690 680 960

Akcja Straży Łowieckiej wymierzona w kłusowników. Wkroczyli na wytypowane wcześniej posesje (zdjęcia)

U trzech mieszkańców powiatu puławskiego przeprowadzone zostały dzisiaj przeszukania posesji. Funkcjonariusze zabezpieczyli przedmioty służące do kłusownictwa.

W środę 10 czerwca strażnicy Państwowej Straży Łowieckiej z Lublina przeprowadzili na terenie powiatu puławskiego akcję wymierzoną w kłusowników. Działania związane były z dochodzeniem, które nadzorowane jest przez Prokuraturę Rejonową w Puławach.

Strażnicy wspólnie z funkcjonariuszami Komisariatu Policji w Kurowie, realizując własne ustalenia, wkroczyli na teren trzech posesji. W każdej z nich ujawnili i zabezpieczyli przedmioty służące do kłusownictwa, a których posiadanie jest zabronione. Były to zarówno wnyki, jak też broń palna. Znaleziono także trofea.

Obecnie prowadzone są dalsze czynności w tej sprawie. Niebawem trzem zatrzymanym mężczyznom zostaną przedstawione zarzuty. Grozi im nawet do 8 lat pozbawienia wolności.

(fot. Straż Łowiecka)

2 komentarze

  1. To są jeszcze pasjonaci, którym chce się po lasach ganiać i później oporządzać dzikie mięcho, w czasach promocji w supermarketach to szok.

Kursy walut

  • USD 4.3742zł 1.7%
  • GBP 5.3417zł 0.85%
  • EUR 4.6911zł 0.2%
  • CHF 4.7623zł 1.39%

Polub nas