Niedziela, 25 lutego 202425/02/2024
690 680 960
690 680 960

5 września fotoradar Straży Miejskiej znika z ulic Lublina

Straż Miejska Lublin poinformowała w piątek, że przenośne urządzenie do kontroli prędkości będzie działać na ulicach Lublina do 5 września.

Straż Miejska Lublin informuje, że przenośny fotoradar znika z ulic miasta. Ma to związek z podpisaniem przez Prezydenta RP nowelizacji ustawy Prawo o ruchu drogowym.

– Od dnia 5 września Straż Miejska Miasta Lublin nie będzie już prowadzić kontroli za pomocą fotoradaru. Jest to spowodowane tym, że do końca bieżącego roku chcemy zakończyć prowadzone aktualnie sprawy wykroczeń zarejestrowanych przez urządzenie – informuje Ryszarda Bańka z lubelskiej Straży Miejskiej.

Po 1 stycznia 2016 roku funkcjonariusze Straży Miejskiej, którzy obsługiwali urządzenie będą skierowani do pracy w innych działach, w zależności od zapotrzebowania.

2015-09-04 12:34:00
(fot. lublin112.pl)

29 komentarzy

 1. Jakaś może petycja ?? Do władzuni naszego zaścianka ??
  1.Czy jesteś za likwidacją SM w Lublinie i jedna kratka pt.TAK
  2.Czy jesteś za likwidacją BUS-bzdur-pasów na JP2 i przeznaczenie ich na prawoskręty ?
  3.Coś się wymyśli może połączyć Świdnik z Lublinem pod wspólną nazwą luświn ?? Albo Świnlu ??
  Pozdrawiam.

  • Pkt 2. popieram, tylko zastanawiam się jaki inteligent to mógł wymyślić, przecież przez to autobusy jadące przez rondo na wprost muszą dłużej czekać bo blokują ich skręcający w prawo.

 2. to po co ktoś miesiąc temu wydawał pieniądze na homologowanie tego urządzenia ??
  jak ktoś nie wie jak wyrzucić pieniądze w błoto to niech idzie do pracy w straży miejskiej

 3. Uwaga do wszystkich rowerzystów i pieszych: od jutra apeluję o nie jeżdzenie rowerami po chodnikach oraz nie chodzenie po ścieżkach rowerowych, Jestem pewnien że teraz tutaj będą mieli pole do popisu w wypisywaniu mandatów jak to miało miejsce ostatnio na Jana Pawła – wtedy chyba przeprowadzali akcję ekesperymentalnie. Poza tym łatwiej będzie im się schować w krzakach i z zaskoczenia przyłapać na goroącym uczynku. Rowerzysta jeszcze im ucieknie ale pieszy ? No chyba że będą akcje kaskadowe.

 4. Muszą się nacieszyć śmieciarze radarkiem. Do zamiatania ulic ich dać. Komuś się służby pomyliły jak śmieciarze miejscy mają takie uprawnienia. Zlikwidować całkowicie

 5. No brawo! to odpowiedź na to że teraz SM będzie cisnąć jak najwięcej kasy do końca roku, a tu proszę – zajmą się tym do czego zostali powołani! Brawo!

 6. trzeba sprawdzić czy to wogóle urzadzenie miało kiedykolwiek ważną homologacją a nie klepnięte .

 7. Ciekawe czy i kiedy teraz usuną te wszystkie znaki „pomiar prędkości na odcinku…”

 8. A do czego oni sie teraz nadają co niektórzy
  Tabakiera wsadzi ich na jakeiś stanowisko ciepłe,
  No do czego sie nadaję taki słomka jak on nigdy nie był w rejonie, na dyżurkę podpierdzielać innych to tak, zgodzę się.

 9. a straż miejska zakupiła nowe auta

  • Rozwiń myśl dalej jeśli potrafisz. Co ma wspólnego zakup samochodów z pozbawieniem prawa do kontrolowania prędkości i nakładania mandatów?

 10. teraz będą mieli więcej czasu na picie kawy i jedzenie posiłków na rusałce

Z kraju

Polityka i społeczeństwo