690 680 960

Andrzej Duda podpisał nowelę ustawy abonamentowej. 1,95 mld zł trafi do TVP i Polskiego Radia (wideo)

Prezydent Andrzej Duda poinformował, że zdecydował się podpisać ustawę o radiofonii i telewizji oraz ustawy o opłatach abonamentowych. Dzięki temu do TVP i Polskiego Radia trafi rekompensata 1,95 mld zł w 2020 r.

Podpisana przez prezydenta nowela przewiduje wprowadzenie rekompensaty w łącznej wysokości 1,95 mld zł w 2020 r. dla TVP i Polskiego Radia w związku z utraconymi wpływami.

– Biorąc pod uwagę potrzebę funkcjonowania mediów publicznych jako powszechnie dostępnych, jako niezwykle ważnych dla obywateli, zdecydowałem, że podpiszę tę ustawę na pewnych warunkach, które ustaliliśmy z Panem Premierem i Panami Przewodniczącymi – poinformował Andrzej Duda.

Andrzej Duda podkreślił, że sprawę finansowania mediów publicznych potraktował bardzo poważnie – wziął pod uwagę kwestie dotyczące ich funkcjonowania, także mediów regionalnych, finansów i oferty programowej.

Prezydent ocenił, że stan w jakim jest dziś ta oferta i możliwość realizowania misji publicznej na poziomie podstawowym, szczególnie dla ośrodków regionalnych telewizji „jest po prostu opłakany” i wymagają one modernizacji.

 

(fot. wideo KP)

70 komentarzy

 1. Mało się płaci za telewizję? Może jeszcze abonament za internet niech zrobią i za telefony na kartę też

  • Napisz od jakiego czasu i jaką kwotę płacisz ! Jestem w 95% przekonany że z 60 komentarzy może 5 osób płaci abonament radiowo-telewizyjny, ale jak ktoś coś komuś daje to już jest źle – rząd PO mógł przez swoje lata wspomagać chorym, mógł wspierać rodziny, mógł pomagać emerytom a nie teraz komentować i oskarżać – każdy ma swoje 5 minut !

   • Janusz komentarzy

    Twoim zdaniem przekazywanie kasy na telewizje która swoją treścią bije na głowę stare kroniki filmowe z czasów PRL jest ok? A z jakiej to racji mam się dorzucać do „czyjejś prywatnej telewizji” (PiS). Nie oglądam takich kanałów, a za telewizję płacę co miesiąc abonament. Telewizja zarabia na reklamach a z tego co wiem to takowe są emitowane również w telewizji polskiej i to powinno wystarczyć.

    • Nie ma znaczenia jaka to telewizja – jest obowiązek – tak samo jak z ZUS ! Mi się nie podoba płacić co miesiąc składki na tą instytucję a chodząc prywatne do każdego lekarza – a o emeryturze pewnie mogę zapomnieć – no może dostanę 1000zł – Ale obowiązek jest to się płaci !

  • Dziwne rzeczy wypisujesz ? Internet masz za darmo ? za telefon też nie ma abonamentu ?

 2. Jakby dał na TVN to wtedy byłoby cacy. No ewentualnie mógł też zawsze sfinansować Owsiakowi kolejny namiot Hare Kriszny na jego dorocznych dożynkach.

 3. I jedni płacą od lat i mają z tego wielkie G… a drudzy jak korzystają z telewizji satelitarnej to mają gdzieś płacenie abonamentu. I teraz za nich my wszyscy płacimy a oni dalej nie będą tego robić.

 4. Bardziej umarnować pieniędzy po prostu się nie da. To się niczym nie różni od wrzucenia tych miliardów do szamba. I jeszcze ośmielają się wyciągać łapska po „abonament”, skur********!

 5. Powinni w prosty sposób egzekwować kwotę z abonamentu tak jak z podatkiem drogowym wliczonym w cenę paliwa – obligatoryjnie kto udostępnia TV powinien płacić do KRRiT – abonamenty w Cyfra+, POLSAT i innych platformach płacą ponad 100zł miesięcznie i nie płaczą !

Materiały wideo

Lubelscy policjanci wzięli udział w akcji #GaszynChallenge (wideo)
Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)

Co? Gdzie? Kiedy?

Festyn Ludowy „U Cioci Pauliny”
Święto Kwitnącej Lipy
Bukowskie Jagodzianki. Gwiazdą wieczoru będą Pogwizdani
Dni Konstantynowa. Gwiazdą wieczoru będzie MiłyPan.
Święto Róż w Końskowoli