20 nowych zakażeń koronawirusem w Polsce, w tym 2 w woj. lubelskim. W jednym przypadku nieznane źródło zakażenia

W środę Ministerstwo Zdrowia wydało kolejny komunikat dotyczący sytuacji związanej z zakażeniami koronawirusem na terenie Polski. W nowej grupie osób zakażonych są dwie z woj. lubelskiego.

– Mamy 20 nowych przypadków zakażenia koronawirusem, potwierdzonych pozytywnym wynikiem testów laboratoryjnych. Potwierdzone przypadki dotyczą: 5 osób z woj. śląskiego, 4 osób z woj. małopolskiego, 3 osób z woj. kujawsko-pomorskiego, 2 osób z woj. świętokrzyskiego, 2 osób z woj. wielkopolskiego, 2 osób z woj. lubelskiego oraz po 1 osobie z woj. podlaskiego i zachodniopomorskiego – poinformowało w środę wieczorem Ministerstwo Zdrowia.

– Potwierdzone wyniki zakażenia koronawirusem SARS-CoV-2 na terenie woj. lubelskiego dotyczą mężczyzny w przedziale wieku 41-60 lat z powiatu tomaszowskiego, który miał styczność z przypadkiem potwierdzonym oraz mężczyzny w wieku powyżej 61 lat z powiatu lubelskiego, u którego źródło zakażenia jest nieznane. Na dzień 25 marca 2020 r., na terenie województwa lubelskiego jest w sumie 60 przypadków zakażenia koronawirusem SARS-CoV-2 potwierdzonych pozytywnymi wynikami testów laboratoryjnych; 2 osoby zmarłe – informuje Agnieszka Strzępka rzecznik prasowy wojewody lubelskiego.

Aktualnie, na terenie województwa lubelskiego, 30 osób jest hospitalizowanych z podejrzeniem zakażenia koronawirusem, 5371 osób poddano kwarantannie, a 5469 osób znajduje się pod czynnym nadzorem służb sanitarnych.

W sumie liczba osób zakażonych koronawirusem w Polsce: 1051/14 (wszystkie pozytywne przypadki/w tym osoby zmarłe).

(fot. pixabay.com)

Zobacz również

40 komentarzy

 1. Jak to jakie źródło? A zakupy w Biedronce to co?

 2. nasi kochani bezrobotni #lotemdodomu, grasują na kwarantannie, a geriaturyści muszą zmacać chleb, którym się stołują.

 3. No to się zaczęło brak kontaktu z osobą zakażoną i nieznany powód zakażenia, czyli teraz każdy może być chory. W takiej sytuacji powinno się podawać nie powiat tylko miejsce zamieszkania chorego żeby inni wiedzieli i byli świadomi, że byli w kontakcie z chorobą!!

 4. Nieznane źródło zakażenia. Wyłazi łażenie po marketach. Ale po co zamykać budowlankę

 5. W Wyższej Szkole Oficerskiej Sił Powietrznych w Dęblinie pojawiła się informacja, że jeden z pracowników jest zarażony koronawirusem. Człowiek ten ma być mieszkańcem powiatu lubelskiego. Może to on?

 6. Nieznane źródło to znaczy że załapał z powietrza. Dlatego nie wolno chodzić do lasu i po dworze. Na razie w powietrzu jest go mało ale można też załapać. Chyba to każdy czuje że powietrze jest inne i oczy pieką jak się łazi dłużej po polu .

  • a oddychać można? czy lepiej nie?

   • Lepiej nie. Wtedy na pewno nie umrzesz od koronawirusa.

   • Można ale lepiej przez maskę . Jak nie masz maski trza co 2-3 godz usta płukać mocnym samogonem i to to samo co by w masce chodzić

    • Najmundrzejszy Franio

     Do tego czasu wirus wniknie juz przez śluzówkę opitej mordy do krwi, gdzie stężenie etanolu nie robi na wirusie żadnego wrazenia

  • Najmundrzejszy Franio

   Wiesławie, zostaw nasze lasy i resztę przyrody w spokoju wbrew staremu porzekadlu że”chlop żywemu nie przepuści”

  • A mnie pieką oczy jak czytam takie brednie.

  • A czemu pieką oczy? Bo są w nim wirusy? Tym wirusem można też się zarazić przez oczy, ale na pewno nie dowoduje on pieczenia.

   • A moja żona coś dużo piecze ostatnio . Czy może mi ktoś powiedzieć czy to też jest objaw zarażenia ? Oczekuję tylko niepoważnych odpowiedzi 🙂

 7. A czy w Waszych informacjach powiat lubelski, obejmune swoim zasięgiem również powiat grodzki miasto Lublin?

 8. Nie wierzę! Co ja czytam?! „…miał styczność z przypadkiem potwierdzonym oraz mężczyzny w wieku powyżej 61 lat z powiatu lubelskiego, u którego źródło zakażenia jest nieznane” zaczęli robić testy ludziom, którzy nie mieli kontaktu z potwierdzonym przez nich przypadkiem?! CUDA Panie CUUUDAA!!!

