Al. Witosa: Głupota czy brak wyobraźni? Przeoczył wjazd do Felicity, zaczął cofać na lewym pasie

Już samo zatrzymywanie się na drogach, gdzie kierowcy osiągają spore prędkości stanowi zagrożenie dla innych. Z kolei cofanie w takich sytuacjach często jest przyczyną groźnych, a nawet tragicznych w skutkach wypadków.

W niedzielę około godziny 17 na al. Witosa w Lublinie o mało nie doszło do groźnego w skutkach wypadku. Kierujący toyotą starszy mężczyzna, jadąc od strony centrum, przeoczył wjazd do centrum handlowego Felicity.

 

Zamiast pojechać na znajdujący się zaledwie kilkaset metrów dalej wiadukt, gdzie mógłby bezpiecznie zawrócić, zdecydował się na inną opcję. Zatrzymał się na lewym pasie jezdni, po czym… zaczął cofać.

Jadący za nim kierowcy zaczęli gwałtownie hamować, starając się nie wjechać w stwarzające zagrożenie auto. Niektórzy ratowali się zjeżdżając na pas zieleni. Dźwięk klaksonów nie zrobił na kierowcy toyoty żadnego wrażenia, dalej kontynuował on manewr cofania, po czym przecinając prawy pas ruchu, skierował się na parking centrum handlowego.

(wideo – nadesłane)
2016-11-06 17:28:47

Zobacz również

45 komentarzy

 1. takie samo pojęcie ma o rondzie, pieszych na przejściu, sygnalizacji świetlnej, znakach… zagubił sie jak sarna lub dzik w mieście

  • Jak by na mnie trafił , to bym go wyciągnął z auta , bo bym myślał że jest pijany, zadzwonił bym na 112 i niech by się tłumaczył. Zapłacił by za swoją głupotę, to by więcej tego nie zrobił!!

  • I powtarza się – geriatria za kierownicą .

 2. Niezły wariat, pewnie w tunelach i na mostach też śmiga na wstecznym.

 3. Zabrać baranowi kwity niech chodzi piechotą nawet do tyłu

 4. Jest nagranie, jest dowod, sprawa powinna trafic do odpowiedniej instytucji…

 5. Czy starszy mężczyzna pożegnał się z prawkiem dożywotnio? Czy wszyscy olali temat bo nic się nie stało i gość będzie śmigał dalej.

 6. Jeżeli nie zagraża to porządkowi ruchu, to cofanie na drodze jednokierunkowej jest przecież dozwolone.

  • Że co? Odstaw lepiej te grzyby i zdaj prawo jazdy w starostwie. Cofanie na jednokierunkowej to jazda pod prąd… Jak by na to nie patrzeć (bo co za różnica, czy tyłem, czy przodem?). Do tego cofając masz obowiązek ustąpić pierwszeństwa wszystkim uczestnikom ruchu… Dziadek z toj-toja je wymusił.

   • Ależ Panie Jakubie, Pan Zbyszek ma całkowita racje, jeżeli nie ma zakazu cofania a jest znak, ze droga jest jednokierunkowa, to w czym problem? Polecam zapoznać sie ze znakami, a nie udzielać sie publicznie, nie mając zielonego pojęcia. Aktualnie zdaje egzaminy na prawo jazdy, wiec wiem co mowię 🙂 Aczkolwiek z tym sie zgodzę, cofając powinien ustąpić pierwszeństwo innym pojazdom i robić to w bezpieczny sposób, ze tego nie zrobił to juz co innego.

    • Zrób taki manewr na egzaminie to na pewno zdasz tylko nie wiem na jaką kategorię, na pewno byłbyś pośmiewiskiem roku jak nie dziesięciolecia wsród egzaminatorów, doucz sie przepisów i zobacz koniec filmu. Kierowca wg ciebie nie łamiący przepiów stworzył zagrożenie , potem przejechał lub próbował przejechac przez 2 ciągłe linie i strefę wydzieloną z ruchu. Gdyby za nim jechała ciężarówka załądowana to by pewnie przeniósł się do Świętego Piotra i narobiłby innym jeszcze problemów. Dzięki takim kierowcom i takim znawcom przepisów jak Tystatystyki wygladaja u nas tak jak wyglądają a nie tak jak w cywylizowanym świecie. Byłem 2 auta za nim i widziałem a Ty pewnie ze swoją wiedzą i umiejętnościami dałbys popis jak tam wychamować za tym ideałem który stanął w miejscu na lewym pasie.

     • Myślę że leży i Ciebie czytanie ze zrozumieniem. Przeczytaj co napisał miła jeszcze raz. Odniósł się do tego ze cofanie na jednokierunkowe nie jest zabronione więc jest dozwolone. A na egzaminie nie ma potrzeby jechania na jednokierunkowe w tył 🙂

     • Dokładnie, wspomniałam tylko o tym, ze cofając nie złamał przepisów. Nikt by mnie nie oblał, gdybym cofała na jednokierunkowej, ale głupota, parkując na takiej ulicy nie mogę cofnąć? Trochę słabo, bo jak w takim wypadku miałabym wyjechać? Nic nie wspominałam o jego innych błędach, poprawiłam tylko Pana Jakuba, który twierdzi, ze jest to zabronione.

    • Moja żona cofała na jednokierunkowej bo śmieciarka przed nią stała dłuższy czas. Nic za nią nie jechało…i co? i musiała przesiąść się na pasażera. Powodzenia!

