Sobota, 18 maja 202418/05/2024
690 680 960
690 680 960

Aqua Lublin: Ponad 67 tys. osób skorzystało z basenów w pierwszy miesiąc działalności

O tym jak w Lublinie brakowało dużego kompleksu basenów świadczą statystyki pierwszego miesiąca działalności Aqua Lublin. Obiekt odwiedzały tłumy, teraz pomimo końca promocji, klientów nie ubywa.

Minął miesiąc funkcjonowania kompleksu basenów Aqua Lublin. Przez cały ten okres obiekt nie narzekał na brak popularności. Od 15 października, kiedy pierwsi klienci skorzystali z basenów, obiekt odwiedziło 67 051 osób. Co więcej, z dnia na dzień przybywało chętnych. Przez pierwsze dwa tygodnie basen odwiedziło 31 250 osób, przez kolejne 14 dni już blisko 36 tysięcy osób. Jednak prawdziwe oblężenie panowało w ostatni dzień obowiązywania promocyjnych cen biletów. W niedzielę 15 listopada Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji zanotował 3645 osób korzystających z kompleksu.

Jak wyjaśnia MOSiR, w rzeczywistości osób korzystających z basenów było więcej. – Podane liczby nie oddają jednak pełnej skali popularności kompleksu Aqua Lublin. Szacujemy, że każdego dnia na pływalni olimpijskiej mamy też dodatkowo ok. 300-350 klientów niekomercyjnych z 31 zewnętrznych podmiotów, w tym uczniów z 17 lubelskich szkół. Uczniowie korzystają z pływalni 50-metrowej w ramach wykupionych przez gminę Lublin lekcji W-F – wyjaśniają pracownicy gospodarza obiektu. Pomimo zakończonej promocji, kiedy za wstęp płaciło się tylko połowę ceny, baseny cały czas cieszą się bardzo dużym zainteresowaniem.

W obowiązującym obecnie cenniku wprowadzono kilka zmian. Najważniejsza z nich to dodanie bezpłatnych 15 minut do biletów godzinnych zarówno normalnych jak i ulgowych. – Ten ekstra czas ma pozwolić osobom chcącym skorzystać z basenów przez 60 minut na przebranie się, wysuszenie włosów itd. W przypadku grup ten dodatkowy, bezpłatny czas nieznacznie wydłużyliśmy, bo często jeden opiekun zajmuje się większą grupę dzieci. Kwadrans w takich przypadkach okazałby się niewystarczający – informuje MOSiR. Wprowadzono również bilety w formule „no limit” na Saunarium i strefę basenów z atrakcjami wodnymi. Bilet „no limit” normalny kosztuje 69 złotych, ulgowy 59 zł.

(fot. lublin112)
2015-11-18 21:00:40

19 komentarzy

 1. jaki tam musi być teraz syf

 2. Syf , syf i jeszcze raz syf. Byłem raz i nigdy więcej

 3. A ile przez miesiąc odwiedziło Arenę Lublin? 😉

 4. Borys (oryginał)

  Skandalem jest brud w przebieralniach i pod prysznicami, czarne osady na ściankach basenów. Obsługa sprzątająca spaceruje, plotkuje zamiast zająć się sprzątaniem. O braku mydła w dozownikach już nawet nie ma co wspominać. Nieczynna restauracja i kawiarnia w strefie saun, beznadziejne suszarki. Nieczynne wanny z jaccuzi i sygnalizacja przy rurach oraz zewnętrzny duży basen.

  No chyba, że teraz jak przyjdę i wybulę na rodzinne wyjście na basen 180 zł to okaże się, że wszystko już jest jak należy.

  Ale i tak ten basen jest the best.

 5. Polska w ruinie.

 6. Napoleon XV - Cesarz Abramowic

  I jeszcze to naciągane kłamstwo o 67 051 osobach. Tyle to oni wejściówek sprzedali ;_;

  • Ciekawe kiedy wyłonią rekordzistę wzorem wypożyczeń roweru miejskiego? A jak się ma sprawa z odwiedzającymi Arenę? Czy Ratusz dogadał się z zaprzyjażnionym Bankiem w sprawie zaciągnięcia kredytu na spłatę dofinansowania z Unii?. Makrela potrzebuje kasy na uchodzców – nie podaruje. A w Lublinie kolejne mosty pozamykają i ruszy nowoczesny system korkowania miasta za grube miliony.

 7. były tłumy bo była darmocha dla dzieciarni i wszystkie rumuny z całymi gromadkami waliły obaczyć ten cud lubelski tzw „wizytówkę”…. Żetelnośc dziennikarska nakazywała by z taką oceną poczekać kilka miesięcy… No chyba że to art. „sponsorowany”…!

 8. Co wy za bzdury w tych komentarzach wypisujecie. Basen jest super, czysty, w przebieralniach czysto i mydła nie brakuje. A jaccuzi to może było nieczynne jak ty byłeś.

  • Borys (oryginał)

   Nie bzdury, tylko fakty.

   Przy tak dużym przepływie ludzi wystarczy, że jedna zmiana sprzątająca oleje swoje obowiązki i robi się bałagan. Chodzi o takie prozaiczne sprawy jak walające się po podłodze resztki, przepełnione śmietniki, brudne podłogi w przebieralni.

   Jak ktoś był ostatnio to proszę o odpowiedź na poniższe pytania:
   Działa już sygnalizacja przy wejściach do zjeżdżalni?
   Czy otwarty już jest duży basen zewnętrzny?
   Czy w zewnętrznym basenie, tym okrągłym zostały usunięte czarne osady na ściankach tuż przy lustrze wody?
   Wszystkie jaccuzi są czynne?
   Są normalne suszarki, czy atrapy o mocy 700W z urywającymi się rączkami?
   Czy jest czysto?

   Basen jest piękny, ale trzeba o niego dbać na bieżąco.

   • Masz 100% racji też tam byłem i było tak ja piszesz. Dodatkowo bilety po 1zł dla dzieci spowodowały, że nie było mowy o normalnym korzystaniu z atrakcji w basenie. Dzieci był tak dużo, że trudno było nad nimi zapanować. Szkoda, że organizatorzy akcji promocyjnej nie pomyśleli o wyznaczeniu godzin wejść tylko dla grup zorganizowanych ( dzieci) wtedy reszta mogłaby zobaczyć jakie atrakcje oferuje ten ośrodek. Co do brudu to czarny osad brudu przy lustrze wody też występował a byłem przedpołudniem 12.11 czwartek.

 9. Polska w ruinie? Śmieszni jesteście. Jeszcze nigdy Lublin niebył taki rozwinięty jak teraz. Proponuję wyjść poza osiedle i się przekonać

  • I jeszcze nigdy nie był zadłużony tak jak teraz. A co do basenu to zobaczymy za miesiąc ilu było odwiedzających po tym jak zakończyły się promocyjne ceny. Także prosił bym redakcję o podobny artykuł w grudniu.

  • skąd ty koleś dojeżdżasz! ? wystarczy zobaczyć drogi w centrum jakie są rozjechane, gdzie są zakłady pracy, co? cieszysz się super i hipermarketami? i to dla ciebie rozwój? zobacz na stadiony w Lublinie nie tylko na nowy „Arena” mosty się sypią !! trasa s 17 Lublin kurów jazda jak po muldach a niedawno oddana, musisz być niezła wazelina rządzących skoro piszesz takie głupoty!