Niedziela, 16 czerwca 202416/06/2024
690 680 960
690 680 960

Al. Kraśnicka: Wjechał rowerem na czerwonym, potrącił go ford

W sobotę na al. Kraśnickiej doszło do potrącenia rowerzysty. Mężczyzna wjechał na skrzyżowanie ignorując sygnalizację świetlną.

Do zdarzenia doszło w sobotę po godzinie 20 na skrzyżowaniu al. Kraśnickiej z ul. Parysa. Kierujący fordem jadąc al. Kraśnicką w kierunku centrum zderzył się z jednośladem poruszającym się ul. Parysa w stronę ul. Zwycięskiej. Na miejscu interweniowało pogotowie ratunkowe i policja. Cyklista z obrażeniami ciała trafił do szpital.

Jak wstępnie ustalono mężczyzna kierujący rowerem zignorował czerwone światło i wjechał na skrzyżowanie wprost pod forda, nadjeżdżającego od strony Kraśnika. Kierowca auta osobowego był trzeźwy. Trwa ustala dokładnych okoliczności wypadku.

2015-12-05 21:15:14
(fot. lublin112.pl)

Autor: redakcja

15 komentarzy

  1. Kierowca Forda był trzeźwy, a rowerzysta ?

  2. policjant badający alkomatem rowerzystę stwierdził, że kierujący jednośladem był trzeźwy.

  3. jest ryzyko jest zabawa 😀

  4. Często zdarza mi się, że wyprzedzam innego rowerzystę na ulicy i ja zatrzymuję się na czerwonym świetle, a tu bokiem mnie wyprzedza i ładuje się na skrzyżowanie. Zdarzyło mi się na Racławickich, że gościa wyprzedzałem 3 razy i za każdym razem wyprzedzał mnie przejeżdżając na czerwonym, dodam że także byłem na rowerze. Niektórych to przepisy w ogóle nie dotyczą.

    • przyzwyczajaj się, rowerzystów i pieszych nie obowiązują żadne przepisy i obowiązki, oni mają tylko swoje prawa… podziękujmy propagandzie medialnej, a z wypadków z ich udziałem można jedynie się cieszyć, a dlaczego? Z prostej przyczyny – paru idiotów mniej. Pozdrawiam serdecznie przy tej okazji wszystkim rowerzystów i pieszych którzy są normalni i mądrzy, rozsądni i przestrzegający przepisów. Jakoś życie pokazuje że ktokolwiek usiadł za kierownicę auta to będąc w sytuacji pieszego czy rowerzysty potrafi zachować się na drodze, nie stwarza problemów i problemów tez nie widzi. Gorzej jest z tymi co tylko łażą… tacy najwięcej krzyczą jacy to piesi i rowerzyści poszkodowani.

  5. Jeden z tych co ma zawsze pierwszeństwo i to inni mają uważać. Buty i dobytek odleciały mu na kilka metrów, gdyby jechał 10 sekund później zakończyłby podróż na na autobusie i prawdopodobnie w kostnicy. Ciekawe czy to go czegoś nauczy/

  6. Rowerzysta wjechał od ulicy Parysa na czerwonym świetle przejechał 2 pasy na Al. Kraśnickich i wjechał w Forda. Wiem bo widziałem i udostępniłem film policji. Coś się facetowi porąbało i tyle może zobaczył strzałkę nie wiem ale był pewien, że miał zielone. Jak mi się uda to obrobię film i udostępnię. Ford jechał normalnie na zielonym i zgodnie z przepisami. Narobił problemów niewinnym ludziom.

  7. Piękny film. Od teraz będzie jeździł chodnikiem, a rower przeprowadzał. Dobrze mu tak. Specjalnie wjechał. Miał dużo szczęście ze białym autem wyhamował, bo inaczej zęby by z chłodnicy wydłubywał.