170 nowych zakażeń koronawirusem w 9 województwach. Nie żyje 9 osób zakażonych SARS-CoV-2

W środę po południu Ministerstwo Zdrowia przekazało informację o nowych zakażeniach koronawirusem w kraju. Nie żyje 9 osób zakażonych SARS-CoV-2.

– Mamy 170 nowych i potwierdzonych przypadków zakażenia koronawirusem z województw: śląskiego (93), mazowieckiego (42), łódzkiego (16), dolnośląskiego (9), opolskiego (5), świętokrzyskiego (2), kujawsko-pomorskiego (1), pomorskiego (1) i podlaskiego (1) – poinformowało w środę po południu Ministerstwo Zdrowia.

W popołudniowym komunikacie nie ma informacji o kolejnych zakażeniach koronawirusem na terenie woj. lubelskiego.

– Z przykrością informujemy o śmierci 9 osób zakażonych koronawirusem (wiek-płeć, miejsce zgonu): 75-M, 91-K Kędzierzyn-Koźle, 72-M, 75-M, 87-M, 90-K Warszawa, 80-M Radom, 69-M Wrocław, 80-M Starachowice. Większość osób miała choroby współistniejące – przekazał resort zdrowia.

Liczba ujawnionych zakażeń do tej pory koronawirusem w Polsce: 19739/962 (wszystkie pozytywne przypadki/w tym osoby zmarłe). W ciągu doby wykonano ponad 21,6 tys. testów.

Sytuacja w woj. lubelskim

Sytuacja w Polsce

(fot. pixabay.com)

Zobacz również

17 komentarzy

 1. 1192 niezakażonych zmarło od tak sobie ubiegłej doby i nic nikt nie mówi o nich – byznes as juziual.

  • W Polsce na dobe umiera na COVID – 19 umiera średnio 7-9 osób. Tymczasem w Hiszpani 80-100, W Polsce mamy +/- 1000 zgonów a w Hiszpanii 23 000. Więc różnica jest diametralna, proszę się cieszyć że dysponujesz pełnym zdrowiem a zaraza nikogo jak widać z najbliższych nie zabrała..

   • Różnica w „zaraza przeszła i poszła” a „zaraza się tli przez długi czas”. Bo nie zniknie – prawie wszyscy złapią. Może i drugi sposób jest gorszy, bo jak zmutuje to oni będą uodpornieni trochę, my nie.

  • O tym że po szczepiące na polio 500 tysięcy dzieci w Indiach jest sparaliżowanych też nikt nic nie mówi i o tym że ludzie chcieli spalić przez to parlament też nie. Teraz w Indiach mimo brudu nie ma epidemii bo tam nie sprzeda się żadnej szczepionki. Czy u nas ma też być tyle osób poszkodowanych żebyśmy się obudzili.

   • Przestań bredzić w Indiach ponad 100 tyś. zakażonych. Zacznij czytać zamiast powtarzać bajki. A swoją drogą, kto ci je opowiada?

    • Ciekawe jak ich badają – pewnie tak jak AIDS w afryce termometrem. Pora panienko zamiast bredzić otworzyć oczy bo przez takich ignorantów i nasz rząd będziemy w czarnej d…

  • niejestemcebulakiem

   9 – skąd te dane? pytam na poważnie, bez ironii. to jakieś sprawdzone info?

   • Jakieś 400tyś rocznie umiera w Polsce.

   • Dziennie w Polsce statystycznie umiera 1100-1200 osób. Szacuje się że na raka i choroby układu krwionośnego około 400 dziennie.

 2. OTO CO TERAZ Z RADIOWĄ 3 ZROBIŁ PIS

  Podczas piątkowego notowania listy przebojów trójki 1miejsce zajęła piosenka Kazika ” TWOJ BÓL JEST WIĘKSZY NIŻ MÓJ ” nawiązująca do wizyty Jarosława Kaczyńskiego 10 kwietnia na Powązkach, w czasie gdy cmentarz był zamknięty z powodu epidemii koronawirusa.. KIEROWNICTWO PROGRAMU 3 ZABLOKOWALO STRONE GDZIE PUBLIKOWANE SĄ WYNIKI LP3 A GŁOSOWANIE ZOSTALO UNIEWAŻNIONE….
  Z trójki odszedł prowadzący od 1982roku MAREK NIEDŹWIECKI. We wtorek złożył wypowiedzenie dyr muzyczny radiowej trójki Piotr Metz. Ze stacji odeszli również : Hirek Wrona, Marcin Kydrynski i inni.
  Zakończenie współpracy z trójka zapowiedzieli również artyści :Muniek Staszczyk,Katarzyna Nosowska, Tomasz Organek i inni.

  • Wyniki głosowania zostały sfałszowane i Kazik został przesunięty z 4. na 1. miejsce. Niedżwiecki zapomniał, że publiczne radio nie jest jego prywatnym folwarkiem. Dyrekcja wspaniałomyślnie pozwoliła mu odejść, zamiast wywalić na zbitą twarz. Uczciwość jest bardzo ważną cechą w życiu. A jeżeli podstarzały didżej myśli, że jest niezastąpiony, to jest w błędzie.

   • Do_Jurny Stefan

    Jak możesz bronic tego bezprawia? Chłopie gdzie ty masz resztki przyzwoitości.

    • Takie są fakty. Darcie pyska „cenzura! cenzura!” jest w tym wypadku zupełnie nie na miejscu. Nie daj się manipulować i włącz myślenie.

     • To opłacony troll. Ktoś kto się tak podpisuje jest zwykłym patolem z którym nie ma co dyskutować. Niech chodzi w kagańcu i słucha tego co mu każą.

 3. OTO CO TERAZ Z RADIOWĄ 3 ZROBIŁ PIS

  W tej sytuacji JEDYNIE KOMERCYJNE stacje telewizyjne POLSAT, TVN.. mogą jeszcze pozostać wiarygodne nie poddane manipulacji.

  • Bhahahahaha. To jest dosłowna agentura zachodnia i trzeba by ich przed Trybunał Stanu za sabotaż.

  • Chyba zwariowałeś. Jeżeli gdzieś zobaczysz albo usłyszysz reklamę leków albo suplementów medycznych możesz zapomnieć o wiarygodności.

Pracapraca.lublin112.pl

  Kursy walut

  • USD 3.724zł 0.26%
  • GBP 4.9009zł 0.71%
  • EUR 4.4101zł 0.28%
  • CHF 4.0996zł 0.46%

  Polub nas

  Darmowe ogłoszenia lokalne

   Materiały wideo

   Lubelscy policjanci wzięli udział w akcji #GaszynChallenge (wideo)
   Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
   99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
   W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
   W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)

   Co? Gdzie? Kiedy?

   Festiwal Baniek Mydlanych w Łukowie
   Kino CSK: W piątek będzie można obejrzeć „Babyteeth”
   Kino na dachu CSK. Będzie można obejrzeć film „Szczęki”
   Meeting Of Styles, Lublin Poland 2020
   Największe w Europie dmuchane tory przeszkód pojawią się w puławskiej Marinie