690 680 960

Al. Kraśnicka: Ścięty sygnalizator, rozpruty zbiornik z paliwem, auto na barierze. Skutki zderzenia pięciu aut

W czwartek po południu na al. Kraśnickiej doszło do dwóch kolizji z udziałem pięciu aut. Przez ponad dwie godziny, w rejonie zdarzenia, były duże utrudnienia w ruchu.

Do kolizji doszło w czwartek przed godziną 16 na al. Kraśnickiej, na wysokości skrzyżowania z ul. Zana. Kierujący dostawczą dacią jadąc od strony Kraśnika w pewnym momencie zjechał na wysepkę oddzielającą pasy ruchu, ściął sygnalizator i zatrzymał się na górze bariery energochłonnej. W tym samym czasie upadający sygnalizator uszkodził dwa pojazdy jadące w kierunku Kraśnika. Z kolei na pasie w kierunku centrum zderzyło się bmw z pojazdem ciężarowym.

Jak tłumaczył kierowca niemieckiego auta, widząc w lusterku zbliżającą się ze znaczną prędkością dacię, próbował zjechać z pasa ruchu i w tym momencie został zahaczony przez ciężarówkę poruszającą się pasem obok. W wyniku tej kolizji uszkodzony został zbiornik z paliwem w pojeździe ciężarowym. Na długości około 50 metrów lewy pas ruchu został zalany wyciekającym paliwem ze zbiornika.

Pomimo groźnie wyglądających obu zdarzeń, nikt nie ucierpiał. Wymagana była jednak interwencja straży pożarnej. Na miejscu pojawiły się cztery zastępy strażaków, w tym pluton chemiczny do neutralizacji paliwa. Z kolei strażacy z innego zastępu za pomocą dźwigu ściągnęli auto, które zawisło na barierze.

W rejonie zdarzenia pracował patrol straży miejskiej oraz funkcjonariusze lubelskie drogówki, którzy ręcznie kierowali ruchem na skrzyżowaniu. Na przyległych ulicach utworzyły się ogromne korki. W pewnym momencie sznur aut sięgał w stronę Kraśnika, poza market Obi.

Przed godziną 19 usunięto uszkodzone pojazdy. Nie działa nadal sygnalizacja świetlna. Apelujemy do kierowców o rozwagę w tym miejscu.

Informację i zdjęcia otrzymaliśmy od naszych Czytelników – Dziękujemy!

2015-07-02 18:58:29
(fot. lublin112.pl, Nadesłane Paweł, Bartek, Kamil, Wojciech, Karolina, Łukasz)

6 komentarzy

  1. Drogę mu zajechali i uciekał a nie sam zjechał.

  2. Nie widziałem cicióf miejskich. Chyba że to oni zamiatali tam ulicę.

  3. powinni zamknąć te al.Kraśnickie, bo to bardzo niebezpieczna ulica, co rusz to jakieś wypadki tam są 🙂

  4. „Przed godziną 19 usunięto uszkodzone pojazdy. Nie działa nadal sygnalizacja świetlna. Apelujemy do kierowców o rozwagę w tym miejscu.” ???????????? u mnie dopiero 18:10 no ale w sumie się zgadza, jest przed 19 he

  5. no tak 15.30 korek był jak się patrzy panowie policjanci jak śnięte muchy chodzili po ulicy, nikt z nich nie kierował ruchem bo i po co 🙂 – ale przecież to normalka, jedynie strażacy uwijali się jak w ukropie.

Kursy walut

  • USD 4.3354zł 0.21%
  • GBP 5.369zł 0.8%
  • EUR 4.7239zł 0.34%
  • CHF 4.7142zł 0.58%

Polub nas