Piątek, 12 kwietnia 202412/04/2024
690 680 960
690 680 960

Port Lotniczy Lublin: Spore zainteresowanie pasażerów połączeniem z Warszawą

Władze lubelskiego lotniska zapewniają, że połączenie z Warszawą cieszy się dużym zainteresowaniem pasażerów. Korzystają z niego również osoby, których celem podróży jest Szczecin czy Gdańsk.

Mija właśnie miesiąc, od ponownego uruchomienia połączenia Portu Lotniczego Lublin z Warszawą. Po kilkumiesięcznej przerwie spowodowanej obostrzeniami związanymi z pandemią koronawirusa, wraz z początkiem września Polskie Linie Lotnicze LOT wznowiły obsługiwanie tej najkrótszej trasy w swojej siatce połączeń. Rejsy odbywają się będą 6 razy w tygodniu, zaś sam lot trwa około 30 minut.

Jak wyjaśniają władze lubelskiego lotniska, połączenie to cieszy się dużym zainteresowaniem. Pasażerowie mają podkreślać, że dzięki temu są w stanie szybko, wygodnie i bezpiecznie podróżować do innych miast w Polsce i w Europie. Przewoźnik wielokrotnie bowiem wskazywał, że połączenie lotnicze pomiędzy Lublinem a Warszawą, ma na celu głównie zapewnienie pasażerom możliwości przesiadki do samolotów odlatujących z Okęcia do innych krajów.

– To szczególnie ważne, że po kilkumiesięcznej przerwie, spowodowanej pandemią, odzyskaliśmy połączenie z Warszawą. Oferta PLL LOT sprawiła, że tylko z jedną przesiadką w Warszawie, można polecieć między innymi do Kopenhagi, Monachium, Genewy czy w przyszłości do Nowego Jorku. I co warto podkreślić, często bez konieczności oczekiwania na warszawskim lotnisku dłużej niż godzinę – mówi prezes Portu Lotniczego Lublin Andrzej Hawryluk.

Przedstawiciele lubelskiego lotniska wskazują, że korzystając z porannego połączenia do Warszawy, mieszkańcy województwa lubelskiego mają możliwość dotarcia, już po 4 godzinach od startu samolotu w Lublinie np. do Dusseldorfu. Podobny czas zajmie podniebna podróż do innego niemieckiego miasta – Frankfurtu. Co ważne, powrót będzie trwał podobną ilość czasu i jeszcze tego samego dnia wylądujemy w Lublinie, co szczególnie ważne np. dla przedsiębiorców. Z połączenia korzystają też osoby, które chcą się szybko dostać do innych polskich miast. Popularnym wśród pasażerów kierunkiem krajowym jest np. Szczecin, do którego lot z Lublina, z przesiadką w Warszawie, trwa zaledwie 2 godziny 50 minut. Podobnie z Gdańskiem czy Wrocławiem.

Warto również podkreślić, że pasażerowie podróżujący z bagażem nadają go tylko raz, w Lublinie, po czym odbierają dopiero w miejscu docelowym swojej podróży. To doskonałe rozwiązanie dla osób, które cenią sobie czas, wygodę oraz bezpieczeństwo.

Rejsy z Lublina do Warszawy realizowane są sześć dni w tygodniu, codziennie oprócz soboty. Samoloty z Portu Lotniczego Lublin startują o godzinie 5:40, przylot na lotnisko Chopina o 6:30, dzięki temu można skorzystać z całej gamy połączeń oferowanych w porannej fali lotów. Połączenie powrotne z Warszawy odbywa się o 23:10 – lądowanie na lubelskim lotnisku tuż przed północą, o godz. 23:55. Połączenia pomiędzy Lublinem a Warszawą są obsługiwane przez samoloty Bombardier Q400 z floty naszego narodowego przewoźnika.

(fot. Port Lotniczy Lublin)

7 komentarzy

  1. Szkoda ze nie ma połączenia do kopenhagi. Sporo osób z lubelskiego jezdzi do Danii

  2. latają ? … bo może nie wiedzą że nie ma już ronda w Kołbieli ?!

  3. Wszystko super tylko z lublina do gdańska z przesiadką w wawie leci się ponad 11 godzin to już pociąg jedzie tyle samo a jeszcze dojedz na 1 lotnisko i 2 drugiego sie wydostań dla mnie bezsensowne takie połączenie

  4. super połączenie – mam nadzieję że skorzystam

  5. no ale ile osób lata średnio? to są twarde dane, które każdy by sobie zinterpretował – czy to duże zainteresowanie czy małe. bo mówiąc, że coś cieszy się dużym zainteresowaniem, można też powiedzieć o osobach pytających, niekoniecznie korzystających – zapytanie to też zainteresowanie.
    ciężko się przyznać, że na początku tygodnia lata pół samolotu, a w środku tygodnia leci pusty?

  6. Lubię Swoją Wieś

    tania propaganda sukcesów łysego owada

Wiadomości z info112