Środa, 24 kwietnia 202424/04/2024
690 680 960
690 680 960

Autobus komunikacji miejskiej stanął w płomieniach. Trwa akcja gaśnicza, ruch jest zablokowany (zdjęcia, wideo)

W Lublinie zapalił się autobus komunikacji miejskiej. Płomienie zaczęły się szybko rozprzestrzeniać. Kierowca zdążył ewakuować pasażerów.

We wtorek około godziny 18:40 na ul. Orkana w Lublinie zapalił się autobus komunikacji miejskiej. W płomieniach stanęła tylna część pojazdu, gdzie znajduje się silnik. Ogień zaczął bardzo szybko się rozprzestrzeniać, po chwili wnętrze spowite zostały gęstym dymem.

Na miejscu interweniowała straż pożarna oraz policja. Jak nam przekazano, obecnie sytuacja została już opanowana. Strażacy przeszukali też środek autobusu, nie natrafili tam na nikogo. Wstępnie w zdarzeniu nikt nie ucierpiał.

Jak ustaliliśmy, kierowca linii nr 57 zauważył, że uruchomił się system ostrzegający o pożarze. Natychmiast zatrzymał pojazd, po czym ewakuował pasażerów.

Wciąż trwa akcja gaśnicza. Ruch pojazdów na ul. Orkana na wysokości galerii handlowej został całkowicie wstrzymany.

(fot. lublin112, nadesłane Kacper, Wojciech, Paulina, Paweł, )

36 komentarzy

 1. A Adaś kazal przecierać gaśnice nawet na drzwiach jest kartka że najważniejsze wycieranie gaśnic ???patrz punkt pierwszy +koszula

 2. Ten autobus nie należy do Miejskiego Przedsiębiorstwa Komunikacyjnego w Lublinie. Może więcej precyzji w podawaniu informacji??

  • Przecież nigdzie w tekście nie ma nawet słowa na temat Miejskiego Przedsiębiorstwa Komunikacyjnego.

  • Kierowca. Czy to ważne do kogo należał? Przecież świadczył usługi dla komunikacji miejskiej i był w kolorach miasta. Więc potocznie zwany autobus MPK. Przecież pasażer nie dochodzi kto jest właścicielem autobusu. Pomyśl chłopie kierowco

   • Olgierd Jedlina

    Składasz skargę na kierowcę do MPK, bo przecież potocznie mówi się MPK. Okazuje się jednak, że to nie ten przewoźnik. ZTM wtedy wyprowadzi cię z błędu.

 3. Internetowy Spec od systemów ostrzegawczych

  Najważniejsze że system ostrzegawczy o pożarze był i zadziałał ….pewnie gdyby nie zadziałał to nikt by nie zauważył i jechali by dalej paląc się żywcem …

 4. Super komentarz dziecka w filmiku 1:03! 🙂

 5. Dobrze, że to autobus ekologiczny. Jak się pali to pachnie fiołkami.

 6. A czy pasażerom zwrócono za bilety z racji niewykonania należycie usługi?

  A tak po za tym brawo dla Pana kierowcy, który szybko podjął właściwą decyzję i uratował ludzi od najgorszego.
  Lepiej postać na mrozie i żyć….

 7. Piękny komentarz chłopca . Pozdrowienia dla Panów .

 8. Czy to ten autobus, który od kilku miesięcy jeździł po mieście i kopcił jak stary Jelcz? Jeśli tak, to ewidentne zaniedbanie ze strony MPK i narażanie zdrowia pasażerów… Bez komentarza.

  • Kopci jak stary Jelcz to twój mózg. A to wszystko dlatego, że nie nadąża. Za czym? A za tym, że wokół tyle osób potrafiących normalnie postrzegać otaczającą ich rzeczywistość, a ten przez lata nie może za nimi nadążyć. Przecież to ewidentne zaniedbanie z jego strony. A dlaczego? A bo pustka pod czachą. A to stanowi ewidentne narażanie zdrowia… psychicznego.

   Tyle lat już w Lublinie istnieje coś takiego jak ZTM, przez lata jeździli prywatni przewoźnicy, teraz są firmy obsługujące komunikację miejską. A tu wyskoczy taki, co dalej żyje w latach, w których było tylko MPK i nic innego.

   Jak tu w tym kraju ma być dobrze, skoro tacy imbecyle chodzą po tej ziemi?

  • Ten autobus nie należał do MPK, wystarczy zwrócić uwagę już na same tablicę rejestracji i a później logo.

 9. Podobno czopek jeszcze gaśnicy szuka….

 10. Przecież to autobus Irex-u, mpk nie ma wpływu na to czym i w jakim stanie jeżdżą inny przewoźnicy.

Z kraju