     • Wątpię, ze konkretnie przez samo cofanie. A jeżeli nie popełniła w tej sytuacji żadnego innego błędu, to bez problemu mogłaby sie odwołać i nawet oskarzyc egzaminatora o nieznajomość przepisów. Podejrzewam przynajmniej większość, która sie tu udziela, posiada prawo jazdy, a nawet nie wiedza, co mogą robić. Chyba przydałoby sie ponownie przerobić teorie 🙂 a tak swoją droga, polecam idrive!

   • Ależ jest znacząca różnica kubusiu. Nie twórz własnego kodeksu drogowego. Bo to co Ci się wydaje nie koniecznie jest prawdziwe.

   • Przedmówcy mają absolutną rację. Sąd Najwyższy w swoich wyrokach podaje, że cofanie na drogach jednokierunkowych nie jest zabronione (argumentum a contrario art. 23 ust. 2 p.r.d.). Teoretycznie mógł cofać, praktycznie nie, gdyż swoim manewrem stwarzał zagrożenie bezpieczeństwa ruchu lub jego utrudnienie.

    „Kierujący pojazdem jest obowiązany: przy cofaniu ustąpić pierwszeństwa innemu pojazdowi lub uczestnikowi ruchu i zachować szczególną ostrożność, a w szczególności sprawdzić, czy wykonywany manewr nie spowoduje zagrożenia bezpieczeństwa ruchu lub jego utrudnienia.”

    • Ale to nie jest droga jednokierunkowa. To droga dwukierunkowa z dwoma jednokierunkowymi jezdniami, a to trochę zmienia.

     • Nic nie zmienia w kwestii bezwzględnego zakazu cofania.
      Tworzenie nieistniejących przepisów dla własnej wygody masz opanowane.

  • Według Pana to nie zagrażało porządkowi ruchu? Gratuluję inteligencji, jak widać jest ona na poziomie kierowcy z filmiku wyżej.

  • Pisze jak wół ,że ludzie hamowali gwałtownie i wjeżdżali na trawnik przez tego matoła a ty tu że to dozwolone —Ogarnij sie pajacu co piszesz!!!!!!!!

 7. co za kretynka jechała tym sprzętem, ręce opadają.

 8. oj kurde co się czepiacie gorsze manewry i numery ludzie wyczyniają a tu starszy człowiek spoza lublina pewnie i nie wiedział,a są co o wiele wiele gorsze manewry wyczyniają i jest cicho

 9. dwa tygodnie temu na zjezidzie na kalinę przed wiaduktem przy młynie krałzego ukrainka też cofała no to co da się

 10. po prostu niedzielny kierowca a że tacy wcale nie powinni wyjeżdżać na drogę to inna sprawa

 11. pewnie LSW

 12. LLB widać , więc no coment !

 13. Coraz więcej ludzi jest łapanych na takich wkroczeniach co jest straszne! W miejscu, gdzie większość aut nie jedzie wolniej jak 80km/h cofanie to samobójstwo! Kompletny brak wyobraźni. Już miałem gościa jadącego pod prąd na ekspresówce. A będzie tylko gorzej. O pijanych nie wspomnę

 14. Ja bym tej łachudrze nie przepuścił! Od kiedy wożę dzieci w aucie jestem o wiele bardziej wyczulony na takich bandytów drogowych i pijaków za kółkiem.

 15. To się fachowo nazywa debilizm wtórny.

 16. Podobno LU. Niezła beka. Z

 17. Mam nadzieję, ze zgred został stosownie ukarany

 18. nie dziwcie się , dziadek jak piszą, miał cel podróży po lewej a zjeżdżać musiał w prawo, mózg się buntuje na taki brak logiki.

  • Dziadek widząc felicity z lewej strony myślał, że będzie skrecał w lewo stąd zajęcie przez niego lewego pasa a później to już mu się myślenie wyłączyło.

 19. Zabrać prawko dożywotnio, dorzucić z 500 mandatu i niech jeździ na zakupy autobusem!

 20. To jest przykład mistrza lewego pasa, za późno opamiętał się że już musi skręcić. Niech te bałwany nauczą się że w Polsce obowiązuje ruch prawostronny! Całkiem niedawno już jeden z tych mistrzów lewego pasa pokazał na obwodnicy lublina cofając doprowadził do wypadku.

 21. Przesłać nagranie do ubezpieczalni niech mu dowalą OC jeszcze większe haha 😀

 22. alez widze ze tutaj sa sami znakomici interpretatorzy wybranych przepisow prawa o ruchu drogoym dlaczego tutaj na forum marnujecie swoj talent i to za darmo zostancie ekspertami i doradzajcie poslom w sejmie tworzcie nowe prawo tylko nie tutaj blagam bo od czasu do czasu czytam wasze wypociny

 23. Przecież nikomu nic się nie stało. Po co ta afera.

 24. Przecież wiadomo, że pijany…

 25. Frank drebin

 26. idiota od kiedy to jest zjazd gdziekolwiek z lewego pasa no chyba że na wsi jest taka tradycja

Pracapraca.lublin112.pl

  Kursy walut

  • USD 4.0031zł -0.53%
  • GBP 4.9213zł -0.21%
  • EUR 4.4503zł 0.54%
  • CHF 4.1621zł 0.31%

  Polub nas

  Darmowe ogłoszenia lokalne

   Materiały wideo

   Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
   99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
   W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
   W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)
   Szturm Twierdzy Zamość 2019

   Co? Gdzie? Kiedy?

   Dzień Dziecka w gminie Podedwórze. Dla najmłodszych przygotowano balony z helem
   Policjanci zapraszają do honorowego oddawania krwi
   Lubelskie obchody Dnia Flagi RP i Święta Narodowego Trzeciego Maja
   #zostańwdomu z Muzeum Wsi Lubelskiej | Oferta kulturalna Muzeum w sieci
   #zostańwdomu i weź udział w warsztatach kultury online