Kolejna siłowa próba przekroczenia granicy przez grupę 150 cudzoziemców

W nocy ze środy na czwartek na granicy polsko-białoruskiej doszło do kolejnej próby siłowego wtargnięcia na teren Polski. Jak informuje MSWiA była to grupa 150 nielegalnych imigrantów.

Minionej doby doszło do 465 prób nielegalnego przekroczenia granicy polsko-białoruskiej. Jak informuje MSWiA, w nocy ze środy na czwartek 150 osoba grupa cudzoziemców próbowała siłowo przekroczyć granicę. Wobec 42 cudzoziemców zostały wydane postanowienia o opuszczeniu terytorium Polski.

To kolejna w ostatnich dwóch dnia próba nielegalnego wejścia na teren Polski przez tak dużą grupę nielegalnych imigrantów. W nocy z wtorku na środę doszło do dwóch takich prób, w Krynkach i pod Białowieżą.

W rejonie Kuźnicy białoruskie służby tworzą i utrzymują koczowisko na wzór Usnarza, tylko wielokrotnie większe. Wszystkie osoby tam zgromadzone mają jeden cel – dostać się do Niemiec przekraczając zewnętrzną granicę UE. Białorusini dostarczają im wodę i jedzenie, jednak uniemożliwiają tym osobom zawrócenie. Co więcej, biorą udział w próbach nielegalnego przekraczania granicy do Polski.

(fot. WOT)

Zobacz również

11 komentarzy

 1. ze sztachetami na znacznie liczniejsze, uzbrojone służby? na co oni liczą?

  • Pewnie liczą, że walnięty sztachetą, gałęzią, lub kamieniem (niepotrzebne skreślić) nasz chrześcijański żołnierz, pogranicznik, albo policjant, zamiast mu oddać nadstawi drugi policzek…

 2. 150 osoba grupa cudzoziemców próbowała siłowo przekroczyć granicę. Wobec 42 cudzoziemców zostały wydane postanowienia o opuszczeniu terytorium Polski, czy należy przypuszczać, że 108 tych „biedaków” przyjęto z otwartymi ramionami witając chlebem i solą ???

 3. Anjela Solejukówna I (pierwsza)

  Ciekawi mnie, czy wydając postanowienia o opuszczeniu terytorium Polski inforuje się ich w krórym kierunku jest granica z Niemcami, czy też ładuje się ich do wojskowych samolotów transportowych i uprzejmie odwozi się ich do krajów skąd byli uprzejmi przybyć.

 4. Ciekawy jestem gdzie dzisiaj jest ta pała sterczewski, pała szczerba, pała konieczny, pała jachira? Co obecnie mają do powiedzenia artysta z Bożej łaski pała krzysio zalewski i reszta pożytecznych idiotów, która mało się nie postrała kilka tyg wcześniej przejęta losem tej hołoty idącej z Białorusi. O pale kundel szatan nawet nie wspominam bo tępych i ordynarnych idiotek nie ma sensu promować

  • te durnie, których wymieniasz są nędznymi pachołkami Łukaszenki i niech jadą do niego włazić mu w du….

 5. Patrząc po komentarzach pod niemal wszystkimi artykułami wszędzie pełno targowickich trolli. Temat nie ważny, ważne żeby opluć, znieważać i wyśmiać. Nie wiem jakim trzeba być pustym łbem żeby sądzić, że taka retoryka kogoś przekona.

 6. nie kupię Playa tak mi obrzydziła ta szatan , nie będę płacił za reklamy z udziałem tej kundlicy ze swojego abonamentu NEVER!!!

Materiały wideo

Lubelscy policjanci wzięli udział w akcji #GaszynChallenge (wideo)
Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)

Co? Gdzie? Kiedy?

Charytatywny bieg Poland Business Run wystartuje dla Pana Zdzisława z Lubelszczyzny
Zaproszenie na otwarcie Izby Pożarnictwa OSP Bełżyce
Strefa gier – biblioteka otwiera się dla graczy
Zaproszenie na terenowe akcje poboru krwi
Święto teatru studenckiego w Chatce Żaka!