234 nowe przypadki zakażenia koronawirusem w Polsce, w tym 2 w woj. lubelskim. Nie żyje 10 osób zakażonych SARS-CoV-2

W czwartek po południu Ministerstwo Zdrowia w drugim dzisiaj komunikacie poinformowało o nowych 234 zakażeniach koronawirusem. W szpitalach zmarło 10 pacjentów zakażonych SARS-CoV-2.

– Mamy 234 nowe, potwierdzone przypadki zakażenia koronawirusem z woj.: mazowieckiego (110), łódzkiego (32), śląskiego (28), wielkopolskiego (19), małopolskiego (12), podlaskiego (8), dolnośląskiego (8), podkarpackiego (7), zachodniopomorskiego (4), lubelskiego (2), opolskiego (2), lubuskiego (1), pomorskiego (1) – poinformowało w czwartek po południu Ministerstwo Zdrowia.

Potwierdzone wyniki zakażenia koronawirusem SARS-CoV-2 na terenie woj. lubelskiego dotyczą:
– kobiety w wieku powyżej 61 lat z powiatu puławskiego, w stanie dobrym, która miała styczność z przypadkiem potwierdzonym,
– kobiety w wieku powyżej 61 lat, z powiatu zamojskiego, w stanie średnim, która miała styczność z przypadkiem potwierdzonym.

Na dzień 9 kwietnia 2020 r. na terenie województwa lubelskiego są 204 przypadki zakażenia koronawirusem SARS-CoV-2, w tym 8 osób zmarłych oraz 53 ozdrowieńców.

– Z przykrością informujemy o śmierci 10 osób zakażonych koronawirusem (tzn. wiek-płeć, miejsce zgonu). 78-M Grudziądz, 77-K Kędzierzyn-Koźle, 88-M Warszawa, 69-K Warszawa, 67-K Warszawa, 58-M Warszawa, 73-K Warszawa, 78-K Bolesławiec, 72-M Bolesławiec, 58-M Bolesławiec – przekazał resort zdrowia.

Liczba zakażonych koronawirusem w Polsce: 5575/174 (wszystkie pozytywne przypadki/w tym osoby zmarłe).

(fot. lublin112.pl)

Zobacz również

29 komentarzy

 1. Najmundrzejszy Franio

  Już podajo skrótowo bo umierajo masowo

  • Ale przynajmniej Ci z Warszawy się znaleźli.

   • ProstyRealistaCoCzasemChowa

    Znaleźli? Którzy Ci Z Praszki Zapewne ojjj Tak WKOŃCU

    • Najmundrzejszy Franio

     ProstyRealistaCoCzasemChowa… słowa w języku polskim piszemy z małej litery… a poza tym Prażki jeśli już

  • Ale tu partia obłąkanych czeka na te masowe zgony. A tu w jej mateczniku w Warszawie, gdzie są najmundrzejsi i mający ten pisowski rząd w d umierają najczęściej. Nie życzę nikomu śmierci, ale lubelskie jak narazie jest jednym z najmądrzejszych regionów. Jak narazie trzymamy się w czołówce najmniejszych liczb.

   • Najmundrzejszy Franio

    Co ma piernik do wiatraka? Naprawdę uważasz pisowców za zbawców narodu polskiego? Lepiej kup se duży zapas wazeliny na kolejne 5 lat rooochania w tyłek przy pomocy Andrzeja Du.y

  • Umierają masowo a trupy poniewierają się po ulicach. Żeby się przypadkiem od siebie nie pozarażały to w lublinie wydezynfekowali im chodniki i przystanki. Absurdy gonią absurdy. Czy to tak trudno zobaczyć że to jest skrzętnie wyreżyserowane. Wirusy leżą na chodnikach i tylko czekają żeby się rzucić na nas. Spokojnie zdjęcia panów pryskających po chodnikach już poszły w świat z ciekawymi opisami podobnie jak zdjęcia trumien emigrantów którzy utonęli w 2013 roku jako ludzi zmarłych na korono wirusa w 2020. Jakaś pała nie przewidziała że w internecie nic nie ginie wiec i zdjęcia się znalazły. Oczywiście jak ktoś ogląda tv to zobaczył tylko tą poprawioną a nie prawdziwą wersje.

