Alarmy w szkołach i przedszkolach. Do placówek trafiła informacja o sterowanej komputerowo bombie

Po raz kolejny miała miejsce seria tzw. kaskadowych alarmów bombowych. Do szkół i przedszkoli w naszym regionie trafiły wiadomości o podłożonym niebezpiecznym ładunku. Policjanci nic nie znaleźli.

W środę po raz kolejny w wielu miejscach województwa lubelskiego wywołane zostały fałszywe alarmy bombowe. Tym razem informacje o podłożonym ładunku wybuchowym trafiły do szkół i przedszkoli. Dyrekcja każdej z placówek od razu zdrożyła odpowiednie procedury a o wszystkim powiadomiona została policja.

Jak nam przekazano, w kilku przypadkach zdecydowano się na ewakuację dzieci oraz personelu. Tak było m.in. w szkole w miejscowości Jabłonna Druga. Autor przesłanej do placówki wiadomości przekazał, iż to nie żart a „bomba jest sterowana przez komunikator UserCrypt, jedyny którego nie potrafią złamać polskie służby”. Ostrzegł również, że „to będzie wasz koniec”.

Wszystkie placówki, do których dotarły wiadomości, zostały przeszukane przez policjantów. Do działań zaangażowana została również straż pożarna, która zabezpieczała prowadzone czynności. Jak nam przekazano, łącznie w całym regionie było to kilkanaście obiektów. W żadnym z nich nie natrafiono na nic podejrzanego.

(fot. lublin112/zdjęcie ilustracyjne)

Zobacz również

2 komentarze

  1. Puki służby bedą reagowały na takie bzdurne alarmy ,to takie alarmy będą .Najprostrzy sposób na takich durnych „żartownisiów ” to całkowita ignorancja i nie naglasnianie w mediach takich glupot .Głupie żarty szybko się wtedy skończą

  2. Raczej wpaść do domu razem z drzwiami, ogłuszyć i wytrzeć podłogę żartownisiem.
    Postawić zarzuty terroryzmu.

Materiały wideo

Lubelscy policjanci wzięli udział w akcji #GaszynChallenge (wideo)
Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)

Co? Gdzie? Kiedy?

Życie świętego Stanisława Papczyńskiego w formie rysunków na piasku
Superauta dla Hospicjum im. Małego Księcia w Lublinie
Pobiegnij leśnym szlakiem w szczytnym celu
Wyprawa – „Uroczyska pogranicza zapomniane cmentarze Polesia”
Zaproszenie na terenowe akcje poboru krwi