Środa, 24 kwietnia 202424/04/2024
690 680 960
690 680 960

82-latka z Lublina przekazała oszustom blisko ćwierć miliona złotych oraz złote zęby

W miniony piątek mieszkanka Lublina padła ofiarą oszustów. Kobieta przekazała przestępcom niemal ćwierć miliona złotych, 40 tys. dolarów, a także kilkadziesiąt złotych monet i 5 złotych zębów.

W miniony piątek 82-latka z Lublina odebrała telefon od osoby podającej się za jej syna. Rozmówca przekazał kobiecie, że spowodował wypadek i potrzebuje pieniędzy na kaucję. Mężczyzna powiedział, że jest na policji i współpracuje z mundurowymi.

W trakcie rozmowy seniorka została poproszona o przygotowanie wszystkich oszczędności, po które miał zgłosić się policjant. Niestety starsza kobieta uwierzyła w historię i przekazała oszustom kosztowności i pieniądze w łącznej kwocie blisko 250 tysięcy złotych. Łupem sprawców padło 40 tysięcy dolarów, kilkadziesiąt złotych monet oraz 5 złotych zębów.

Policjanci pracują nad sprawą i przypominają raz jeszcze o zachowaniu ostrożności w kontaktach telefonicznych. Sprawcy oszustw podają się za członków rodziny, za przedstawicieli różnych instytucji oraz osoby pełniące funkcje publiczną. Nie podejmujmy pochopnie decyzji o przekazywania pieniędzy osobom obcym. Tylko zdrowy rozsądek w takich sytuacjach uchroni nas od utraty oszczędności swojego życia.

 

Przeczytaj również: Jak dają się oszukiwać mieszkańcy woj. lubelskiego? Poznaj metody przestępców

(fot. pixabay.com)

38 komentarzy

  1. Wracam tutaj po dniu pracy i komentarza mojego nie ma. Nie ma wolność słowa w Internecie.

  2. Cebularze niczego się nie nauczą.

Z kraju