75-latek potrącił cztery osoby na przejściu. Zatrzymano mu prawo jazdy (wideo)

Na szczęście groźnie wyglądające zdarzenie nie spowodowało poważnych obrażeń ciała u jego uczestników. Kierowca, który potrącił cztery osoby twierdził, że ich nie zauważył.

Do wypadku doszło w sobotę po godzinie 9 na ul. Kaczyńskich w Łukowie. Samochód osobowy wjechał w grupę pieszych. Na miejscu interweniowały zespoły ratownictwa medycznego oraz policja.

Jak ustalili policjanci, kierujący samochodem osobowym marki Mitsubishi 75-letni mieszkaniec Łukowa zjeżdżał z ronda. Na oznakowanym przejściu dla pieszych potrącił cztery nastolatki, które przechodziły ze strony lewej na prawą względem kierunku jazdy kierowcy.

Dwie z nich zostały przetransportowane do szpitala. Na szczęście po badaniach lekarskich okazało się, że urazy jakich doznały nie zagrażają ich zdrowiu i życiu. Badanie alkomatem wykazało, że kierowca był trzeźwy.

Sprawca zdarzenia tłumaczył policjantom, że nie zauważył przechodzących po przejściu nastolatek. Za spowodowanie zagrożenia i rażące naruszenie przepisów o bezpieczeństwie w ruchu drogowym funkcjonariusze zatrzymali 75-latkowi prawo jazdy.

Do sądu trafi wniosek o ukaranie mężczyzny. Grozi mu wysoka grzywna i zakaz kierowania pojazdami. Całe zdarzenie zostało zarejestrowane przez kamery miejskiego monitoringu.

(wideo – policja)

Zobacz również

44 komentarze

 1. Stary d.bil, ale dziatwa też nawet nie spojrzała tylko srajfony pofrunęły.

 2. Skoro dziadek niedowidzi to i tak nie powinien mieć prawka. Kiedy w końcu wprowadzą obowiązkowe cykliczne badania dla kierowców?

  • Znając życie-nigdy.
   Wprowadzenie testów psychotechnicznych dla kat.B oznaczało by wyeliminowanie z ruchu dobre 40% kierowców. Straty dla mechaników,szpitali,blacharzy,laweciarzy,mniej wpływów do Policji,mniejsza sprzedaż benzyny,części samochodowych… I tak można by wymieniać.
   Zamiast tego Policja będzie się cyklicznie ustawiać po krzakach łapiąc przestępców przekraczających prędkość,ew.wlepiać mandaty za niezapięte pasy-Ty nie narzekaj tylko ciesz się jak to państwo dba o ciebie!
   O ile nie sprzątnie cię jutro z przejścia stary trep albo z chodnika baba która pomyli gaz z hamulcem.

  • Dwa oddzielne przejścia , i ograniczone zaufanie ,nie smartfon przed oczami i słuchawki na uszach

 3. Po 60-tce badania i egzamin

  • Dlaczego tylko po 60tce? A co z młodszymi? np.baba która zabiła własne dzieci bo nie potrafi jeździć i nie widzi nadjeżdżającego z naprzeciwka tira?

   • Polski Związek Kołnierzy Wymiętych

    „Dlaczego tylko po 60tce?”

    Bo trzeba znaleźć kozła ofiarnego, którego można by złożyć w ofierze za zbrodnie drogowe smarkaczy z „komputerem w głowie i dynamitem w nodze”.

    • Szanowny kolego. Smarkacz z dynamitem w nodze odzyska rozum po odpowiedniej karze,zatrzymaniu prawa jazdy i np-konfiskacie samochodu.
     A jaka kara przywróci sprawność motoryczną osobie starszej? (niezbędna do bezpiecznego użytkowania samochodu)
     Albo kara która w magiczny sposób nada predyspozycje do kierowania laluni która myląc pedały wjeżdża w ścianę sklepu?
     To ze dziadki powodują mniej wypadków to wynik tego ze jest ich dużo mniej niż młodych kierowców.
     Większość (jak widać nie wszyscy) ma na tyle rozumu żeby niedowidząc,niedosłysząc (o innych rzeczach nie wspominając) już odłożyć prawko do szuflady…

     • Polski Związek Kołnierzy Wymiętych

      „To ze dziadki powodują mniej wypadków to wynik tego ze jest ich dużo mniej niż młodych kierowców.”

      Gargantuiczna bzdura powtarzana z uporem maniaka przez obrońców drogowych morderców.