 9. Wiec. Jak masz zachorowac to itak zachorujesz.

 10. Powiat lubelski? To bardziej Bychawa czy Niemce,Wólka czy Bełżyce… ? Możecie sprecyzować. !?
  Gdyz te gminy,miejscowości dzieli kilkanaście kilometrów kazda w innym kierunku.
  Moze warto podawać dokładniejsze informacje? Tak żeby ludzie widzieli ze ich miejsca zamieszkania to tez dotyczy. Żadna to tajemnica chyba?

 11. dziadek na tirówki poszedł że źródło zakażenia nieznane ?

  • Najmundrzejszy Franio

   Czy tirówki musza miec wszystkie dostępne wirusy, z Ebola i Zika wlacznie?

 12. To jakiś cwany gość wymyślił.Gdyby nie słynne rodo to podano by dane zarażonego pacjenta i wszyscy w około trzymaliby się z dala a reszta mogłaby funkcjonować normalnie. A tak 30 milionów na kwarantannie. Sprytne. To jak z synem i córką. Jak masz syna to musisz go pilnować a jak masz córkę to musisz pilnować całej wsi…

 13. Błagam podajcie chociaz powiaty z lubelskiego gdzie jest kwarantanna kuzwa bo teraz to nie juz kto wrócił teraz kazdy może zarażać. Nie martwię się o siebie ale moja córka nie da rady zrobić 4 pogrzebów.

 14. Ludzie opanujcie się! Nadal w was tyle jadu? Wszyscy znaleźliśmy się w trudnej sytuacji i tak naprawdę to każdy może być zarażony lub nosicielem. Tragedia dotknęła caly świat A wy tu takie rzeczy wypisujecie ! Zastanówcie się jaka nas teraz przyszłość czeka i ilu osobom uda się to przeżyć! OPAMIĘTAJCIE SIĘ ! !!

 15. Ano wychodzą domowe kwarantanny, powinni byc zamykani na dwa tygodnie za płotem i wtedy nikt by nic nie roznosił, a tu coraz częściej słychać że „turyści” od podcierania dziadkom tyłków łażą gdzie chcą i jak chcą. Później źródło zakażenia nieznane .

 16. Naprawdę uwazam,ze Rząd zrobił ogromna glupotę sprowadxajac do kraju Polaków zza granicy.To tak jak wpuszczanie konia trojanskiego.Teraz to wszystko sie namnaża i nie mamyna to wpływu
  U tych powracających zero pokory. Chodzili po skepach,bo,, łuny maju piniundze,bo iim wolno,bo kto im zabruni.?”Byłam zbudlwan szybka reakcja rzadu odnosnie zamknięcia sxkol i uczelni.a bardzo zdumiona,, lotem do domu”.Należało natychmiast zknac granice albo kwarantanne zorganizkwac przy granicsch .Jakzwykle ,,Polak mądry po sxkodzie.Ale Polak nowr przysłowie sobie kupi,ze i przed szkoda i po szkodzie głupi.”

  • Jak byś się czuł, gdyby matka Ci drzwi przed nosem zatrzasnęła w potrzebie? Ojczyzna musi dbać o swoje dzieci.

   • Za to synek który często brzydził się skąd pochodzi, teraz nagle pragnie wrócić do matki, ale nie w pokorze a na własnych głupich zasadach. W takich sytuacjach, matka ma pełne prawo powiedzieć: synu, kocham cię, ale albo robisz co każę, albo wyp… do piwnicy spać.

 17. Wszystkie firmy powinny być pozamykane a ludzie na urlop.

 18. Wszyscy zginemi

Pracapraca.lublin112.pl

  Kursy walut

  • USD 4.1428zł -0.18%
  • GBP 5.046zł -0.15%
  • EUR 4.5111zł -0.27%
  • CHF 4.26zł -0.21%

  Polub nas

  Darmowe ogłoszenia lokalne

   Materiały wideo

   Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
   99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
   W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
   W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)
   Szturm Twierdzy Zamość 2019

   Co? Gdzie? Kiedy?

   Policjanci zapraszają do honorowego oddawania krwi
   Lubelskie obchody Dnia Flagi RP i Święta Narodowego Trzeciego Maja
   #zostańwdomu z Muzeum Wsi Lubelskiej | Oferta kulturalna Muzeum w sieci
   #zostańwdomu i weź udział w warsztatach kultury online
   Pilecki.Raport