   • Dalej tylko smarujesz siedząc w domu na du… Jeśli nie ma zagrożenia może pomożesz jako wolontariusz w którymś DPS? Wykaz się czymś, npjakiś filmik jak pomagasz bądź ściskasz z kimś kto wraca z zagranicy bądź jest na kwarantannie. Odwagi! Będę Ci kibicować, pozdr

    • Nie mam z tym problemu bo prawdopodobieństwo że umrę z powodu tego wirusa jest małe gdyż nie mam białaczki ani inny podobnych chorób. Oczywiście może się zdarzyć że w pełni zdrowa osoba umrze na tego wirusa ale statystycznie prawdopodobieństwo jest znikome. Bardziej należało by się bać grypy ale skoro wolisz się bać to proszę. Nikt Ci tego nie zabroni. Ja mam na ten temat inne zdanie. Jak na razie nie znam nikogo kto umarł z powodu korona wirusa ale kogoś kto przez niego umarł nie mając go niestety już znam. Więcej strach i głupie środki które są podejmowane pochłoną ludzkich istnień niż choroba. Pozdrawiam i życzę ci odwagi. Przyjrzyj się sytuacji możliwie z boku i oceń po swojemu.

 2. A gdzie się podział Kasia. Brakuje ty jej błyskotliwego komentarza…

 3. mazowieckie rulez

 4. Czy ktoś w to wierzy ze w woj. lubelskim ( sasiadujacym z mazowieckim i z Warszawą niedaleko) jest taka niewielka ilość przypadków potwierdzonych? Czy moze ma to związek ze smieszna liczbą wykonanych testów? A moze z tym ze pacjenci z typowymi objawami koronawirusa sa odsylani ze szpitala zakaznego i stacji Sanepid z kwitkiem i z zaleceniem pozostania w domu…

  • Jak wiesz Mazowieckie to największe województwo w kraju z największą liczbą ludności. Im większe miasto tym trudniej przestrzegać zalecenia służb sanitarnych. Poza tym jak mniemam chyba nie słyszałeś o kilku DPS-ch w tym regionie zainfekowanych przez pielęgniarki i osoby postronne, a jakby było mało to jeszcze dwa czy trzy regionalne szpitale. Także nie jest tam za ciekawie i szczerze mówiąc współczuję tym ludziom.

 5. Lubelskie poszło śladem Gargamel a. Dezynfekuje swoje koty. Ale to smerfne…

 6. Kochani kto mi powie czy jadąc w niedzielę do rodziców z mezem i dwójka dzieci popełniam przestepstwo? TYLKO DO RODZICÓW WLASNYM AUTEM.
  Mieszkam w malutkiej miejscowości(40 domów) mamy do pokonania ok.30km tez na wieś. Rodzice nigdzie nie wychodzą. My żadnej kwarantanny nie mamy,jesteśmy „normalnymi”ludzmi. Chodzi o to czy jesli policja by nas zatrzymala w czasie drogi mogą wlepić mandat? Na jakiej podstawie? Prosze o pomoc.

  • Podkreślam ze oboje wraz z mężem pracujemy u siebie. A zakupy to raz w tygodniu tylko. Żadnego zagrożenia z naszej strony dla rodziców nie stwarzamy.

   • Najmundrzejszy Franio

    Jak na razie wyjazdy na świeta są tylko i aż zdecydowanie odradzane

   • Jakoś to twoje tłumaczenie nie przemawia do mnie i zapewne do policji też by nie dotarło. Jest jasno powiedziane że jest zakaz przemieszczania się możliwy tylko w szczególnych przypadkach, szczególnie że jechaliście we czwórkę z dziećmi. W moim otoczeniu i okolicy jak zauważyłem wszyscy ściśle tego przestrzegamy. Jest ciężko, ale lepsze to niż utrata kogoś z bliskich. Natomiast zachowanie twoich rodziców jest jak najbardziej wzorowe i za to trzeba ich pochwalić.

  • Przestępstwa nie popełnisz ale wykroczenie jest bardzo dużym prawdopodobieństwem.
   I pomyśl jeszcze o tym co sama napisałaś: „rodzice nigdzie nie wychodzą” (i bardzo dobrze).
   Piszesz, że jesteście „normalnymi” ludźmi ale przecież ta choroba nie wybiera w ten sposób.
   Na jakiej podstawie?
   Na podstawie ustawy z dnia 5 grudnia 2008 r. o zapobieganiu oraz zwalczaniu zakażeń i chorób zakaźnych u ludzi.
   Szczegółów i porad szukaj na stronie gov później kropka i oczywiście pl lub w komunikatach na stronach Policji lub SANEPID-u.
   Nie w komentarzach, bo to nie komentujący zapłaci mandat lub nałożoną karę administracyjną (tu kwota jest dużo większa).
   A tak po ludzku…
   Dzieci (ale i ty z mężem również) mogą przechodzić chorobę bezobjawowo.
   Czyli bez gorączki, kaszlu, kataru itp…
   Takie świąteczne spotkanie to dłuższe (nawet kilka godzin) przebywanie kilku osób w jednym pomieszczeniu.
   Nigdy byś sobie nie wybaczyła, gdybyś po tygodniu czy dwóch dowiedziała się, że twoi rodzice są chorzy.
   Niekoniecznie z powodu waszej wizyty ale ta myśl nigdy nie dałaby ci spokoju.
   Mandat za podróż byłby niczym w takiej sytuacji.
   Porozmawiaj z rodzicami przez telefon, być może sami powiedzą ci, że lepiej zostać w domu.
   Zdrowych Świąt dla całej rodziny 🙂

