Sobota, 25 maja 202425/05/2024
690 680 960
690 680 960

AGROunia zapowiada protesty w całym kraju. Na drogi regionu wyjadą ciągniki rolnicze

W całym kraju w najbliższą środę odbędą się rolnicze protesty zorganizowane przez AGROunię. Na niektórych odcinkach dróg w regionie należy spodziewać się utrudnień w ruchu.

– Jest nam coraz gorzej. Ludzie są coraz bardziej niezadowoleni przez bezradność, bierność rządu. Ich błędy doprowadzą nas do ruiny. Nie ma miejsca na umieranie w ciszy. My te problemy wyniesiemy na ulicę. Pokażemy im, co nas boli i to co nam obiecywali. Oni się przestraszą, gdy nas zobaczą – na strajkach – poinformowała wczoraj AGROunia.

W województwie lubelskim protesty odbędą się w trzech lokalizacjach. W Lublinie początek zaplanowano w rejonie al. Witosa. Druga lokalizacja to Biłgoraj, ul. Jana Pawła z dwóch stron – od wjazdu z Lublina do Biłgoraja i od wjazdu do Tarnogrodu – ul. Tarnogrodzka. Trzecia zaś w Łukowie. W związku z tym należy liczyć się, że na niektórych odcinkach dróg wystąpią utrudnienia z przejazdem. Protesty rozpoczną się o godzinie 9. Będą miały formę przejazdów pojazdów, ale także blokad i pikiet.

– Nie ma nawet najmniejszego miejsca na bierność i przyglądanie się z boku na to co się dzieje. 9 lutego wychodzimy na drogi, mamy przygotowany plan i będziemy walczyć. Nie oddamy tego, co tak bardzo kochamy. Nie damy się spychać na obszary, gdzie już nawet godność nam odbierają – informują przedstawiciele Agrounii.

(fot. lublin112.pl)

72 komentarze

 1. pora rozp…ć te mafie pisowską !

 2. Dziś na szczęście zacofana ciemna wiocha na ścianie wschodniej się budzi. Widzą że PiS razem z klerem ich ograł. Może jeszcze nie cała wiocha bo są rejony np.okolice Janowa lubelskiego gdzie wiesniacy naprawdę są inni. Tam jeszcze PiS ma mocna pozycję. Ale większości wsi przejdzie niedługo na stronę Agro Unii. To do tego zmierza. Nawet PiS ciągle trqbiacy w swojej TVP niewiele nato poradzi. Dziś już inny czas ludzie zaczynają myśleć.

 3. mieszkanic gminy Niedrzwica Duża

  Jeszcze rolnikom mało , nie pasuje im to niech likwidują gospodarstwa a nie wiecznie doją i doją pieniadze z Unii, pieniadze z budżetu , 500 + , dopłaty na nawozy i opryski. Pozabierać im unijne traktory i sprzęt rolniczy i niech przesiadają się na poczciwe : Ursusy C- 330 , C-360 lub Vladimirce. Na wiosnę to spacerować nie można bo smrud oprysków ( kilkanaście razy pryskają i naważą pola bo im nic już nie rośni gdyż tyle już chemii w ziemię wpompowali i jeszcze się skarzą , że im słabo rośnie i nawozy drogie.) . W lesie i przy drogach już drzewa usychają przez tą chemie co w ziemię wpompują , poza tym wody podziemna skażone i zatrute przez nawozy i opryski.

 4. moskiewski pachołku skonczysz marnie

  • zatuskabylolepij

   Popieram, teraz jak rolnik nie żyje dostatnio i na bogato, to już jest mu źle i wychodzi protestować. Oczywiście nie wszyscy tacy są, niektórzy są mądrzejsi i nie chcą mieć nic wspólnego z tym cieciem na zdjęciu i jego sektą.

 5. tek kołodziejczak to oszust, wykorzystuje sytuację żeby siać zamęt, fakt, że rząd wiele spraw olewa, ale ten gość w wielu sprawach kłamie, a może sam w te kłamstwa wierzy?