      A najlepiej wiedzą o tym firmy ubezpieczeniowe, które smarkaczom do 26. życia naliczają zwyżki, a osobom starszym dają zniżki, bo wiedzą ci ostatni nie uważają siebie za nieśmiertelnych i wiedzą, że życie to nie gra komputerowa, tylko są już świadomi swoich ograniczeń, a samochodu używają do tego, do czego został on stworzony, czyli do przemieszczania się, a nie leczenia swoich kompleksów, czy zapewniania sobie zastrzyku adrenaliny.

      Osoby starsze powodują mniej wypadków również w przeliczeniu na 10000 kierowców z danej grupy wiekowej (i tak też to wyliczają towarzystwa ubezpieczeniowe), a nie tylko dlatego że jest ich mniej.

      Poczytać możesz o tym chociażby tutaj:

      http://www.mfind.pl/akademia/dla-kierowcow/starsi-kierowcy-bezpieczenstwo/

     • „Gargantuiczna bzdura powtarzana z uporem maniaka przez obrońców drogowych morderców.”
      Typowy argument obrońcy geriatrycznych morderców drogowych.

      Co mnie obchodzą firmy ubezpieczeniowe? Albo bzdurne wyliczenia.?

      Pytanie brzmiało jaka kara przywróci sprawność motoryczną starszemu człowiekowi?
      Czy według obrońców geriatrycznych zabójców, jak nie widzi i nie słyszy to może jeździć bo „trzeba być wyrozumiałym” i „w tabelkach widać ze lepiej jeżdżą”

 4. Jakie cztery ? trzy i też nie obejrzały się tylko wtargnęły jak święte krowy

  • Skąd to przekonanie że się nie rozejrzały? Na nagraniu niczego dokładnie nie widać, a poza tym ten „dziadzia” swoim stylem jazdy mógł sugerować że ustąpi dziewczynom 😉

  • Polski Związek Kołnierzy Wymiętych

   Wtargnąć to by mogły, gdyby wbiegły albo weszły na pasy zza przeszkody ograniczającej widoczność. Tutaj ani jedno, ani drugie miejsca nie miało, więc pociągnięcie ich do odpowiedzialności za „wtargnięcie” pozostanie tylko w Twoich słodkich fantazjach 🙂 🙂 🙂

 5. Gosciu ślepy to fakt …..ale „młodzież ” też „wali ” przez przejscie ,zupełnie nie patrząc co się dzieje wokół ,bo przeciez „ma pierszeństwo ” prawda Franiu ? …za to „fruwające ” sr…jfony świadczą o tym, ze miały ważniejsze rzeczy do oglądania ,niż patrzenie czy ktoś czasem nie zamierza ich rozjechac .Jednym słowem to ci „co mają pierszeństwo ” ,ale nie mają podstawowego instynktu samozachowaczego ,który nie jednemu i nie raz uratował zycie

  • Polski Związek Kołnierzy Wymiętych

   Żaden argument. Po przejściu równie dobrze mógł przechodzić niewidomy z laską. Do niego też byś miał pretensje, że się nie rozejrzał?

   • Gwarantuje ci że niewidomy nie wejdzie na przejście dopóki nie będzie pewien że auta stanęły. Będzie na tym bardziej skupiony jak ludzie widzący. Nigdy nie słyszałem żeby auto potrąciło osobę niewidomą na przejściu. Ograniczenie zaufania do świata zewnętrznego daje im tą przewagę że zawsze są ostrożni.

  • gdyby sie przyjrzałeś to dziewczyny nie gapiły się w telefony jak często bywa. Dziadek jak widac dość niemrawo się już porusza na nogach. popołudniowe słońce pewnie udział miało w zdarzeniu. Ale wina kierowcy bezdyskusyjna.

   • Chyba nie czytaliśmy tego samego artykułu, a już na pewno nie ten sam analizujemy. O jakim popołudniowym słońcu mówisz „zadziwiony”, bo mnie zadziwiasz? A zadziwia mnie fakt, iż sytuacja miała miejsce po godzinie 9-tej rano, tak więc nie wiem kiedy dla Ciebie jest poranne słońce, jeśli to było popołudniowym. I tak poza wszystkim: jak słońce może brać udział w zdarzeniu?

