244 nowe zakażenia koronawirusem w 11 województwach. Nie żyje pięć osób zakażonych SARS-CoV-2

W poniedziałek rano Ministerstwo Zdrowia przekazało nowe dane dotyczące sytuacji wywołanej koronawirusem w Polsce. Liczba ujawnionych zakażeń w kraju osiągnęła 13937, do tej pory zmarły 683 osoby, zaś 4095 osób uważa się za wyzdrowiałe.

– Mamy 244 nowe i potwierdzone przypadki zakażenia koronawirusem z województw: dolnośląskiego (75), śląskiego (61), mazowieckiego (33), małopolskiego (30), zachodniopomorskiego (13), wielkopolskiego (11), opolskiego (7), podkarpackiego (6), świętokrzyskiego (4), warmińsko-mazurskiego (2), lubuskiego (2) – poinformowało w poniedziałek rano Ministerstwo Zdrowia.

W porannym komunikacie ministerstwa nie ma informacji o nowych zakażeniach na terenie województwa lubelskiego.

– Z przykrością informujemy o śmierci 5 osób zakażonych koronawirusem (wiek-płeć, miejsce zgonu): 85-K Żyrardów, 64-K Białe Błota, 91-K, 93-K Gdańsk, 51-M Tychy. Wszystkie osoby miały choroby współistniejące – przekazał resort zdrowia.

Liczba ujawnionych do tej pory zakażeń koronawirusem w Polsce: 13 937/683 (wszystkie pozytywne przypadki/w tym osoby zmarłe). Za wyzdrowiałe uznaje się 4095 osób, co oznacza, że liczba chorych w kraju wynosi 9159 osób.

(fot. lublin112.pl)

Zobacz również

7 komentarzy

 1. Jak w lubelskim nie ma kiedy na Tygodniku Zamojskim piszą, że w powiecie zamojskim są 3 potwierdzone przypadki zakażenia w DPSach w Majdanie Wielkim, Krasnobrodzie i Szczebrzeszynie.

 2. Wcale nie jest dobrze. Epidemia w Polsce wcale nie wygasa. Polska od tygodnia ma jedną z najwyższych liczbę zakażeń w Europie (nie licząc Białorusi, Rosji, Włoch, Hiszpanii, Wielkiej Brytanii). W większości krajów UE epidemia powoli wygasa, maleje liczba nowych zakażeń
  U nas utrzymuje się na stałym poziomie. Zobaczcie jak pięknie z koronawirusem poradziły sobie Węgry, Czechy, Grecja, Bułgaria, Austria, Norwegia. Nawet Portugalia notuje od tygodnia po tylko po kilkadziesiąt nowych zakażeń a było tam już po kilkaset.

  • To jeszcze nic.
   Wpisz sobie na youtube: „Czy w Chinach SPAWANO LUDZI w DOMACH? koronaQ&A”
   Jak poradził sobie Szanghaj który przy powierzchni niecałe 6500 km² zamieszkuje prawie 30 milionów ludzi.
   Tam życie toczy się już normalnie-czego u nas nie doświadczymy jeszcze długo.

 3. Co za bzdury z tym wirusem.

 4. Tylko miasto się obsrało z powodu wirusa na wsiach wszystko normalnie nikt masek nie nosi każdy pracuje zachorowań brak.

  • Bo nie trzeba, doczytaj.

  • Oki
   Nie ma co porównywać. Zasiedlenie na 1km, brak testów-wiele osób choruje bezobjawowo, część przechodzi jak przeziębienie. Ale czy na pewno brak zachorowań?

Materiały wideo

Lubelscy policjanci wzięli udział w akcji #GaszynChallenge (wideo)
Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)

Co? Gdzie? Kiedy?

Pobiegnij leśnym szlakiem w szczytnym celu
Wyprawa – „Uroczyska pogranicza zapomniane cmentarze Polesia”
Zaproszenie na terenowe akcje poboru krwi
Spotkanie autorskie z Joanną Brodzik – „Umami. Opowieści i przepisy”
European Teqball Tour w Chełmie (wideo)