenie przy ul. Łabędziej znaleźli nieprzytomnego mężczyznę. To kolejny taki przypadek

Trwa ustalanie okoliczności zdarzenia, do jakiego doszło na terenie jednego z basenów w Lublinie. Pod wodą znaleziono nieprzytomnego mężczyznę.

Do zdarzenia doszło w miniony piątek na terenie basenu przy ul. Łabędziej w Lublinie. Jedna z przebywających tam osób, zauważyła leżącą na dnie basenu osobę. Natychmiast wszczęto alarm, po którym wyciągnięto mężczyznę na brzeg. Ponieważ nie dawał on oznak życia, rozpoczęto resuscytację krążeniowo-oddechową. Wezwano również służby ratunkowe.

– Mężczyźnie, po przeprowadzonej akcji reanimacyjnej, udało się przywrócić funkcje życiowe. Następnie został on przetransportowany do szpitala. Jak ustalono, był to starszy mężczyzna, który przyszedł na basen z wnukiem. W czasie, kiedy doszło do zdarzenia, wnuk przebywał w innej części obiektu – wyjaśniał nam Andrzej Fijołek z Komendy Wojewódzkiej Policji w Lublinie. Funkcjonariusze przeprowadzili na miejscu czynności, które mają na celu ustalenie, czy przebywające na basenie osoby, miały zapewnioną właściwą opiekę ratowników.

To już kolejny tego typu incydent na tym basenie. Pięć miesięcy temu, w sobotni poranek, o mało nie utonął tam 21-latek. Został wyciągnięty na brzeg przez ojca. Ratowniczka przystąpiła do resuscytacji krążeniowo-oddechowej, pomagał też znajdujący się w tym czasie na basenie lekarz. Udało się przywrócić jego funkcje życiowe, jednak nieprzytomny 21-latek w poważnym stanie został przetransportowany do szpitala. MOSiR zwracał później uwagę, że młody człowiek wchodząc na basen złamał warunki regulaminu, który obowiązuje na pływalni. Mianowicie 21-latek cierpiał na epilepsję.

(fot. MOSiR)
2017-02-28 21:27:31

24 komentarze

 1. Chyba czas na wymiane składu ratownikow. 2 x podobna akcja to juz bardzo duze zagrozenie dla innych

 2. Od Waszych durnych komentarzy to az sie plakac chce. Ratownicy spelnili swoje zadanie i przywrocili czlowiekowi funkcje zyciowe. Proponuje usiasc 8 h i wpatrywac sie w wode, ciekawe czy wszystko zauwazycie…

 3. sory
  dziadek zawału dostał
  i łepek z padaczką se przyszedł popływać
  Niech se przychodzą z własną opieką !!!!!!
  To chyba nie wina ratownika!!!!!!

 4. Brawo dla ratowników. Mają bardzo ciężka i niewdzięczna pracę. Wypadki się zdarzają.

Z kraju

Polityka i społeczeństwo