690 680 960

Al. Solidarności: Zderzenie forda z volvo. Jedna osoba w szpitalu

Wymuszenie pierwszeństwa przejazdu było przyczyną wieczornego zderzenia dwóch aut na al. Solidarności w Lublinie. Nie ma już utrudnień w ruchu.

Do zdarzenia doszło w piątek o godzinie 18:25 na skrzyżowaniu al. Solidarności i Sikorskiego w Lublinie. Zderzyły się tam dwa samochody osobowe: ford i volvo. Ze wstępnych ustaleń funkcjonariuszy lubelskiej drogówki wynika, że kierująca fordem, jadąc al. Solidarności od strony zamku, wykonywała manewr skrętu w lewo, w al. Sikorskiego.

Wymusiła jednak pierwszeństwo przejazdu na jadącym od strony Warszawy volvo. W wyniku tego doszło do zderzenia obu pojazdów. Na miejscu interweniowała straż pożarna, pogotowie ratunkowe i policja. Jedna osoba, ok. 60-letni mężczyzna, została przetransportowana do szpitala. Jak nas poinformowano, mężczyzna nie doznał poważniejszych obrażeń ciała.

Przez ponad godzinę ruch w miejscu zdarzenia był utrudniony.

(fot. nadesłane)
2015-12-25 21:19:47

21 komentarzy

 1. Stabilnie są wypadki w tym miejscu… może lekko zmienić regulacje świateł ?

  • Światła są dobrze ustawione – to ludzie są „ślepi”/roztargnieni/nie znają zasad ruchu.

  • tak, najlepiej zmienić długości fal świetlnych z 500nm na 450nm, z 650nm na 400nm, a z 600nm na 560nm, Olko myślę że świetnie odnalazłbyś się w Warszawie na Wiejskiej.

 2. Jeszce troszeczkę a skrzyżowanie to też trzeba będzie nazwać skrzyżowaniem ,,blacharzy” , coś ostatnim czasem często tam się zdarzają wypadki

 3. a działa już ten inteligentny system sterowania?

  • Inteligentny system, zapamiętaj sobie, nie zastępuje inteligencji kierowców – a tego tu zabrakło…

 4. Działa… same czerwone.

 5. Jestem winawajca tego wypadku i mala .zielone swiatlo mialam wiec pojechalam i niestety poprawa swiatel konieczna o maly wlos nie doszlo tam na naszych i policji oczach do kolejnych dwoch takich wypadków.

  • To nie są światła kierunkowe!

  • No to po kolei – zapisz się na kurs doszkalający, coby zrozumieć, co oznaczają światła, po wtóre – poprawka z podstawówki by się przydała odnośnie Twojego pisania – nie wiem, czy są instytucje pomagające w tym problemie, ale popytaj znajomych, pzdr

 6. wystarczy zrobić lewoskręt i po problemie,fachowcy o tym wiedzą pan Kieliszek mógłby wyjaśnić dlaczego nie od tylu lat,a podatnik za to płaci.

  • A ja myślę, że wystarczy pomyśleć przed skrętem i przypomnieć sobie podstawowe zasady ruchu drogowego, pzdr

   • Jak widać na załączonym obrazku, myślenie wielu wożniców boli. I aby uniknać tego typu zdarzeń, na tym skrzyżowaniu kierunkowy lewoskręt załatwiłby sprawę. Poprawiło by to również bezpieczeństwo skręcających pojazdów jadących od W-Wy w Ducha. Ostatnio tez tam miało miejsce takie bum. Niestety, dopóki w ratuszu będą zasiadały osoby z namaszczenia partyjnego i rodzinnego a nie kompetentne, to prędzej doczekamy krytej, całorocznej skoczni narciarskiej a nie poprawy bezpieczeństwa na drogach.

   • Przebudowa obiecywana od czasu sprzedaży poligonu. Ile to już lat? Cofną dotację z Unii to tylko pl.Litewski odświeżą, bo to ważniejsze dla Włodarza Miasta Inspiracji. Coś się dzieje na przedłużeniu Muzycznej? Pogoda dopisuje. Most na Bystrzycy gotowy? Jakoś mi nie po drodze to sprawdzić.

 7. A co najlepsze to Janów Lubelski i Puławy się rozwaliły. Co do skrzyżowania widać, że to kolizyjne i gdy skręca się w lewo należy ustąpić pierwszeństwa pojazdom jadącym od Warsawy.

 8. Wiklinowy nocnik

  ktory to już raz w tym miejscu? zróbcie wieśniakom stopa jak sobie nie radzą….

 9. Trzeba być idiotą albo pijanym aby na tak bezkolizyjnym skręcie wymusić pierwszeństwo.

  • A jak to mozliwe by obie strony mialy zielone swiatlo?

   • A co w tym dziwnego. Słuchaj prawo jazdy mam od niedawna, zdałem za drugim razem i w porównaniu do Ciebie wiem, że gdy skręcam na skrzyżowaniu w lewo a czasami w prawo, gdzie nie ma sygnalizatora kierunkowego mam obowiązek ustąpić pierwszeństwa pojazdom, jadącym prosto. Ja wiem, że tam na wsi, w Janowie Lubelskim nie ma świateł, ale na kursie, na prawo jazdy musiałaś mieć omawiany taki typ skrzyżowań, no chyba, że prawo jazdy dostałaś za to, że dałaś w łapę egzminatorowi albo zdawałaś praktykę w WORD Puławy, bo tam to nie zdać się tylko da przez nie zrobienie łuku bądź jak kto woli wzniesienia. Może pochwal się, gdzie prawo jazdy robiłaś i gdzie zdawałaś, bo tacy ludzie jak Ty powinni mieć od razu zatrzymane uprawnienia przez niebieskich ma miejscu zdarzenia.

 10. A może by świąteczni kierowcy trochę przypomnieli sobie przepisy przed jazdą, lewoskręt jest oczywisty,
  Kier.

Materiały wideo

Lubelscy policjanci wzięli udział w akcji #GaszynChallenge (wideo)
Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)

Co? Gdzie? Kiedy?

Największy w Polsce Festiwal Sztuki Iluzji
Rajd rowerowy Tour de Lubelskie w Janowie Lubelskim
Mieszkańcom – w podzięce za solidarność czyli festyn na rozpoczęcie wakacji
Lato Wita Nas czyli festyn rodzinny w Trzeszczanach
Biesiada Rodzinna w Wólce Plebańskiej