690 680 960

Autokary nafaszerowane papierosami

Normal
0
21

W podłodze i ścianach a także kanałach nawiewowych autokarów ukryte były papierosy, które usiłowano przemycić do Polski.

W nocy z poniedziałku na wtorek funkcjonariusze Służby Celnej i Straży Granicznej przeprowadzili szczegółowe kontrole autokarów przekraczających granicę w Dorohusku. W dwóch z nich ukryte były papierosy bez polskich znaków akcyzy.

W ukraińskim autokarze marki ikarus funkcjonariusze celni z komórki zwalczania przestępczości, wraz z funkcjonariuszami Straży Granicznej odkryli papierosy schowane w podłodze i ścianach pojazdu. Łącznie znaleziono prawie 1500 paczek papierosów różnych marek. Podczas przesłuchania podróżujących autokarem do próby przemytu przyznał się Ukrainiec Aleksandr P. Wyjaśnił że skorzystał z okazji iż auto było garażowane na jego posesji oraz się nim opiekuje, więc przed wyruszeniem w trasę ukrył wyroby tytoniowe które zamierzał sprzedać z zyskiem na chełmskim bazarze. Kierujący ikarusem nic nie wiedział o kontrabandzie.

Z kolei w ukraińskim autokarze marki mercedes celnicy ujawnili w kanałach nawiewowych ponad 2500 paczek papierosów Fest. W tym przypadku do przemytu przyznał się kierujący pojazdem, który także liczył na łatwy zarobek chcąc sprzedać papierosy na bazarze w Chełmie. Funkcjonariusze wszczęli przeciwko mężczyznom postępowanie karne skarbowe, zabezpieczając na poczet grożących im kar 2 oraz 3 tys. złotych. Przechwycone papierosy trafiły do magazynu celnego.

 
(fot. Izba Celna Biała Podlaska)

Komentarze wyłączone

Kursy walut

  • USD 4.4492zł -0.93%
  • GBP 5.461zł 0.08%
  • EUR 4.685zł -0.09%
  • CHF 4.7576zł -0.01%

Polub nas

Materiały wideo

Lubelscy policjanci wzięli udział w akcji #GaszynChallenge (wideo)
Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)

Co? Gdzie? Kiedy?

Mikołajkowe szkolenie dla kierowców w ODTJ
Mikołajki z myślą o seniorach i osobach z niepełnosprawnościami
Zaproszenie na terenowe akcje poboru krwi
A może tak w ostatnim miesiącu roku warto odwiedzić Teatr Muzyczny? Sprawdź!
Mikołajki w VIVO! Lublin