Bakterie grupy coli i enterokoki w wodzie na terenie gminy Żyrzyn

Urząd Gminy w Żyrzynie poinformował dziś mieszkańców, że woda w miejscowościach Zagrody i Żyrzyn nie nadaje się do picia. Badanie wykazało w niej obecność bakterii grupy coli i enterokoków.

Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w Puławach poinformował o pogorszeniu jakości wody do spożycia przez ludzi pod względem mikrobiologicznym w wodociągu w Żyrzynie.

Woda do spożycia w miejscowościach Żyrzyn i Zagrody wykazuje zanieczyszczenie bakteryjne i nie nadaje się do spożycia. Woda z kranu nie może być przeznaczona do picia, także nie może być przeznaczona do przygotowywania posiłków, mycia naczyń, owoców i warzyw oraz utrzymania higieny osobistej. Woda z kranu może być używana wyłącznie do spłukiwania toalet.

Jak informuje PPIS w Puławach, przeprowadzone badania wody wykazało obecność bakterii grupy coli i enterokoków kałowych w kuchni budynku Szkoły Podstawowej w Żyrzynie przy ul. Tysiąclecia. Stanowi to naruszenie wymagań mikrobiologicznych.

W związku z zaistniałą sytuacją Urząd Gminy Żyrzyn opublikował informację z harmonogramem dowozu wody dla mieszkańców Żyrzyna i Zagród na najbliższe dni. Publikujemy go poniżej.

Urząd Gminy zaleca śledzenie komunikatów na stronie internetowej oraz przekazanie informacji sąsiadom.

(fot. pixabay.com, UG Żyrzyn)

4 komentarze

  1. Spokojne w Warszawie piją i mówią że dobra.

  2. zmierzone z kranu a kran mógł być brudny przez osobę korzystającą z toalety bo cola i enterokoki to bakterie kałowe, a nikt się nie załatwi do rur pod ziemią, niech zmierzą z hydrantu z paru punktów a nie zamykają całą wieś.

    • Tak zrobili z ujęcia jest dobra z hydrantów jest dobra ale tylko w szkole wyszło z bakterią, ale procedury to procedury i trzeba całość wychlorować.

  3. dobrze będzie

Materiały wideo

Lubelscy policjanci wzięli udział w akcji #GaszynChallenge (wideo)
Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)

Co? Gdzie? Kiedy?

Pobiegnij leśnym szlakiem w szczytnym celu
Wyprawa – „Uroczyska pogranicza zapomniane cmentarze Polesia”
Zaproszenie na terenowe akcje poboru krwi
Spotkanie autorskie z Joanną Brodzik – „Umami. Opowieści i przepisy”
European Teqball Tour w Chełmie (wideo)