690 680 960

Abp Stanisław Gądecki: „Potępiam wykorzystywanie przez stronę białoruską dramatów ludzkich do prowadzenia działań przeciwko suwerenności Polski”

– Stanowczo potępiam wykorzystywanie przez stronę białoruską dramatów ludzkich do prowadzenia działań przeciwko suwerenności Polski – napisał przewodniczący Konferencji Episkopatu Polski abp Stanisław Gądecki w komunikacie wobec eskalacji napięć na granicy polsko-białoruskiej.

Przewodniczący Konferencji Episkopatu Polski abp Stanisław Gądecki zabrał głos w sprawie sytuacji na granicy. W opublikowanym komunikacie wskazuje, że kolejną dobę jesteśmy świadkami dramatycznych wydarzeń na granicy polsko-białoruskiej.

– W imieniu Konferencji Episkopatu Polski stanowczo potępiam wykorzystywanie przez stronę białoruską dramatów ludzkich do prowadzenia działań przeciwko suwerenności Polski. Migranci w większości są ofiarami bezwzględnych działań politycznych oraz chciwości mafii przemytniczych. Z tego powodu pragnę raz jeszcze powtórzyć, że osobom dotkniętym tym złem potrzebna jest nasza solidarna troska. Jednocześnie kieruję słowa wdzięczności wobec osób oraz instytucji, niosących taką pomoc, z poszanowaniem obowiązującego w Polsce prawa – pisze abp Stanisław Gądecki.

Arcybiskup wyraził uznanie dla służb mundurowych, przede wszystkim dla Straży Granicznej, wojska i policji za pełną oddania obronę polskich granic.

– Zapewniam o mojej modlitewnej bliskości wobec Was i Waszych bliskich, w tych trudnych momentach służby dla dobra ojczyzny. Wszystkich wiernych i ludzi dobrej woli proszę o gorącą modlitwę w intencji Polski, w intencji ofiar tego kryzysu oraz o jego pokojowe zażegnanie – dodaje abp Stanisław Gądecki.

(fot. WOT)

14 komentarzy

  1. co to za bełkot

  2. no teraz już będzie spokój jak klecha jakiś wygłosił przemowę to się białoRUSCY wycofają, może i na tacę dadzą jeszcze, tylko to wtedy jak klecha będzie miał pokusy na dzieci

Kursy walut

  • USD 4.4351zł -0.91%
  • GBP 5.4317zł -0.31%
  • EUR 4.6821zł -0.33%
  • CHF 4.7474zł -0.05%

Polub nas

Materiały wideo

Lubelscy policjanci wzięli udział w akcji #GaszynChallenge (wideo)
Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)

Co? Gdzie? Kiedy?

Bal Sylwestrowy w Wilkołazie
Miejski Urząd Pracy w Lublinie serdecznie zaprasza na „Polsko-Ukraińskie Spotkanie dla Pracy”!
Zaproszenie na wspólne ubieranie osiedlowej choinki
X Turniej o Puchar Świętego Mikołaja w Karate Tradycyjnym w Zamościu
Strażacy ze Strzeszkowic Dużych organizują Bal Sylwestrowy