690 680 960

Akcja „Alkohol i Narkotyki”: Miał dwa promile, uderzył w drzewo i usnął za kierownicą

Po raz kolejny okazało się, że nawet pomimo nagłośnionej akcji znajdą się tacy, którzy sądzą że komu jak komu, ale im się uda i nikt ich nie zatrzyma. Jeden z mężczyzn zderzył się z innym autem a następnie zaczął uciekać.

Policjanci z całego regionu prowadzili od wczoraj akcję pod kryptonimem „Alkohol i Narkotyki”. Od godziny 14.00 w sobotę policjanci ruchu drogowego kontrolowali kierowców na drogach wylotowych z miasta o raz w miejscach takich jak drogi przy jeziorach, czy dyskotekach. W związku z działaniami, na drogi wyjechało znacznie więcej funkcjonariuszy niż zazwyczaj. Akcja trwała do godziny 6.00 rano w niedzielę. Tylko do północy zatrzymano 43 nietrzeźwych kierowców, którzy nie zawahali się wsiąść w takim stanie za kierownicę, pomimo szeroko nagłośnionej akcji.

Po godzinie 23-ciej w miejscowości Kalinówka, na skrzyżowaniu doszło do zderzenia dwóch samochodów osobowych. Sprawca, mężczyzna kierujący daewoo, od razu po zderzeniu, nie zatrzymując się ruszył przed siebie. Poszkodowany widząc tor jazdy uciekiniera domyślił się, ze ten znajduje się pod wpływem alkoholu. Natychmiast powiadomił o wszystkim policję. – Był w takim stanie, że nawet nie mógł uciekać, po prostu jechał około 30 km/h, a my tuż za nim. Po kilku minutach zjechał do przydrożnego rowu i uderzył w drzewo. Potem usnął na kierownicy – wyjaśniał nam kierowca poszkodowanego auta.

Gdy na miejsce przyjechała policja, pijanego mężczyznę trzeba było wyprowadzić zza kierownicy, gdyż nie był w stanie stać na nogach. Badanie alkomatem wykazało u niego ponad dwa promile alkoholu w wydychanym powietrzu. Jego auto trafiło na policyjny parking, mężczyzna zaś został zatrzymany i przewieziony na komisariat. Oprócz odpowiedzialności za jazdę pod wpływem alkoholu, za co grozi mu do dwóch lat pozbawienia wolności, 65-latek zostanie obciążony kosztem holowania pojazdu a także naprawą uszkodzonego przez niego auta.(fot, wideo – lublin112)
2014-08-10 11:34:43

4 komentarze

  1. Druga młodość tego pana czy starcza demencja?

  2. Brawa dla policji, 43 zatrzymanych pijanych kierowców w jeden dzień. W takim tempie to w ciągu roku co 20 kierowca straci prawo jazdy a nawet pójdzie siedzieć.

  3. Raczej demencja, ponieważ Pan nie był w stanie określić gdzie jest i wypowiedzieć jak się nazywa.

  4. Dlaczego ta akcja trwała tylko d0 6,a co po tej godzinie można jeździć najebany.

Materiały wideo

Lubelscy policjanci wzięli udział w akcji #GaszynChallenge (wideo)
Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)

Co? Gdzie? Kiedy?

Ireneusz Krosny „Mowa ciała” w amfiteatrze na Poczekajce
Zaproszenie na terenowe akcje poboru krwi
Rekrutacja do drużyny futbolu australijskiego
Zasmakuj w Tradycji w Bychawie
Światowy Dzień Zwierząt – Dzień Otwarty Schroniska