225 nowych zakażeń koronawirusem w 12 województwach. W ciągu doby wykonano niemal 22 tys. testów

W ciągu doby w kraju wykonano ponad 21,9 tys. testów na obecność koronawirusa. Nadal największą grupę nowych zachorowań na COVID-19 odnotowuje się na terenie woj. śląskiego. 10560 osób uważa się za wyzdrowiałe. Prezentujemy sytuację epidemiologiczną w woj. lubelskim.

– Mamy 225 nowe i potwierdzone przypadki zakażenia koronawirusem z województw: śląskiego (69), mazowieckiego (65), łódzkiego (46), wielkopolskiego (12), dolnośląskiego (11), świętokrzyskiego (6), małopolskiego (5), opolskiego (3), podlaskiego (3), podkarpackiego (2), pomorskiego (2) i lubuskiego (1) – poinformowało w czwartek po południu Ministerstwo Zdrowia.

Dane dotyczące sytuacji wywołanej koronawirusem SARS-CoV-2 na dzień 28 maja 2020 roku na terenie województwa lubelskiego:
1. Liczba osób aktualnie hospitalizowanych z podejrzeniem zakażenia koronawirusem (nowych osób w ciągu ostatnich 24 godzin) – 78 (30)
2. Liczba osób aktualnie poddanych kwarantannie – 3057
3. Liczba osób aktualnie objętych nadzorem epidemiologicznym – 557

– Dwa przypadki zakażenia koronawirusem, potwierdzone przez laboratoria województwa lubelskiego i zgłoszone dn. 27 maja 2020 r.: kobiety w przedziale wieku 41-60 lat z powiatu lubaczowskiego i kobiety w wieku powyżej 60 lat z powiatu lubaczowskiego zostały dzisiaj przekazane do statystyk województwa podkarpackiego ze względu na brak powiązań epidemicznych z innymi przypadkami z powiatu tomaszowskiego – informuje Katarzyna Link z Biura Wojewody Lubelskiego Urzędu Wojewódzkiego w Lublinie.

Do dnia 28 maja 2020 roku na terenie województwa lubelskiego potwierdzono badaniami laboratoryjnymi 484 przypadki zakażenia koronawirusem SARS-CoV-2, odnotowano 326 ozdrowieńców i zarejestrowano 15 zgonów.

– Z przykrością informujemy o śmierci 8 osób zakażonych koronawirusem (wiek-płeć, miejsce zgonu): 93-K Racibórz, 73-M, 85-K Tychy, 66-K Cieszyn, 87-K Wolica, 58-M Poznań, 79-M Siedlce, 71-M Bolesławiec. Większość osób miała choroby współistniejące – przekazał resort zdrowia.

Liczba ujawnionych do tej pory zakażeń koronawirusem w Polsce: 22825/1038 (wszystkie pozytywne przypadki/w tym osoby zmarłe).

Sytuacja w woj. lubelskim

Sytuacja w Polsce

(fot. pixabay.com)

Zobacz również

12 komentarzy

 1. … ale pani na foto jest oczywiście zdrowa ? ! … ale ciągle w maseczce ! … i kiedy ją zrzuci !!! ??? … czekam

 2. Beznadzieja. Pies puszczony z łańcucha nie wie co ze soba zrobic 🙁

 3. Moja mamcia dobrze mowiła kilka tygodni temu. ”Bedziecie umierać ale gospodarka ma iść do przodu” (enjoy)..

  • Gospodarka już wyłożona a jak na razie jeszcze nikt nie umarł na wirusa tylko z powodu chorób współistniejących. Takiego kryzysu jaki nam się szykuje to jeszcze nie było i gwarantuje że więcej ludzi umarło i umrze jeszcze z powodu tej hucpy niż mających stwierdzoną koronkę. Słuchaj dalej mamusi i tvp. Dobrze że są tacy ciemni ludzie to ci co myślą łatwiej się uchowają.

 4. wspaniałe wiadomości. w końcu widać, że mamy to za sobą

  • Mamy to przed sobą czym powinniśmy się martwić i nie mówię o wirusku tylko o kryzysie.

   • Zgadza się drukarnie pracują. Niebawem stoma złotymi się będzie taniej podetrzeć niż po papier iść.

  • Wirusy grypy zniknęły? Nie wydaje mi się. Sezon grypowy się skończył, to wszystko. Od września nowy sezon straszenia.

 5. I tak wszyscy na to zachorujemy to tylko kwestia czasu.

 6. Zabawki łysego

  I tak wszystko p13rdolnie,i po kiego łysego uja nam stadion i pływalnia teraz wszyscy na to będziemy bulić.

  • W ciągu doby wykonano za nasze pieniądze 22 tysiące testów po 580 zł to daje kwotę prawie 13 milionów złotych. Stadion przy tym jak nas szumowina zadłuża na rzecz koncernów farmaceutycznych razem z bratem to pikuś. Dalej nośmy szmaty na twarzy i dajmy tym sprzedawczykom nas zadłużać, a katastrofa będzie spektakularna. Bieda i nędza na niespotykaną skalę jest nam szykowana.

Materiały wideo

Lubelscy policjanci wzięli udział w akcji #GaszynChallenge (wideo)
Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)

Co? Gdzie? Kiedy?

Powiatowy Piknik Pszczelarski w Dęblinie
„Jarmark Pawłowski – ginące zawody” – święto miłośników folkloru i tradycji ludowej
Noc Muzeów w Woli Osowińskiej
Kościelec – Historia na Nowo – czyli piknik rodzinny w Piaskach
Seans filmowy pod chmurką na Placu Wolności