19-latek z powiatu zamojskiego usłyszał wyrok za „bombowy” żart

Swoim zachowaniem wywołał niepotrzebne czynności służb ratunkowych i stanął za to przed sądem. 19-latek z powiatu zamojskiego usłyszał wyrok.

W lutym ubiegłego roku policjanci z Przeworska przyjęli zgłoszenie od mieszkanki Zarzecza, z którego wynikało, że w jednym z bloków podłożony jest ładunek wybuchowy. Informację miał jej przekazać dzwoniący do niej nieznany mężczyzna.

Na miejscu interweniowały służby ratunkowe, patrole policyjne i funkcjonariusze z grupy minersko-pirotechnicznej. Ewakuowano 32 mieszkańców, którzy na czas akcji znaleźli schronienie w budynku Zespołu Szkół w Zarzeczu. Podczas sprawdzenia pomieszczeń i terenu przyległego do budynku, policjanci nie znaleźli żadnych ładunków wybuchowych, ani innych podejrzanych i niebezpiecznych przedmiotów. Tym samym okazało się, że zgłoszenie było fałszywe.

Policjanci rozpoczęli wówczas poszukiwania osoby odpowiedzialnej za wywołanie fałszywego alarmu. Zebrane materiały pozwoliły na wytypowanie sprawcy. Rok od wywołania fałszywego alarmu bombowego, 19-letni mieszkaniec powiatu zamojskiego usłyszał wyrok. Mężczyzna w momencie przekazywania informacji o ładunku wiedział, że zagrożenie nie istnieje. Pomimo to, swoim zachowaniem wywołał niepotrzebne czynności służb odpowiedzialnych za ochronę bezpieczeństwa i porządku publicznego.

Za ten czyn Sąd Rejonowy w Przeworsku skazał go na sześć miesięcy pozbawienia wolności w zawieszeniu na dwa lata, 20 tysięcy złotych grzywny oraz dozór kuratora.

(fot. Policja)

Zobacz również

9 komentarzy

 1. Zamojski sąd słynie z łaskawości na cały kraj.

 2. A gdzie prace społeczne? Niech grabi liście i zbiera psie kupy.

 3. Smieszna kara. Mogli go wsadzic na min rok to moze by go to cos nauczyło. No i oczywiscie do tego grzywna w postaci pokrycia kosztów akcji,oraz sadowych.

 4. Eee, wyrok w zawieszeniu, a karę rodzice zapłacą – przecież dziecko sie tylko bawiło, żartowało…

 5. Ale zaraz zaraz. On niedzwonil do żadnych służb. To jakaś obca baba powiedziała że on zekomo jej otym powiedział że jest bomba.

 6. I tak tego nie zapłaci,a egzekucja komornicza na koszt państwa będzie i jest nieskuteczna.Bo skąd.

 7. „straszna ” kara ,ciekawe kiedy zapłaci te 20 tys ,bo takiej kwoty w gotówce to pewnie nigdy nie widział i prędko nie zobaczy

Pracapraca.lublin112.pl

  Kursy walut

  • USD 3.7456zł -0.15%
  • GBP 5.2969zł -0.15%
  • EUR 4.5453zł -0.38%
  • CHF 4.1413zł -0.43%

  Polub nas

  Materiały wideo

  Lubelscy policjanci wzięli udział w akcji #GaszynChallenge (wideo)
  Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
  99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
  W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
  W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)

  Co? Gdzie? Kiedy?

  Noc Muzeów w Muzeum Sił Powietrznych w Dęblinie
  Noc Muzeów w Muzeum Narodowym w Lublinie
  Noc Muzeów w Ogrodzie Botanicznym UMCS
  Noc Muzeów w Muzeum Wsi Lubelskiej
  Pokrzywowy Jarmark Lubelski: Królować będą produkty z pokrzywą