690 680 960

Amerykańscy żołnierze przyjadą jutro do Lublina. Zatrzymają się na Placu Zamkowym

W środę do Lublina mają dotrzeć amerykańscy żołnierze zmierzający na ćwiczenia. Na Placu Zamkowym zaplanowano spotkanie z mieszkańcami.

Informacja o przyjeździe kolumny amerykańskich żołnierzy z 2 Regimentu Kawalerii jadących kolumną transporterów opancerzonych Stryker z Niemiec na ćwiczenia pojawiła się już ponad tydzień temu. Jednak po kilku dniach została zdementowana przez stronę wojskową. Jednak okazuje się, że jutro żołnierze zameldują się na lubelskim Placu Zamkowym.

Informację taką przekazał rzecznik wojewody lubelskiego Radosław Brzózka. Nie ma jeszcze szczegółów dotyczących pojazdów, którymi będą się poruszać, jednak najprawdopodobniej ma to być kilkanaście wozów opancerzonych jak również ciężarówki.

Kolumna amerykańskiego wojska gościła w Lublinie rok temu w marcu. Wtedy to jednostce wojskowej przy ul. Kruczkowskiego mieli nocleg. Żołnierze wracali z ćwiczeń na poligonach w Estonii. Trasę liczącą 1800 km postanowili pokonać jadąc wykorzystywanymi na co dzień pojazdami. Przez Polskę i Czechy dotarli do Niemiec, gdzie stacjonują. Celów takiego rozwiązania było kilka: przećwiczenie pokonywania długich dystansów, pokazanie się obywatelom sprzymierzonych krajów w celach propagandowych a także manifestacja siły.

(fot. lublin112)
2016-05-31 19:16:37

28 komentarzy

 1. google street view

  cola i marlboro

 2. Taki objazdowy cyrk na kółkach. Ruski już się boi…

 3. Obstawiam, ze USA chce dokonać prowokacji, bo zalezy im na wciągnięciu tej częsci Europy w wojne Z Ruskimi, aby mieć pozycje lepszą negocjacyjną, jak USA będzie potrzebowac ruskich w konflikcie (niekoniecznie militarnym) z Chinami.
  Tak więc czekam na prowokację.

 4. Mamy amerykanów bo wyczuli ropę w lubelskiej ha ha ha 🙂 gaz i węgiel już są jeszcze ropę wydobyć i będą robić mały Kuwejt 🙂 i dlatego chcą tu tarcze co by im nikt nie zabral 🙂 a na pokazie się będą śmiali z nas ze my tego nie zrobiliśmy 🙂

 5. Rozumie .ze beda male murzynki po okolo120usd /500zl/ i nie beda musialy posiadac wiz…

 6. Aaron Fleischmann

  Polscy wasale będą mieli niepowtarzalną okazję osobiście pokłonić się swoim Panom 🙂

 7. Aaron Fleischmann

  Swoją drogą, to zdumiewające, że nikogo nie oburza obecność obcych wojsk na terytorium podobno suwerennego kraju. Niektórych razi brak konieczności posiadania wiz przez amerykańskich żołdaków. Choć w sumie… Po co im wizy, kiedy jadą na własny poligon?

Kursy walut

 • USD 4.3252zł -0.24%
 • GBP 5.3505zł -0.34%
 • EUR 4.7076zł -0.35%
 • CHF 4.6961zł -0.38%

Polub nas