Sobota, 18 maja 202418/05/2024
690 680 960
690 680 960

Akcja ratunkowa na przebudowie ulicy w centrum Lublina. Mężczyzna wpadł do studni (zdjęcia)

Po południu na ul. Poniatowskiego mężczyzna wpadł do studni. Zdarzenie miało miejsce w trakcie prac przy przebudowie drogi. Poszkodowany trafił do szpitala.

Do zdarzenia doszło w czwartek około godziny 14 na ul. Poniatowskiego w Lublinie. Prowadzone są tam prace związane z przebudową tej ulicy. W ich trakcje do jednej ze studni wpadł mężczyzna. O wszystkim zaalarmowane zostały służby ratunkowe.

Na miejscu interweniowała straż pożarna, zespół ratownictwa medycznego oraz policja. Z uwagi, że mężczyzna znajdował się na głębokości ok. 5 metrów, na pomoc przyjechała także specjalistyczna grupa ratownictwa wysokościowego z Komendy Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej w Lublinie.

Poszkodowany był nieprzytomny, został przez strażaków ewakuowany ze studni, po czym zajęli się nim ratownicy medyczni. Po udzieleniu mu pomocy został przetransportowany do szpitala. Trwa teraz ustalanie szczegółowych okoliczności oraz przyczyn wypadku.

(fot. lublin112)

14 komentarzy

 1. Gdzie jest inspekcja pracy ?? Już dawno mówiłem że organizacja tego placu budowy jest tragiczna !!

  • wypadki były są i będą żebyś nie wiem jak ostrożny był !!!

   • Był ostrożny, tam tego nawet nie ma, nie mówiąc już o jakimkolwiek zabezpieczeniu miejsc niebezpiecznych, robotnikach bez kasków, nie wspominając już o magiku co dwa dni temu ciął kostkę bez okularów ochronnych.

 2. Przecież tasiemką ogrodzone to jak to się mogło wydarzyć?

 3. Grande wielka robota, strażacy i ratownicy!

 4. … yanosik nie ostrzegł że dziura ? … jak korek to mówi

 5. małpa widzi – małpa powtarza. kolejny już dublowany artykuł o sprawie, o której zwykle się nie słyszy.
  jakaś babka pomyliła kiedyś gaz z hamulcem i staranowała auta – w ciągu 24h zrobiła powtórkę, a inna babka ją skopiowała.
  przywalenie autem w latarnię na Inżynierskiej – następnego dnia dokładnie kopiuj-wklej.
  dziś znaleźli rano zwłoki w wykopie przy krochmalnej, minęło kilka godzin i ktoś na innej budowie wpada do studni.
  przykładów na takie małpowanie było więcej, ale tylko tych zapamiętałem szczegóły.

 6. Jakby szybciej pracował, to by dziurę zasypali. Jego wina bo się nie starał. Stoją, patrzą, lulki palą, a my stoimy w korkach bo im się nie chce. Wszystkie sklepy spożywcze, i te z alkoholem powinny mieć zakaz sprzedaży robotnikom z tego rejonu. Kanapki można brać z domu. Partacze z Racławickich. Nawet nie chce im się pachołków przestawiać. Bo po co ? Prokurator powinien się zająć firmą wykonawczą. Brak informacji o zmianie organizacji i kicha, jakby nie mapy googliate to lipa po całości. O zamknięciu wyjazdu z Spadochroniarzy do Racławickich nie raczyli nawet poinformować, bo po co. Nie ma mojej zgody na takie zagrywki. Chamstwo.

 7. Nie mogę się doczekać, kiedy HEJT będzie karany…