690 680 960

Od soboty ogólnokrajowy lockdown. Wraca nauka zdalna we wszystkich szkołach (wideo)

W środę po południu minister zdrowia Adam Niedzielski poinformował, że od soboty w całym kraju zostanie wprowadzony lockdown. Oznacza to zamknięcie hoteli, kin, teatrów, basenów i obiektów sportowych we wszystkich województwach, bez względu na wskaźnik zakażeń.

Jak przekazał w środę po południu minister zdrowia, główną przyczyną przyspieszenia pandemii jest brytyjska mutacja koronawirus i osiągnęła ona poziom 52%.

– Jesteśmy pod wrażeniem przekroczenia kolejnej bariery psychologicznej. Dynamika zachorowań przyspiesza w ostatnich dniach. To oznacza, że mimo że byliśmy w zeszłym tygodniu na poziomie ponad 20 tys., to wcale tempo nie maleje, ale III fala przyspiesza i musimy podjąć zdecydowane kroki. Podjęliśmy decyzję, żeby obostrzenia regionalne wprowadzić na terenie całego kraju – powiedział Adam Niedzielski.

Obostrzenia w całym kraju zaczną obowiązywać od 20 marca do 9 kwietnia. Oznacza to, że we wszystkich województwach zamknięte będą m.in hotele, kina, teatry, baseny i obiekty sportowe. We wszystkich szkołach nauka będzie prowadzona zdalnie.

(fot. KPRM)

104 komentarze

 1. Dla popaprańców ważniejsze są otwarte galerie niż ludzkie życie.

 2. .......................,

  Wspaniale- niech zniszczą tę gospodarkę do końca. Czytam te wasze wypociny i się zastanawiam gdzie macie mózgi? Jeśli uważacie że dobrze robią, zamykając wszystko to pomyślcie o osobach które stracą pracę- właśnie o tych osobach które pracują w galeriach i innych miejscach. Jeśli znów zamkną restauracje, kina, muzea, teatry, baseny, fryzjerów itd., to tam też są ludzie którzy pracują żeby za coś żyć. To jest dobre według was? Nie piszcie że mogli wybrać inną pracę- bo i tak ktoś by musiał pracować aby was obsługiwać. Puknijcie się w głowy jeśli uważacie że kolejny lock down jest dobry.

 3. Lublinianin od zawsze

  dobić polska gospodarkę do końca pod pretekstem nowych odmian wirusa!!! tak aby możnabyło wszystko tanio odkupić od bankrutów!!! to jest wirus

 4. Bawmy się, ebać konsekwencje. Ciekawe skąd później parówy z rządu pieniądze wezmą, na wypłaty dla marionetek niebieskich, jeżeli ten kraj nie upadnie, będzie to tylko pokazywało ile rządy nie tylko PISU ale i Platformy kradły pieniędzy z państwa, skoro zamówienia publiczne chwalą się że nie spadły, bezrobocie też nie, 160 mld mniejszy przychód z PKB rozdawnictwo na lewo i prawo ale bez sprawiedliwości. jeżeli w tym roku będą płacić do końca roku i będą mieli z czego, to tylko świadczyć będzie o niegospodarności w latach ubiegłych.

Kursy walut

 • USD 4.5111zł 0.02%
 • GBP 5.4497zł -0.08%
 • EUR 4.6884zł -0.23%
 • CHF 4.7729zł -0.17%

Polub nas

Materiały wideo

Lubelscy policjanci wzięli udział w akcji #GaszynChallenge (wideo)
Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)

Co? Gdzie? Kiedy?

Walka o drugie z rzędu zwycięstwo na własnym parkiecie, konkurs „Rzuty za buty” i bezpłatny popcorn, czyli kolejny mecz koszykarskiej Lublinianki już w niedzielę
Zbiórka na rzecz psychiatrii dziecięcej
Zbiórka darów dla potrzebujących w Ukrainie
CITY TRAIL nad Zalewem Zemborzyckim po raz drugi
FILM „SUPERHEROES”. Wolontariuszom oraz osobom zaangażowanym w pomoc Ukrainie…