690 680 960

Al. Tysiąclecia: Po pijanemu wjechał w grupę pieszych. Grozi mu 12 lat więzienia

Prokuratura zakończyła postępowanie w sprawie wypadku na al. Tysiąclecia w Lublinie. Rafał W. odpowie za spowodowanie niebezpieczeństwa katastrofy w ruchu drogowym. Akt oskarżenia skierowano do sądu.

Nie za wypadek, lecz za spowodowanie niebezpieczeństwa katastrofy w ruchu drogowym, przed sądem odpowie 32-letni Rafał W., który w listopadzie ub.r. wjechał w grupę pieszych znajdujących się na przejściu na alei Tysiąclecia. Co więcej, dopuścił się tego umyślnie, wsiadając za kierownicę samochodu po pijanemu, spożywając alkohol w drodze do Lublina oraz lekceważąc czerwone światło wyświetlane przed przejściem dla pieszych.

Początkowo mężczyzna miał odpowiadać jedynie za spowodowanie wypadku pod wpływem alkoholu. Jednak biegli uznali, że obrażenia dwóch poszkodowanych kobiet były poważne, dlatego też grozi mu teraz wyższa kara. Zamiast na 4,5 roku może trafić do więzienia na 12 lat. Co więcej, swoim zachowaniem mógł doprowadzić do jeszcze większego w skutkach zdarzenia. Dodatkowo nie był to pierwszy przypadek, kiedy 32-latek wsiadł za kierownicę po pijanemu.

Pochodzący z Adamowa w powiecie łukowskim Rafał W. wiózł tego dnia swojego kolegę do sądu w Lublinie na rozprawę rozwodową. Mężczyźni, jeszcze zanim wyjechali w drogę, spożywali wódkę. Nawet podczas podróży zatrzymywali się, by wypić kolejną butelkę alkoholu. W takim stanie dotarli do Lublina. Jak obliczyli biegli, w momencie wypadku audi poruszało się z prędkością ok. 90 km/h. Badanie alkomatem wykazało, że kierowca miał blisko 2,8 promila. Z kolei niedoszły rozwodnik 4 promile alkoholu w wydychanym powietrzu. Pasażer nie był w stanie ustać na nogach, usypiał w radiowozie, ale zamierzał iść do sądu.

2016-02-09 14:06:41
(fot. lublin112.pl, Marcin, Tomasz)

16 komentarzy

 1. patologia przez duże P

 2. Żadnej beemki dzisiaj nie będzie ??? Nuda

 3. Jedna wielka patologia. Patologii nie rozwiąże się wsadzaniem kogoś do więzienia – już lepszym rozwiązaniem byłoby coś w rodzaju więzienia i dziennej przymusowej społecznej pracy po 8h. Typu zamiatanie ulicy, odśnieżanie, mycie autobusów, samochodów na parkingu a nawet mycie przystanków. Patologia rodzi się z niedowartościowania człowieka.

 4. Już widzę ten wyrok.

 5. Takich ludzi tylko na Sybir… i wcale nie muszą wracać, chyba że jakoś uda im się uciec… ale to tak jak z jazdą po pijanemu, może się uda…

 6. Rolnik szuka żony

  Z taką zawartością krwi w alkoholu iść do Sądu 😀 Desperat, nie wie że za to z tydzień aresztu się dostaje jako zniewaga Sądu? Nawet nie musi się odzywać, wystarczy być

 7. Kierowca Audi pozdrawiam

  Co to ma być 12 lat a wyjdzie po ilu żal przez duże Ż posiedzieć za nasze pieniądze i to ma być kara powinien pracować przymusowo na swoje utrzymanie a jak nie to częsty chleb i woda albo to co złapie a za resztę to na odszkodowania powinno iść

 8. „…usypiał w radiowozie, ale zamierzał iść do sądu.”
  Widocznie bardzo chciał tego rozwodu 🙂

 9. a może należałoby wprowadzić „50% dla rodzin poszkodowanych w wypadkach” po co ma siedzieć 12 lat i państwo ma go utrzymywać, w pierdlu będzie siedział oglądał TV całymi dniami albo grał na PS (bo takie tam niestety mają luksusy), niech idzie do roboty, co miesiąc rodzinie poszkodowanej odda połowę pensji przez 12 lat, będzie pod dozorem i może pusty łeb zastanowi się czy warto było.. PATOLOGIA !!!

 10. E tam niska szkdliwosc itp zawiasy bo to ogólnie dobry obywat el

Kursy walut

 • USD 4.4492zł -0.93%
 • GBP 5.461zł 0.08%
 • EUR 4.685zł -0.09%
 • CHF 4.7576zł -0.01%

Polub nas

Materiały wideo

Lubelscy policjanci wzięli udział w akcji #GaszynChallenge (wideo)
Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)

Co? Gdzie? Kiedy?

32 Mikołajki Folkowe w Lubelskiej Chatce Żaka 8-11.12.2022 [PROGRAM]
Mikołajkowe szkolenie dla kierowców w ODTJ
Mikołajki z myślą o seniorach i osobach z niepełnosprawnościami
Zaproszenie na terenowe akcje poboru krwi
A może tak w ostatnim miesiącu roku warto odwiedzić Teatr Muzyczny? Sprawdź!