Sobota, 13 lipca 202413/07/2024
690 680 960
690 680 960

55-latka straciła niemal 140 tys. złotych. Zasadzka na „kuriera” zakończona zatrzymaniem obywatela Nigerii

Tomaszowscy policjanci zatrzymali do sprawy oszustwa 36-letniego obywatela Nigerii. Mężczyzna pojawił się u 55-letniej mieszkanki gminy Ulhówek i domagał się wydania 20 tys. euro.

55-latka z gminy Ulhówek w powiecie tomaszowskim na popularnym portalu społecznościowym utworzyła zbiórkę pieniędzy, które miały zostać przeznaczone na cele charytatywne.

Poprzez komunikator tekstowy, zainteresowanie zbiórką wykazała rzekoma mieszkanka Stanów Zjednoczonych, która zaoferowała darowiznę w kwocie 2 milionów dolarów. W krótkim jednak czasie kobieta zmarła, a dalszą korespondencję mailową prowadziła z prawnikiem zmarłej, który się do niej odezwał. Rzekomy pełnomocnik zobowiązał 55-latkę do ponoszenia różnego rodzaju opłat związanych z przechowywaniem znacznej sumy pieniędzy i przetransferowaniem gotówki z Turcji do depozytu w Polsce, co miało kosztować ją 10 tysięcy euro.

Następnie pokrzywdzona miała ponieść opłatę celną w kwocie 12 tysięcy euro. Z uwagi na to, że paczka z pieniędzmi nie została podjęta przez pokrzywdzoną z depozytu lotniskowego w Krakowie, pieniądze zostały odesłane do Holandii. Od kobiety ponownie zażądano 8 500 euro, które miała dostarczyć osobiście, jednak z uwagi na pandemię, wyjazd poza granice kraju stał się utrudniony.

W prowadzonej w dalszym ciągu korespondencji z prawnikiem, pokrzywdzona dowiedziała się, że 2 miliony dolarów znajdują się obecnie we Włoszech i czekają na odbiór osobisty. 55-latka w dalszym ciągu nie zgodziła się na podróż po pieniądze, dlatego ostatecznym warunkiem ich odbioru miała być wpłata 1 tysiąca euro dla kuriera, który wyda 2 miliony dolarów w miejscu zamieszkania pokrzywdzonej, po wcześniejszym otrzymaniu 20 tysięcy euro.

Kobieta w końcu zorientowała się, że padła ofiarą oszustwa i o sytuacji z przekazaniem pieniędzy poinformowała tomaszowską policję, z którą wspólnie oczekiwała na przyjazd „kuriera”. W godzinach wieczornych w sobotę u kobiety pojawił się 36-letni obywatel Nigerii, który domagał się wydania 20 tysięcy euro. Mężczyzna został zatrzymany. 36-latkowi przedstawiono zarzuty oraz zastosowano środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania.

(fot. Policja Tomaszów Lubelski)

20 komentarzy

 1. „Kobieta w końcu zorientowała się, że padła ofiarą oszustwa”. BRAWO!

 2. I tak mało bystra osoba zakłada zbiórki na cele charytatywne ? Może te cele to jej prywatne wydatki …

 3. co to sie dzieje

  Dobrze, że babcia sie w koncu zorientowala, ze chca ja oszukac, ale jak mozna w ogole nabierac sie na takie bezczelne przekrety?
  PS Drogi czytelniku! Wygrałeś właśnie 10 milionów dolarów! Jesli chcesz je otrzymac wplac 50 000 euro na moje konto XD

 4. Nic dziwnego, ze kobieta przestała myśleć. 2 miliony dolarów do odbioru robią wrażenie.

 5. Podobno do dziś siedzą ciągle razem i tłumacza mu o co chodzi.

  Mówi że tylko na chwilę wyszedł po owoce do warzywniaka a potem to już tylko miał na lotnicho śmigać i do Nigerii….

Z kraju

Sport