Wtorek, 23 kwietnia 202423/04/2024
690 680 960
690 680 960

Potrącił rowerzystkę i próbował uciec. Kierującego fiatem zatrzymał policjant będący poza służbą (zdjęcia)

W minioną sobotę w Turobinie doszło do potrącenia rowerzystki przez kierującego pojazdem osobowym. Mężczyzna próbował uciec z miejsca wypadku, został jednak zatrzymany przez będącego na urlopie policjanta z Warszawy.

Do wypadku doszło w sobotę po południu w Turobinie w powiecie biłgorajskim. Na ul. Szczebrzeskiej 73-latek kierujący pojazdem marki Fiat, potrącił poruszającą się w tym samym kierunku rowerzystkę, a następnie próbował uciec z miejsca zdarzenia.

Sprawca wypadku został zatrzymany kilka ulic dalej przez dzielnicowego, na co dzień służącego w Komendzie Rejonowej Policji IV Warszawa, przebywającego w tym czasie na urlopie. Policjant znajdując się w okolicy usłyszał zamieszanie powstałe na ulicy i natychmiast zareagował zatrzymując zbiega.

Poszkodowana kobieta została przewieziona do szpitala. Na szczęście nie odniosła ona poważniejszych obrażeń. Jak się okazało po badaniu alkomatem, 73-latek miał w organizmie prawie 1,5 promila alkoholu. Co więcej, nie posiadał uprawnień do kierowania pojazdami kategorii B, a samochód, którym kierował, nie był ubezpieczony.

Wkrótce 73-latek stanie przed sądem. Grozi mu kara do 2 lat pozbawienia wolności zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych od 3 lat do lat 15 oraz świadczenie na rzecz Funduszu Pomocy Pokrzywdzonym i Pomocy Postpenitencjarnej od 5 do 60 tysięcy złotych.

Potrącił rowerzystkę i próbował uciec. Kierującego fiatem zatrzymał policjant będący poza służbą (zdjęcia)

(fot. Policja Biłgoraj)

15 komentarzy

 1. Żdżerba_i_yońzki

  Wyborca. ***** ***

 2. Pedofilia w sutannie.

  ***. Ci ludzie są bez sumienia… Jednakże co niedziela w kościele. Nie umiem pojąć tego ewenementu. O wiesniakach i ich zwyczajach można książki pisać…..

 3. Brak dzwonka w rowerze. Nie można się poruszać takim pojazdem.

  • Oczywiście mandat się należy. Ale wpływu na wypadek (właściwie kolizję) nie wydaje się, żeby to jakiś miało. Po tym co dziadek zrobił (kierowanie po pijaku, nie udzielenie pomocy, ucieczka) już nie powinien nigdy kierować samochodem. Niech weźmie przykład z kobiety i rowerem nagina.

 4. Czyli kolejny artykuł na ten sam temat. W sobotę też o tym pisaliście.

  • Tak kolejny, ponieważ są nowe informacje w tej sprawie.

   • Faktycznie różnica około 80 a 73 lat zwracam szacunek. Brawo wy

    • Prosimy zrozumieć poprzedni komentarz…

     • A nie że tylko połowę sugestie wy zrozumcie a nie tylko innych poprawianie,artykuły niekiedy niemal że nie do odczytania,tak składnia zdań u was kwitnie. Materiały niekiedy mijające się z prawdą a i tak macie rację,myślę że w większości nie widzicie dalej niż czubek własnego nosa. Pozdrawiam i życzę wszystkiego dobrego.

      • Tak, oczywiście. Nie ma to jak pisać samemu błędnie i kogoś pouczać 😉 prawda?
       Wszystkiego dobrego

 5. Redakcjo to 2 wypadki było bo w pierwszym wpisie mowa o 80 latku, a tu 73 latek.

 6. Jeszcze za niszczenie trawnika powinien dostac mandat. Żadne nieutrudnianie ruchu samochodów nie daje prawa do niszczenia trawnika czy też zastawiania chodnika utrudniając ruch pieszych.

 7. coraz wiecej policjantow na urlopie z w-wy w nasztym rejonie

 8. ⭐⭐⭐☆☆☆

  Ja sobie w góry z rodziną nie mogę pojechać a milicjant może na wczasy bo ręka scierpła od pałowania bab w warszawce?

Z kraju