A tak dobrze szło. Egzamin przerwany przez nieuważnego kierowcę

Z pewnością nie tak sobie wyobrażała egzamin na prawo jazdy młoda kobieta, która dzisiaj po południu wsiadała w Wojewódzkim Ośrodku Ruchu Drogowego do egzaminacyjnego auta. Zakończyła swoją jazdę na rondzie przy Makro.

Skrzyżowanie al. Witosa i ulicy Krańcowej jest jednym z obowiązkowych miejsc na mapie Lublina, które muszą zaliczyć osoby odbywające kurs na prawo jazdy. Przez rondo przy Makro wiedzie też trasa egzaminacyjna. Tutaj też egzaminatorzy bardzo często przerywają egzamin, ze względu na popełniane przez przyszłych kierowców błędy.

Tym razem dla młodej kobiety, która w piątek po południu przystąpiła do egzaminu, ten również zakończył się na rondzie przy Makro. Jednak tym razem nie z jej winy, lecz innego kierowcy. Jadący mercedesem mężczyzna, wjeżdżając na skrzyżowanie od strony ul. Krańcowej, zignorował znaki drogowe i zderzył się z opuszczającą rondo egzaminacyjną skodą.

Na szczęście nikt w zdarzeniu nie odniósł obrażeń. Policjanci ukarali sprawcę zdarzenia mandatem karnym. Przez ponad godzinę występowały niewielkie utrudnienia w ruchu.

(fot. lublin112, Bartosz)
2016-10-21 19:22:21

Zobacz również

32 komentarze

 1. Czy zdałbym egzamin z jazdy

  Skrzyżowanie z ruchem okrężnym, na którym nie ma sygnalizacji sterującej ruchem, albo jest wyłączona ze znakiem: skrzyżowanie z ruchem okrężnym i nad nim znakiem ustąp pierwszeństwa. Wjeżdżam w prawo, prosto, w lewo z odpowiednich pasów, pokazanych przed skrzyżowaniem na niebieskim znaku organizacji ruchu.
  Wjeżdżam ustępując jadącym z lewej strony. 1). Gdy jadę w prawo cały czas przy krawężniku przed wjazdem kierunkowskaz włączam w prawo, przepuszczam pieszych na przejściu; 2). Gdy jadę prosto – z któregokolwiek pasa do jazdy na wprost, pokazanych przed skrzyżowaniem na niebieskim znaku organizacji ruchu, jadę tak, ażeby zjeżdżać ze skrzyżowania pasem przy krawężniku tuż przed wylotem czekających na wyjechanie z prawej strony, jadę z włączonym kierunkowskazem prawym sygnalizując, że a) zjeżdżam do krawężnika, b) zamierzam opuścić skrzyżowanie, przepuszczam pieszych na przejściu; (zjeżdżanie z drugiego pasa od prawego krawężnika jest niewłaściwe!); 3). Gdy jadę w lewo – na skrzyżowanie wjeżdżam z pasa przeznaczonego do skręcania w lewo ustępując mającym pierwszeństwo (jadącym z lewej, gdyby tacy się znaleźli), jadę przy lewym krawężniku tego skrzyżowania, gdy jadę w lewo i widzę drogę wjazdową na to skrzyżowanie (na której inni czekają dając mi pierwszeństwo, tą drogę po minięciu której – tą następną – mam wyjechać ze skrzyżowania -włączam kierunkowskaz w prawo i kieruję się ku krawężnikowi z prawej, temu położonemu między moim pojazdem a chcącymi wjechać na skrzyżowanie, jadąc w lewo, z cały czas włączonym kierunkowskazem w prawo wyjeżdżam ze skrzyżowania na pasie przy krawężniku, przepuszczam pieszych na przejściu.
  Takie, z ruchem okrężnym + ustąp – skrzyżowanie, nie może być zakorkowane ponieważ będący w ruchu okrężnym ma pierwszeństwo, ma prawo jechać bez zatrzymywania się, ale musi uważać tylko na jadących przed nim.
  Czy jeżdżę dobrze? Czy zdałbym egzamin z jazdy?

 2. Biedna 🙁 jeszcze raz będzie musiała bulić kasę i się denerwować egzaminem, powinni zmienić te przepisy w wordzie

Pracapraca.lublin112.pl

  Kursy walut

  • USD 3.7861zł -0.54%
  • GBP 5.272zł -0.36%
  • EUR 4.5764zł -0.14%
  • CHF 4.1723zł -0.21%

  Polub nas

  Materiały wideo

  Lubelscy policjanci wzięli udział w akcji #GaszynChallenge (wideo)
  Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
  99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
  W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
  W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)

  Co? Gdzie? Kiedy?

  Klasyczne auta zjadą do puławskiej Mariny
  Zaproszenie I Turniej Lubelskiego Cebularza
  Noc Kultury – MOC Kultury!
  Tydzień Dni Otwartych z Kopernikiem
  Trwa akcja charytatywna w Parafii Matki Bożej Bolesnej w Kraśniku