690 680 960

Pożegnają stary rok a przywitają nowy w trakcie biegu. W Sylwestra rusza bieg Nałęczów – Sao Paulo

Jak co roku, w Sylwestra tuż przed północą, wystartuje bieg Nałęczów – Sao Paulo. Uczestnicy biegając malowniczymi uliczkami miasteczka przywitają Nowy Rok na sportowo.

Już po raz dwudziesty pierwszy miłośnicy biegania w sylwestrową noc przyjadą do Nałęczowa, gdzie powitają Nowy Rok na sportowo. Wszystko za sprawą popularnego biegu Nałęczów – Sao Paulo, który wiedzie malowniczymi uliczkami tego miasteczka. Wyjątkowość tej sportowej imprezy odbywającej się w Nałęczowie od lat 90-tych polega na tym, że start do biegu następuje 31 grudnia pięć minut przed północą, zaś zawodnicy metę przekraczają 1 stycznia w Nowym Roku. W poprzedniej edycji zawodów wzięło udział około 150 biegaczy, w tym roku organizatorzy spodziewają się większej frekwencji. Już teraz potwierdzonych jest kilkadziesiąt osób, jednak większość na listę startową zapisuje się dopiero w dniu biegu.

Nałęczowskie zawody są ostatnimi w kończącym się roku i jednocześnie pierwszymi w nadchodzącym 2016. Główny bieg odbędzie się na dystansie 6 km. Ci, którzy uważają iż główna trasa może być za długa i nie dadzą rady, będą mogli spróbować swoich sił na krótszym dystansie 2 km. Dodatkowo odbędą się zmagania w bardzo popularnej ostatnio konkurencji nordic walking. W tym przypadku trasa będzie miała dystans 6 km. Bieg Sylwestrowy nosi oficjalną nazwę „Nałęczów – Sao Paulo”, tak wymyślił Stanisław Marzec pomysłodawca biegu. Chodzi o to, że takie samo wydarzenie odbywa się w Sao Paulo. To łączy oba te miejsca. Jednocześnie jest to promocja Nałęczowa jako miasta, w którym odbywa się ostatnia w Polsce i w Europie impreza sportowa w starym roku i pierwsza w Nowym Roku.

Organizatorzy doskonale zadbali o wszystko co niezbędne: zakwaterowanie, wyżywienie jak też zabawę sylwestrową dla zawodników. Tak jak biuro zawodów wszystko zlokalizowano w internacie Zespołu Szkół przy ul. Spółdzielczej 17 w Nałęczowie. Wpisowe dla uczestników biegu wynosi 30 złotych od osoby, uczniowie i studenci zapłacą 20 złotych. W ramach wpisowego zawodnicy otrzymają medal pamiątkowy, wezmą udział w losowaniu nagród, skorzystają z wyżywienia oraz mają zapewniony udział w przyjęciu sylwestrowym. Dla uczestników przygotowano noclegi w cenie 20 zł za pierwszy i 15 zł za drugi nocleg.

(fot. lublin112 – zdjęcie ilustracyjne)
2015-12-25 12:31:51

4 komentarze

 1. zajbeśicie, a ja przywitam Nowy Rok sra**jąc na kiblu

  • Niedorzecznik prasowy służb niespecjalnych

   Każdy może przywitać nowy rok taką petardą, jaką uzna za stosowną. Byle muszla koncer… no, byle muszla wytrzymała.

 2. o nawet bład w tytule poprawili

 3. z tym kiblem to żartowałem, ale też będę biegał, do lodówki po zimną wódkę 😀

Kursy walut

 • USD 3.981zł 0.84%
 • GBP 5.035zł 0.57%
 • EUR 4.3492zł 0.38%
 • CHF 4.551zł 1.06%

Polub nas