Sobota, 25 maja 202425/05/2024
690 680 960
690 680 960

Młody kierowca wyprzedzał pojazd ciężarowy, doprowadził do czołowego zderzenia. Dwie osoby w szpitalu (zdjęcia)

Wczoraj na drodze krajowej nr 12 na trasie Piaski – Chełm doszło do czołowego zderzenia dwóch pojazdów. Znanych jest więcej szczegółów tego groźnie wyglądającego zdarzenia drogowego.

Do wypadku doszło w piątek około godziny 8:30 na drodze krajowej nr 12, na trasie Piaski – Chełm. Służby ratunkowe otrzymały zgłoszenie o czołowym zderzeniu dwóch pojazdów w miejscowości Bezek Dębiński.

Na miejscu interweniowała straż pożarna, zespoły ratownictwa medycznego oraz policja. Z dotychczasowych ustaleń chełmskich policjantów wynika, że 21-latek z Siedlec kierujący pojazdem marki Audi podjął manewr wyprzedzania pojazdu ciężarowego. Nie zdążył jednak wrócić na swój pas i czołowo zderzył się z jadącym z naprzeciwka pojazdem marki Peugeot, kierowanym przez 32-latka z powiatu lubelskiego. W wyniku zderzenia do szpitala zostali przetransportowani obaj kierujący. Badanie alkomatem wykazało, że mężczyźni byli trzeźwi.

W trakcie zderzenie doszło do rozrzucenia odłamków uszkodzonych pojazdów i jeden z nich uderzył w szybę czołową wyprzedzanego samochodu ciężarowego marki Scania. Przez kilkadziesiąt minut droga krajowa była całkowicie zablokowana, następnie przywrócono ruch wahadłowy na jednym pasie.

Policjanci ustalają szczegółowe okoliczności zdarzenia. Drogę krajową nr 12 udrożniono po kilku godzinach.

Młody kierowca wyprzedzał pojazd ciężarowy, doprowadził do czołowego zderzenia. Dwie osoby w szpitalu (zdjęcia)

(fot. Policja Chełm)

39 komentarzy

 1. gały wydłubać, ręce obciąć to może nie bedzie stwarzał zagrożenia więcej

 2. na prostej drodze, na ciągłej – nie dość, że wyprzedzał, to jeszcze prosto w inne auto. co taki kierowca w ogóle potrafi?
  zabrać dożywotnio uprawnienia!

 3. Lepiej na prostej niż na zakrecie.

 4. Adam z Kosminka

  Szkoda że nie odszedł do nieba. Wróci i kogoś zabije podczas kolejnego manewru.

 5. Codzienność, gdyby nie zjeżdżać na margines to takich zdarzeń dziennie było by może ze 20 wypadków moja tylko o tej jednej drodze. Plaga i tyle co Ci ludzie mają w głowach.

 6. Ten z audi jak taki kozak to powinien uciec całkiem na lewą stronę a nie iść na czoło i próbować kogoś zabić… było chłopie jechać na lewo i celować w drzewo może to czegoś by Cię nauczyło, jak byś trafił na ciężarówkę to by już nie było co zbierać.

 7. fan frania w zastępstwie

  Bładzicie w swoich domysłach i nie macie racji .Ten mlodzieniec jest nie winny .Nie mogę się nadziwić że jeszcze Franio nie skomentował i nie wyjasnił wam ,że skoro to bylo „ałdi ” ,to musiało spowodować wypadek ,bo te auta tak mają ze bez wzgledu na to kto siedzi za kierownica ,same powodują wypadki .Prawda Franiu ?

 8. Do tej pory wszyscy uciekali na pobocze, gdy wyprzedzał. Tym razem było inaczej.

 9. nieKrytyKrytyk

  ale jak to beemki i audi się rozbijają, przecież statystycy wyraźnie mówią że to nissany i toyoty się rozbijają, no ale jednak to z wczorajszych wypadków bolesne miętolenie wała wygrało, z 1 beemki zrobił 2, i za 3 tygodnie 2 nówki nie bite (empałery) z 2,5 tdi pod maską bedzię.