   • Oczywiście podstawą prawną są również wszystkie rozporządzenia dotyczące stanu epidemii ogłaszane w Dzienniku Ustaw.
    Bez problemu pełny tekst znajdziesz na stronach gov
    I nawet jeśli ktoś będzie podważał jakikolwiek artykuł to trzeba pamiętać, że w przypadku kary administracyjnej nałożonej przez SANEPID (od 5 do 30 tysięcy), trzeba ją zapłacić w ciągu 7 dni.
    Dopiero po zapłaceniu można w sądzie podważać zasadność przepisów, na podstawie których kara została nałożona.
    Dlatego rady w rodzaju „odmowy przyjęcia mandatu” niekoniecznie są dobre.
    Bo wtedy Policja może skierować sprawę do sądu, ale i może odstąpić od nałożenia mandatu i przekazać sprawę do SANEPIDu.
    A wtedy już jest kara administracyjna, od której jak wyżej napisałem nie ma odwołania.

 7. mało potwierdzonych bo mało testów się wykonuje a zaraza przybiera na sile… robią wszystko żeby przed 10 maja było mało potwierdzonych… później róbta co chceta…

 8. Czy ktoś wreszcie widzi co się dzieje naprawdę. Za nie wzięcie udziału w głosowaniu jawnym jakie nam rząd funduje i nie zwrócenie pakietu wyborczego 3 lata więzienia. Witajmy w nowej wolnej Polsce. Dalej ktoś jeszcze uważa że korona wirus to prawda czy jeszcze wam trzeba jakiś nowych dowodów ? Pacyfikacja, ograniczeń wolności, utraty pracy i w przyszłości majątków i oszczędności nic dla was nie znaczy. Dalej śpijcie.

 9. Art. 18.
  1. Kto kradnie kartę do głosowania lub oświadczenie, o którym mowa w art. 3 ust. 3 pkt 5
  – podlega karze pozbawienia wolności do lat 3
  2. Tej samej karze podlega, kto umieszcza w nadawczej skrzynce pocztowej, o której mowa w art. 5 ust. 2, przerobioną lub podrobioną kartę do głosowania lub oświadczenie, o którym mowa w art. 3 ust. 3 pkt 5
  Art. 19.
  1. Kto bez uprawnienia otwiera pakiet wyborczy lub zaklejoną kopertę zwrotną – podlega karze grzywny
  2. Tej samej karze podlega, kto bez uprawnienia niszczy pakiet wyborczy lub zaklejoną kopertę zwrotną

  Dla mnie jest to jeden wielki cyrk ale to nie zmienia faktu, że ty od jakiegoś czasu ciągle podajesz jakieś fake-newsy.
  Gdzie tu masz napisane, że „nie zwrócenie pakietu wyborczego 3 lata więzienia” ?
  Jesteś żałosnym s********** i dziwię, że w czasie epidemii nie ma paragrafów na takiego c***
  Bo jeśli codziennie zachowujesz się tak, jak piszesz o epidemii w komentarzach, to znaczy, że łamiesz wszelkie wprowadzone zakazy i namawiasz do ich łamania.

  • Oczywiście to, co napisałem dotyczy komentarzy c**** mario

   • „śmieszne wybory” dobrze że to zauważyłeś! Nie wiem co on tam ćpa i ile mu za to płacą, ale zachowuje się jak wrzód na tyłku, także olewaj go.

 10. Warszawo myj ręce.

Pracapraca.lublin112.pl

  Kursy walut

  • USD 3.7185zł 1.16%
  • GBP 5.2369zł 0.63%
  • EUR 4.5027zł 0.68%
  • CHF 4.136zł 0.77%

  Polub nas

  Materiały wideo

  Lubelscy policjanci wzięli udział w akcji #GaszynChallenge (wideo)
  Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
  99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
  W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
  W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)

  Co? Gdzie? Kiedy?

  Przestrzenie Teatru na scenie Muszli Koncertowej i w Wirydarzu Centrum Kultury
  Małe Inne Brzmienia już za dwa tygodnie
  Jarmark Lubelski zaprasza na starcie serów polskich i włoskich
  Spotkanie pokoleń upamiętniające 77 rocznicę pobytu i walk 27 Wołyńskiej Dywizji Piechoty AK w ramach akcji „Burza” na Lubelszczyźnie
  Food trucki przyjadą do Świdnika