Al. Racławickie: Drzewo przewróciło się na słup i samochód. Ruch jest wstrzymany (zdjęcia, wideo)

Całkowicie zablokowane są Al. Racławickie w Lublinie. Na wysokości KUL-u przewróciło się drzewo. Spadło ono na jadący samochód i zerwało trakcję trolejbusową.

Bardzo duże utrudnienia w ruchu panują w centrum Lublina. Na Al. Racławickich, w rejonie Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego, wiatr przewrócił rosnące przy jezdni drzewo. Przewróciło się ono na słup trakcji trolejbusowej oraz jadące auto.

W wyniku tego poważnie uszkodzona została trakcja trolejbusowa. Ruch w obu kierunkach został wstrzymany. Na miejscu interweniowała straż pożarna oraz policja. O ile drzewo już zostało w większości usunięte, to pracownicy MPK starają się naprawić trakcję trolejbusową.

Z tego też powodu występują też duże problemy w kursowaniu autobusów i trolejbusów komunikacji miejskiej. Wiele z nich jeździ objazdami, większość ma zaś spore opóźnienia. Sporo pojazdów utknęło też w korkach.

(Fot. nadesłane – Michał, Marcin, Grzegorz i inni)

Zobacz również

14 komentarzy

 1. tak jest, gdy nie dba się o zieleń miejską. Niestety, też musiałam dziś wyjechać samochodem i patrzyłam ze strachem na kolejne suche i nadłamane konary i duże gałęzie. Dlaczego od właścicieli tych drzew nie wymaga się dbania o swoją zieleń? Takie niezadbane drzewa stwarzają zagrożenie życia nie tylko podczas wichury. Nie mówiąc już o uszkodzeniach samochodów parkujących na osiedlowych czy innych uliczkach. Czy tak trudno przejść się po swoim osiedlu i powycinać półżywe lub uschnięte konary???

 2. Coś na tych Al.Racławickich jakieś duchy szaleją.I wybierają Skody.Kilka miesięcy temu tez pod KUL-em złamało się drzewo i spadło na Skode Superb,a dzisiaj na Rapida.Skody zakaz wjazdu na Al.Racławicke .Dla waszego dobra.

 3. Te zdjęcia to robione piekarnikiem czy lokówką?

 4. Nie widzę protestujących obrońców drzew z Racławickich. Powinni obstawić i podpierać każde by wiaterek nie poprzewracał.

  • nie podpierać, tylko pielęgnować w porę, czyli przycinać, wiązać itd, to temat dla dendrologa a nie wielbiciela betonowych miast, panie Kacper

   • Lubię drzewa,zieleń przyrodę na swoim miejscu. Nie lubię jak drzewa są wymówką posiadaczy leniwych blachosmrodów przeciw buspasom w tym miejscu. Jedno uratowane drzewo blokujące przebudowę to spaliny których i 100 drzew nie zneutralizuje.

 5. nastepne bedzie na głowe zielonego przeciwnika wycinki drzew na racławickich. Dalej żyj w latach 50tych jeden z drugim kiedy w PL było 200tys aut a teraz rocznie przybywa równo milion !!!!

 6. Na szczęście to tylko skoda więc nie szkoda 🙂

 7. profesjonalny artykuł, flash info… nie ma godziny, okresu, nic nie wiadomo, czy było to o 5 rano czy wieczorem…

 8. Lubelscy Ekolodzy,czy Wy nie widzicie co dzieje się w mieście? Ilu ludzi musi zginąć żeby uratować waszych 40 drzew? Co jest ważniejsze ludzkie życie czy wasze drzewa – debile. Czekałem na trolejbus ponad godzinę bo jakieś stare drzewo zerwało trakcję, niejednokrotnie dochodzi bo bardzo poważnych wypadków przez głupi upór zakazujący wycinania drzew na poboczach ulic. Stare, schorowane drzewa powinny być wycinane zwłaszcza gdy rosną przy ruchliwych trasach . Ich załamanie powoduje wielogodzinny paraliż komunikacyjny oraz zagraża życiu i zdrowiu ludzi, które jest chyba więcej warte niż drzewo. zastanówcie się zatem co robicie. Mieszkaniec Lublina

Materiały wideo

Lubelscy policjanci wzięli udział w akcji #GaszynChallenge (wideo)
Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)

Co? Gdzie? Kiedy?

Powiatowy Piknik Pszczelarski w Dęblinie
„Jarmark Pawłowski – ginące zawody” – święto miłośników folkloru i tradycji ludowej
Noc Muzeów w Woli Osowińskiej
Kościelec – Historia na Nowo – czyli piknik rodzinny w Piaskach
Seans filmowy pod chmurką na Placu Wolności