690 680 960

Mikołaje na motocyklach przejadą przez Lublin. Zawiozą chorym dzieciom prezenty

Jutro dzień św. Mikołaja, czyli tradycyjne Mikołajki. Jak co roku, do chorych dzieci w szpitalu przy ul. Chodźki przyjadą Mikołaje na motocyklach. Przywiozą worki pełne prezentów.

Niedzielna pogoda ma dopisywać więc nic nie zagraża corocznej szlachetnej akcji organizowanej przez lubelskie kluby motocyklowe. MotoMikołaje wyruszą w samo południe z Placu Zamkowego. Następnie ulicami Lublina dojadą do małych pacjentów Uniwersyteckiego Szpitala Dziecięcego, przy ul. Chodźki. Będzie to już VIII edycja akcji, która z roku na rok przyciąga coraz więcej motocyklowych entuzjastów. Mają oni tylko jeden cel, mianowicie wywołać radość i szeroki uśmiech u dzieciaków, które z powodu swoich chorób i dolegliwości mają mniej powodów do radości niż ich zdrowi rówieśnicy.

W tym roku do akcji przyłączyły się przedszkolaki z lubelskich przedszkoli: Krasnal, Akademia Przedszkolaczka i Przedszkole nr 26, a także uczniowie z Gimnazjum w Niedrzwicy Dużej. Przygotowali oni dla szpitalnych oddziałów specjalne ozdoby choinkowe i kartki mikołajowe. Akcję wspierają również uczestnicy i publiczność odbywającego się na dawnym poligonie na Majdanku wyścigu wraków. Była także prowadzona zbiórka prezentów wśród mieszkańców Lublina. Jednak kto nie zdążył wspomóc akcji ma jeszcze szansę. Wystarczy zakupić choćby drobny upominek – kolorowankę, kredki, gry, oraz wszelkiego rodzaju zabawki i przynieść jutro na Plac Zamkowy. Zbiórka motocyklistów rozpocznie się już od godziny 11.

Wszystkie prezenty, zostaną jutro dostarczone do szpitala i rozdane przez Motocyklowych Mikołajów przebywającym tam dzieciom. W szpitalnej auli odbędzie się specjalna impreza z tej okazji. Tak jak w poprzednich latach, cześć maszyn wjedzie do budynku szpitala, wszystko po to, by mali pacjenci będą mieli możliwość usiąść na motocyklu jak też zrobić sobie pamiątkowe zdjęcie. Od lat ten element akcji cieszy się olbrzymim zainteresowaniem najmłodszych.

Portal lublin112.pl jest medialnym partnerem akcji.

2015-12-05 22:33:13
(fot. lublin112.pl)

6 komentarzy

  1. Jestem na bank…

  2. Brawo!!! 🙂 Dzieci się ucieszą! Życzę zdrowia wszystkim dzieciom!

  3. Byłbym i ja ale choroba dopadła moją 6tygodniową córeczkę i będę Was podziwiał z okna szpitala.Zacny cel więc kto może niech przybywa bo ùśmiech dziecka tym bardziej chorego jest bezcenny.

  4. Pojechali godzinę temu – piękna parada!

  5. sędzia (nie) sprawiedliwy

    i gdzie są ci wszyscy pseudo hejterzy nienawidzący motocyklistów,

Materiały wideo

Lubelscy policjanci wzięli udział w akcji #GaszynChallenge (wideo)
Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)

Co? Gdzie? Kiedy?

Ireneusz Krosny „Mowa ciała” w amfiteatrze na Poczekajce
Zaproszenie na terenowe akcje poboru krwi
Rekrutacja do drużyny futbolu australijskiego
Światowy Dzień Zwierząt – Dzień Otwarty Schroniska
Seniorze! Jak nie dać się jesiennej chandrze, nie nudzić się w domu, a przy okazji zaoszczędzić? Wszystkiego dowiesz się w Galerii Olimp!