  • Jestem tą ,,młodzieżą” I zawsze staje przed przejściem czy na wysepce, bo nawet jeśli wygląda pozornie jak by ustepowali to ograniczone zaufanie do kierowców. Wolę chwile poczekać niz wpakować się pod samochód. Nawet jeśli są przejścia na światłach czasami warto popatrzeć czy oby napewno nikt nie przejedzie na tym ,,późnym pomarańczowym”.

 6. Polski Związek Kołnierzy Wymiętych

  Na szczęście, nastolatki zostały potrącone przez 75-latka, co może uchroni je przed linczem w komentarzach, bo hejt pójdzie raczej w stronę „starego dziada”. Ale rzeczywiście niech lepiej następnym razem uważają, bo jak zdmuchnie ich na pasach zdrowy i nakoksowany 25-latek z „komputerem w głowie i dynamitem w nodze”, to dla „świętych krów” litości już nie będzie.

  • Dodaj „jadąc swoim wymusianym BMW”,ale to przejście chyba dwu-etapowe.Nie widać zainteresowania własnym bezpieczeństwem.Mylę się czy jak ?

 7. Gdyby były testy psychologiczne na kat B to połowa tu komentujących nie miała by prawka.

 8. „Kołnierzu wymiety ” ,wina 75 latka jest ewidentna ,bo nie ustąpił pieszym ,ale nie da sie zaprzeczyć prostej i oczywistej logice ,,że nawet majac pierszeństwo nalezy uważać i nie wchodzić na przejscie bo „mam pierszeństwo ” .Co z tego ze ktoś mam pierszeństwo ,jak zostaje rozjechany na przejsciu …wolę się rozglądać i żyć ,niż wlazic na przejscie „bo mam pierszęństwo ” proste i oczywiste dla kazdego z odrobiną instynktu samozachowawczego

  • Polski Związek Kołnierzy Wymiętych

   Nie jest Twoją rolą rozliczanie kogoś z jego „instynktu samozachowawczego”. Nie Twoja d*pa, nie Ciebie będzie bolała. Ty masz przestrzegać prawa.

 9. Przynajmniej nauczył je, że trzeba się rozejrzeć na przejściu. Być może uratował im życie w przyszłości, bo z takim wchodzeniem mogły trafić na szybszy samochód i nie byłoby tak kolorowo.

 10. Jak tak można leźć pod koła. Zawsze trzeba mieć ograniczone zaufanie. Mogą zepsuć się hamulce albo kierowca być nawalony chociażby i jedyne rozglądanie się i uwaga mogą nas uchronić przed kalectwem bądź śmiercią. Co nam po tym że mieliśmy pierwszeństwo. Kiedyś nawet w przedszkolu kazali się oglądać najpierw w lewo potem w prawo i znowu w lewo żeby być pewnym że nic nie jedzie. Jak nie widzę w oczu kierowcy i nie jestem pewien że mnie widzi to do puki nie zatrzyma auta to nie wchodzę na przejście nawet jeśli mam zielone. Robiąc inaczej zawsze może nas spotkać coś złego i nic nam nie da ze mieliśmy pierwszeństwo.

  • Onanis Samokopulos

   Wlazły pindy pod koła i teraz linczujcie kierowcę – będąc na wysepce nawet się nie rozejrzały… To jest oddzielne przejście, a nie jego kontynuacja…

 11. niestety dziadek musi się pogodzić że nadszedł czas złożenia prawa jazdy do urzędu z powodu wieku, no jak można nie zauważyć czterech osób na przejściu, no jak pytam się

 12. Przechodzili na pasach ok ale tam spokojnie była wysepka co mogli choć trochę zwolnić i się rozejrzeć a to że jechał starszy pan nie ważne każdy mógł prowadzić to auto i niech się teraz cieszą że to może jechał ten dziadek bo jechał pewnie przepisowo bo jak by było inaczej to skończyło by się to gorzej. Wina Pana ale pieszy mógłby też uważać ale po co…

 13. Pewnie zawsze wina pieszych!! A kierowca za kierownicą jest zwolniony z myślenia , jedzie jakby był sam na drodze . Łuków coś ostatnio słynie z takich przypadków …. Normalnie DZIKI ZACHÓD nikt z tym nic nie robi

 14. Facet słusznie ukarany, chociaż nieco zbyt surowo. Za to cztery młode pindy będą miały nauczkę że przed przejściem należy obowiązkowo się zatrzymać i rozejrzeć upewniając czy można wejść. Dotyczy to także wysepki, która tworzy dwa odrębne przejścia i na niej także jest obowiązek zatrzymać się i rozejrzeć, a nie leźć przed siebie jak święte krowy. Brak edukacji drogowej w szkołach, no to przynajmniej dziadek nauczył je ostrożności na przyszłość. Może to i dobrze, w końcu nie ma to jak zajęcia praktyczne… 🙂

 15. Typowe po ..UJ się rozglądać lepiej gapić się w ajofona. Nawet się nie rozejrzeli a to dwa oddzielne przejścia, leżą jak bydło na ubuj.

