A tak dobrze szło. Egzamin przerwany przez nieuważnego kierowcę

Z pewnością nie tak sobie wyobrażała egzamin na prawo jazdy młoda kobieta, która dzisiaj po południu wsiadała w Wojewódzkim Ośrodku Ruchu Drogowego do egzaminacyjnego auta. Zakończyła swoją jazdę na rondzie przy Makro.

32 komentarze

 1. Czy zdałbym egzamin z jazdy

  Skrzyżowanie z ruchem okrężnym, na którym nie ma sygnalizacji sterującej ruchem, albo jest wyłączona ze znakiem: skrzyżowanie z ruchem okrężnym i nad nim znakiem ustąp pierwszeństwa. Wjeżdżam w prawo, prosto, w lewo z odpowiednich pasów, pokazanych przed skrzyżowaniem na niebieskim znaku organizacji ruchu.
  Wjeżdżam ustępując jadącym z lewej strony. 1). Gdy jadę w prawo cały czas przy krawężniku przed wjazdem kierunkowskaz włączam w prawo, przepuszczam pieszych na przejściu; 2). Gdy jadę prosto – z któregokolwiek pasa do jazdy na wprost, pokazanych przed skrzyżowaniem na niebieskim znaku organizacji ruchu, jadę tak, ażeby zjeżdżać ze skrzyżowania pasem przy krawężniku tuż przed wylotem czekających na wyjechanie z prawej strony, jadę z włączonym kierunkowskazem prawym sygnalizując, że a) zjeżdżam do krawężnika, b) zamierzam opuścić skrzyżowanie, przepuszczam pieszych na przejściu; (zjeżdżanie z drugiego pasa od prawego krawężnika jest niewłaściwe!); 3). Gdy jadę w lewo – na skrzyżowanie wjeżdżam z pasa przeznaczonego do skręcania w lewo ustępując mającym pierwszeństwo (jadącym z lewej, gdyby tacy się znaleźli), jadę przy lewym krawężniku tego skrzyżowania, gdy jadę w lewo i widzę drogę wjazdową na to skrzyżowanie (na której inni czekają dając mi pierwszeństwo, tą drogę po minięciu której – tą następną – mam wyjechać ze skrzyżowania -włączam kierunkowskaz w prawo i kieruję się ku krawężnikowi z prawej, temu położonemu między moim pojazdem a chcącymi wjechać na skrzyżowanie, jadąc w lewo, z cały czas włączonym kierunkowskazem w prawo wyjeżdżam ze skrzyżowania na pasie przy krawężniku, przepuszczam pieszych na przejściu.
  Takie, z ruchem okrężnym + ustąp – skrzyżowanie, nie może być zakorkowane ponieważ będący w ruchu okrężnym ma pierwszeństwo, ma prawo jechać bez zatrzymywania się, ale musi uważać tylko na jadących przed nim.
  Czy jeżdżę dobrze? Czy zdałbym egzamin z jazdy?

 2. Biedna 🙁 jeszcze raz będzie musiała bulić kasę i się denerwować egzaminem, powinni zmienić te przepisy w wordzie

Pracapraca.lublin112.pl

  Kursy walut

  • USD 3.6759zł -0.17%
  • GBP 5.204zł 0.32%
  • EUR 4.4723zł -0.17%
  • CHF 4.1043zł -0.1%

  Polub nas

  Materiały wideo

  Lubelscy policjanci wzięli udział w akcji #GaszynChallenge (wideo)
  Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
  99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
  W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
  W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)

  Co? Gdzie? Kiedy?

  Przestrzenie Teatru na cenie Muszli Koncertowej i w Wirydarzu Centrum Kultury
  Małe Inne Brzmienia już za dwa tygodnie
  Jarmark Lubelski zaprasza na starcie serów polskich i włoskich
  Spotkanie pokoleń upamiętniające 77 rocznicę pobytu i walk 27 Wołyńskiej Dywizji Piechoty AK w ramach akcji „Burza” na Lubelszczyźnie
  Food trucki przyjadą do Świdnika