Al. Witosa: Rowerzysta ranny po zderzeniu z latarnią

Wczoraj po południu, w pobliżu ronda przy makro w Lublinie miał miejsce nietypowy wypadek. Rowerzysta trafił do szpitala.

Do zdarzenia doszło w piątek około godziny 16:30 na wjeździe z al. Witosa w kierunku ronda przy makro. Jadący od strony ulicy Krańcowej rowerzysta, w pewnym momencie z impetem uderzył w metalowy słup latarni. Leżącego na ziemi mężczyznę zauważył jeden z kierowców, który od razu powiadomił służby ratunkowe.

Na miejscu interweniowało pogotowie ratunkowe i policja. Mężczyzna został przetransportowany do szpitala. Jak nas poinformowano, doznał m.in. złamania szczęki oraz urazu głowy.

Funkcjonariusze lubelskiej drogówki ustalają teraz szczegółowe okoliczności zdarzenia. Jak się okazuje, rowerzysta nie pamięta w jaki sposób doszło do wypadku. Mężczyzna był trzeźwy.

(fot. lublin112)
2015-08-08 09:00:02

25 komentarzy

 1. fakt faktem niektóre latarnie są tak poustawiane że lepiej nie komentować
  puenta z tego dość znana
  sorry taki mamy klimat 😀

 2. Po wycince drzew w poboczach na odległość 100m od drogi, zajmę się latarniami. A tak na poważnie. Czy tak trudno stojące na środku chodnika słupy stosownie pomalować? Na jego miejscu zapłacił bym mandat a zarządcy chodnika wytoczył bym z powództwa cywilnego stosowną sprawę o wysokie odszkodowanie. Na nowo wybudowanym chodniku będącym wspólną drogą dla rowerów i pieszych stoją szare słupki ze znakami. ( ul. Lubelska od granic miasta na Choinach), zapewne nie długo przeczytamy na 112 , że było bęc. Takich niespodzianek na terenie miasta jest bardzo dużo a osoby odpowiedzialne za taki stan rzeczy mają to gdzieś. Może jak któryś z ratusza przydzwoni pustą łepetyną to się tym zajmą. Chyba na to są odpowiednie przepisy jak oznaczać tego typu niespodzianki znajdujące się na ciągach komunikacyjnych.

  • Marysieńka - nie Sobieska

   Drwalu – zapewniam Cię, że są takie rowerowe talenty, że gdyby taki latarniany słup sam w sobie świecił jaśniej niż latarnia nad nim, to taki talenciak przydzwoniłby z bańki , bo by jej nie widział.

 3. ciekawe czy dostał mandat za kolizję…

 4. Janusz Maj Żyje

  I właśnie dlatego uważam, że rowerzyści, tfu przepraszam, osoby posiadające rower to największe zagrożenie na drogach. Ba, oni są zagrożeniem dla samych siebie.

 5. To na pewno wina tych upałów, słońce mocno świeciło i nie zauważył latarni.

 6. Tomasz Staszwewski...

  …jak wróci jako cudowne dziecko dwóch pedałów, z pełnymi prawami wynikającymi ze zlikwidowanych przepisów, to Wam udowodni. No przecież, że miał pierwszeństwo. Przepisy mu to gwarantują. Nawet latarnia wymęka!

Materiały wideo

Lubelscy policjanci wzięli udział w akcji #GaszynChallenge (wideo)
Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)

Co? Gdzie? Kiedy?

Klimat mazurskich jezior w Opolu Lubelskim, czyli impreza „Szanty i ryby”
Żniwowanie w skansenie: W lnianych strojach i z kosami w dłoniach ruszą do pracy
Pokazy symulatora dachowania oraz wystrzału poduszki powietrznej
Koncert Marcina Stycznia w Parku Dźwięków. Będą też zajęcia o ziołach
Muzyka, leżaki, jedzenie, kawa i napoje: Chillout Festiwal 2021