Czwartek, 25 kwietnia 202425/04/2024
690 680 960
690 680 960

Andrzej Duda spotkał się z mieszkańcami Włodawy (zdjęcia)

Zakończyła się już wizyta prezydenta RP w naszym regionie. Uczestniczył w uroczystości otwarcia Zjazdu Historyków w Lublinie, potem udał się do Włodawy. Spotkał się tam z mieszkańcami.

W środowe popołudnie Włodawę odwiedził prezydent RP Andrzej Duda. Był to drugi punkt jego wizyty w województwie lubelskim. W pierwszej kolejności złożył wieńce przed pomnikiem poświęconym „polskim oficerom i policjantom, pochodzącym z Włodawy i okolic, zamordowanym przez NKWD w Katyniu, Charkowie, Miednoje, Twerze w 1940 r.”, pomnikiem poświęconym „żołnierzom Wojska Polskiego i Korpusu Ochrony Pogranicza poległym w walce z niemieckim i sowieckim najeźdźcą w 1939 r., a także na grobie por. Leona Taraszkiewicza „Jastrzębia” – w miejscu, gdzie znajduje się również symboliczny grób ppor. Edwarda Taraszkiewicza „Żelaznego”.

Następnie na rynku spotkał się z władzami miasta oraz z mieszkańcami. Jak podkreślił prezydent, Polska musi rozwijać się równo. Nie chcemy, żeby były rejony, które są bardzo zamożne i rejony zaniedbane. Dlatego też zostały stworzone różnego rodzaju programy, w tym Fundusz Dróg Samorządowych, których zadaniem jest wspieranie tych regionów, które nie zawsze mogą sobie pozwolić na przeprowadzenie większych inwestycji a tym samym dorównanie zamożniejszym rejonom kraju. To samo dotyczy warunków edukacji czy też prowadzenia biznesu, które powinny być w miarę jednakowe w całym kraju.

Na koniec mieszkańcy mieli czas na zamienienie kilku słów z prezydentem, uścisk dłoni czy też wykonanie wspólnego zdjęcia.

(fot. Kancelaria Prezydenta)

26 komentarzy

  1. A cóż pan prezydent obiecał, że panie aż się krztuszą ze śmiechu?

  2. Witamy Panie Prezydencie

  3. Aaa to ten Polski Justin Bieber?

  4. Inflacja rośnie, wszystko drożeje w rekordowym tempie, a naiwny lud się cieszy. Będziemy mieli drugie Węgry, albo jeszcze gorzej.

Z kraju