 16. W lewo, prawo i jeszcze raz w lewo… Chyba nie bez powodu uczyli mnie tego rodzice a potem pani z nauczania zintegrowanego. Dlaczego te młode damy wkraczają na ulicę jak święte krowy?

 17. Dziadek dziadkiem… Prawko zabiorą czy nie, nie w tym rzecz…

  Idą święte krowy! Nawet jedna z drugą się nie obejrzy czy oby jakiś psychopata nie jedzie…

  A jechał stary dziadek który nie widzi… Siksy też nie widziały starego dziadka.

  Ale po tym zdarzeniu zaczną doceniać swoich dziadziów…

 18. Zmieńta se nazwe ulicy w tym Tłukowie to wypadków nie bedzie,

 19. jak szly szybko tak weszli na jezdnię -teraz do konca życia przed wejsciem beda sie rozgladać i zwolnią -jak w ksziazce pisze! ludzie ogarnijcie sie trzeba z uwaga wchodzić na przejscie -zasada ograniczonego zaufania rownież u pieszych!!! pomijajac ze dziadek za szybko jezdzi w tym wieku -niemniej szybko zachamowal czyli nie jest z nim najgorzej

 20. Wysepka oznacza że wchodzą ponownie na pdp, dziadek nabroił ale czy to powinno się tak przez wysepkę z marszu na drugą część przejścia włazić …… Teraz się będą rozglądać to raz a dwa też bym im dał po 5 dych przynajmniej za beztroskę .

 21. Pabloo(oryginał)

  Dziadek poniesie karę bo winien na 100% ale jak ktoś wspomniał o zasadzie ograniczonego zaufania, którą przytacza pan z drogówki, wręczając mandat większości kierowców, dziewczęta już nie pamietaly. Może nauczka dla rodziców w kwocie 100 na głowę za pieszego, nauczyła by panny tej wiecznie aktualnej zasady nie tylko ruchu drogowego, ale i zachowania na ulicy. ( patrz smartfon w ręku na PDP).

 22. Tak wygląda akcja policji pt „niechronieni uczestnicy ruchu”. Wyłażą na ulicę aby karać kierowców ale o edukacji pieszych czy rowerzystów już nie pomyślą. Prosta sprawa: na takich zajęciach nie zarobią! Wina kirowcy ewidentn, bo osoby były już na przejściu. Jakkolwiej przed przejściem nie raczyły się na wysepce zatrzymać.

 23. pisipotojednozlo

  poszedł jak dzik w pasznik…

 24. Ale głupie krowy!!! Tak ciężko spojrzeć w lewo/prawo! Ale przecież księżniczki nie bede sie odwracać

  • Sam jesteś głupi, skoro weszły na przejście to obowiązkiem geriatryka jest się zatrzymać, ale jak miał to zrobić skoro ma pewnie – 40 dioptri i aparat słuchowy, który pewnie nie zawsze działa niczym u serialowego Rysia z 13-go posterunku.

 25. Nie bardzo jest głupi, potrącone były na wysepce oddzielającej obie ulice i podchodząc do tej drugiej powinny się zatrzymać i sprawdzić czy wolno im wejść na przejście a nie pchać się z marszu.

Pracapraca.lublin112.pl

  Kursy walut

  • USD 3.9408zł 0.53%
  • GBP 4.7654zł 0.26%
  • EUR 4.3656zł 0.31%
  • CHF 4.0227zł 0.39%

  Polub nas

  Darmowe ogłoszenia lokalne

   Materiały wideo

   W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
   W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)
   Szturm Twierdzy Zamość 2019
   Jutro premiera nowego pokazu na fontannie multimedialnej. Zobacz zwiastun (wideo)
   Jechał ciężarówką całą szerokością drogi, miał blisko 6 promili. Zobacz nagranie (wideo)

   Co? Gdzie? Kiedy?

   Potańcówka w skansenie na 400 par
   Berberys Klezmer Band – koncert Hava Nagila
   Obchody Święta Wojska Polskiego w Lublinie
   Europejskie Dni Dobrosąsiedztwa Granica 835 Kordon Kryłów – Krecziv
   Festiwal na Trójstyku na błoniach w Orchówku
   x

   Szanowny Czytelniku!

