20 nowych zakażeń koronawirusem w Polsce, w tym 2 w woj. lubelskim. W jednym przypadku nieznane źródło zakażenia

W środę Ministerstwo Zdrowia wydało kolejny komunikat dotyczący sytuacji związanej z zakażeniami koronawirusem na terenie Polski. W nowej grupie osób zakażonych są dwie z woj. lubelskiego.

– Mamy 20 nowych przypadków zakażenia koronawirusem, potwierdzonych pozytywnym wynikiem testów laboratoryjnych. Potwierdzone przypadki dotyczą: 5 osób z woj. śląskiego, 4 osób z woj. małopolskiego, 3 osób z woj. kujawsko-pomorskiego, 2 osób z woj. świętokrzyskiego, 2 osób z woj. wielkopolskiego, 2 osób z woj. lubelskiego oraz po 1 osobie z woj. podlaskiego i zachodniopomorskiego – poinformowało w środę wieczorem Ministerstwo Zdrowia.

– Potwierdzone wyniki zakażenia koronawirusem SARS-CoV-2 na terenie woj. lubelskiego dotyczą mężczyzny w przedziale wieku 41-60 lat z powiatu tomaszowskiego, który miał styczność z przypadkiem potwierdzonym oraz mężczyzny w wieku powyżej 61 lat z powiatu lubelskiego, u którego źródło zakażenia jest nieznane. Na dzień 25 marca 2020 r., na terenie województwa lubelskiego jest w sumie 60 przypadków zakażenia koronawirusem SARS-CoV-2 potwierdzonych pozytywnymi wynikami testów laboratoryjnych; 2 osoby zmarłe – informuje Agnieszka Strzępka rzecznik prasowy wojewody lubelskiego.

Aktualnie, na terenie województwa lubelskiego, 30 osób jest hospitalizowanych z podejrzeniem zakażenia koronawirusem, 5371 osób poddano kwarantannie, a 5469 osób znajduje się pod czynnym nadzorem służb sanitarnych.

W sumie liczba osób zakażonych koronawirusem w Polsce: 1051/14 (wszystkie pozytywne przypadki/w tym osoby zmarłe).

(fot. pixabay.com)

Zobacz również

40 komentarzy

 1. dziadek na tirówki poszedł że źródło zakażenia nieznane ?

  • Najmundrzejszy Franio

   Czy tirówki musza miec wszystkie dostępne wirusy, z Ebola i Zika wlacznie?

 2. To jakiś cwany gość wymyślił.Gdyby nie słynne rodo to podano by dane zarażonego pacjenta i wszyscy w około trzymaliby się z dala a reszta mogłaby funkcjonować normalnie. A tak 30 milionów na kwarantannie. Sprytne. To jak z synem i córką. Jak masz syna to musisz go pilnować a jak masz córkę to musisz pilnować całej wsi…

 3. Błagam podajcie chociaz powiaty z lubelskiego gdzie jest kwarantanna kuzwa bo teraz to nie juz kto wrócił teraz kazdy może zarażać. Nie martwię się o siebie ale moja córka nie da rady zrobić 4 pogrzebów.

 4. Ludzie opanujcie się! Nadal w was tyle jadu? Wszyscy znaleźliśmy się w trudnej sytuacji i tak naprawdę to każdy może być zarażony lub nosicielem. Tragedia dotknęła caly świat A wy tu takie rzeczy wypisujecie ! Zastanówcie się jaka nas teraz przyszłość czeka i ilu osobom uda się to przeżyć! OPAMIĘTAJCIE SIĘ ! !!

 5. Ano wychodzą domowe kwarantanny, powinni byc zamykani na dwa tygodnie za płotem i wtedy nikt by nic nie roznosił, a tu coraz częściej słychać że „turyści” od podcierania dziadkom tyłków łażą gdzie chcą i jak chcą. Później źródło zakażenia nieznane .

 6. Naprawdę uwazam,ze Rząd zrobił ogromna glupotę sprowadxajac do kraju Polaków zza granicy.To tak jak wpuszczanie konia trojanskiego.Teraz to wszystko sie namnaża i nie mamyna to wpływu
  U tych powracających zero pokory. Chodzili po skepach,bo,, łuny maju piniundze,bo iim wolno,bo kto im zabruni.?”Byłam zbudlwan szybka reakcja rzadu odnosnie zamknięcia sxkol i uczelni.a bardzo zdumiona,, lotem do domu”.Należało natychmiast zknac granice albo kwarantanne zorganizkwac przy granicsch .Jakzwykle ,,Polak mądry po sxkodzie.Ale Polak nowr przysłowie sobie kupi,ze i przed szkoda i po szkodzie głupi.”

  • Jak byś się czuł, gdyby matka Ci drzwi przed nosem zatrzasnęła w potrzebie? Ojczyzna musi dbać o swoje dzieci.

   • Za to synek który często brzydził się skąd pochodzi, teraz nagle pragnie wrócić do matki, ale nie w pokorze a na własnych głupich zasadach. W takich sytuacjach, matka ma pełne prawo powiedzieć: synu, kocham cię, ale albo robisz co każę, albo wyp… do piwnicy spać.

 7. Wszystkie firmy powinny być pozamykane a ludzie na urlop.

 8. Wszyscy zginemi

Pracapraca.lublin112.pl

  Kursy walut

  • USD 3.8208zł -0.41%
  • GBP 5.2393zł -0.5%
  • EUR 4.5414zł -0.37%
  • CHF 4.1265zł -0.21%

  Polub nas

  Materiały wideo

  Lubelscy policjanci wzięli udział w akcji #GaszynChallenge (wideo)
  Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
  99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
  W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
  W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)

  Co? Gdzie? Kiedy?

  Trwa akcja charytatywna w Parafii Matki Bożej Bolesnej w Kraśniku
  Oprowadzania po wystawach w Galerii Labirynt
  Dzisiaj zaczynają się Wydziałowe Drzwi Otwarte UMCS
  W Lublinie odbędzie się kolejna edycja „Nocy Sów”. Tym razem w formie online
  W Chatce Żaka na żywo zagra Orkiestra św. Mikołaja