   Pragniemy Cię poinformować, że nasza strona może dostosowywać treści do Twoich potrzeb. Aby to robić, potrzebujemy Twojej zgody na przetwarzanie danych w celach personalizacji treści marketingowych, dzięki czemu otrzymujesz:

   Lepszą jakość strony. Możemy dostosowywać treści pasujące do poszczególnych grup odbiorców.

   Reklam jest mniej i są bardziej dopasowane do Twoich potrzeb. Dzięki reklamom finansujemy nasz rozwój, dzięki czemu nasz serwis nie wymaga opłat

   Twoje dane są u nas bezpieczne.Zgodę na przetwarzanie danych możesz wycofać w każdej chwili na stronie Polityka Prywatności.

   Klikając przycisk "Przejdź do serwisu" lub zamykając to okno za pomocą przycisku "x" wyrażasz zgodę na przetwarzanie, w tym profilowanie* przez ITLU sp z o.o. oraz naszych Partnerów, Twoich danych danych osobowych zapisanych w plikach cookies i im podobnych technologiach stosowanych w Serwisach przez ITLU sp. z o.o. i Partnerów w celu marketingowym, obejmującym analitykę w celach marketingowych oraz wyświetlanie spersonalizowanych ofert, reklam i innych usług.

   Pamiętaj, możesz w każdej chwili nie wyrazić zgody lub cofnąć zgodę na przetwarzanie Twoich danych osobowych.

   Informujemy także, że poprzez korzystanie z tego Serwisu bez zmiany ustawień Twojego oprogramowania/przeglądarki wyrażasz zgodę na zapisywanie plików cookies i im podobnych technologii w Twoim urządzeniu końcowym oraz na korzystanie z informacji w nich zapisanych w celach dopasowania treści i reklam. Więcej przeczytasz w naszej Polityce Prywatności.

   Kto jest administratorem danych osobowych?

   Administratorem Twoich danych osobowych będziemy my, tj. spółka ITLU Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie oraz nasi Partnerzy (reklamodawcy).

   Szczegółowe informacje na temat celów przetwarzania

   Twoje dane uzyskane w naszych Serwisach za pomocą plików cookies i im podobnych technologii będziemy przetwarzać, w tym profilować:

   • w naszych celach marketingowych polegających na dopasowaniu treści i reklam w naszych Serwisach i Internecie, w celach badań analitycznych w celach marketingowych, w celach dokonywania analiz i badania ruchu na stronach, w celu zapewnienia bezpieczeństwa naszych usług, w celu dochodzenia praw i roszczeń (podstawa: nasz prawnie uzasadniony interes),
   • w celach marketingowych naszych partnerów-reklamodawców, polegających na dopasowaniu treści i reklam w naszych Serwisach i Internecie, w celach badań analitycznych w celach marketingowych (podstawa: Twoja zgoda).

   Jeśli wyrazisz na to zgodę nasi Partnerzy będą przetwarzali, w tym też profilowali Twoje dane osobowe uzyskane w naszych Serwisach za pomocą plików cookies i im podobnych technologii w celach marketingowych polegających na dopasowaniu treści i reklam w naszych Serwisach i Internecie a także badań analitycznych w tych celach.

   Więcej przeczytasz w Polityce Prywatności.

   Twoje prawa

   Jeśli wyraziłeś zgodę na przetwarzanie Twoich danych osobowych możesz ją zawsze cofnąć.

   Przysługuje Ci też prawo dostępu do Twoich danych, prawo do ich sprostowania, usuwania, prawo do przenoszenia danych, wyrażenia sprzeciwu, prawo do ograniczenia przetwarzania. Przysługuje Ci także prawo do wniesienia skargi do organu nadzorczego, którym będzie Prezes Urzędu Ochrony Danych Osobowych. Więcej na temat Twoich uprawnień przeczytasz tutaj.

   * Do przetwarzania wykorzystywane będą następujące dane: Twój adres IP, adres URL żądania, nazwa domeny, identyfikator urządzenia, typ przeglądarki, język przeglądarki, liczba kliknięć, ilość czasu spędzonego na poszczególnych stronach, data i godzina korzystania z Serwisu, typ i wersja systemu operacyjnego, rozdzielczość ekranu, dane zbierane w dziennikach serwera a także inne podobne informacje.