Tegoroczne dożynki wojewódzkie odbędą się w Radawcu. Zagra Akcent, 2 plus 1 oraz Poparzeni Kawą Trzy

Miały być gminne i powiatowe, będą wojewódzkie. Mowa o dożynkach, które zgodnie z tradycją, odbędą się w ostatnią niedzielę sierpnia na lotnisku w Radawcu.

Od dłuższego już czasu trwają przygotowania do tradycyjnego święta plonów, czyli dożynek gminy Konopnica i powiatu lubelskiego, jakie odbędą się na lotnisku w Radawcu. Teraz do ich organizacji włączył się samorząd województwa lubelskiego a także Wojewódzki Ośrodek Kultury w Lublinie. Oznacza to, że dożynki będą mieć zasięg regionalny. Będzie to jednak z największych imprez plenerowych w naszym regionie. W ubiegłym roku na dożynkach na terenie lotniska aeroklubu lubelskiego w Radawcu było ponad 25 tys. osób. W tym roku organizatorzy spodziewają się jeszcze wyższej frekwencji.

-Dożynki to impreza, która ma ambicje pokazywać to, co w Regionie Lubelskim najlepsze. To jedna z największych, bezpłatna i otwarta dla wszystkich impreza, budująca tożsamość społeczności lokalnej oraz edukująca kolejne pokolenie mieszkańców powiatu – wyjaśnia Paweł Pikula, starosta lubelski. Wśród atrakcji, które już zostały potwierdzone, wymienić można m.in. skoki spadochronowe, fotobudkę, wesołe miasteczko, stoiska gastronomiczne, liczne pokazy i konkursy z atrakcyjnymi nagrodami. Obok koncertów, spektakli i pokazów, w ramach wydarzenia prezentowany jest dorobek całego Powiatu Lubelskiego: jego tradycja, zakorzeniona ludowość jak również prezentowane są produkty firm i przedsiębiorstw z ternu województwa.

Chętni będą też mogli zarejestrować się w bazie dawców szpiku, którą będzie prowadzić Fundacja Dzień dla Życia z Bełżyc. Wśród tegorocznych gwiazd, które będą bawić dożynkową publiczność, na scenie wystąpi Akcent, 2 plus 1 oraz Poparzeni Kawą Trzy. Jak co roku, na dożynkach nie zabraknie naszej redakcji. Każdy z naszych czytelników będzie mógł nas odwiedzić i skorzystać z atrakcji, jakie przygotowaliśmy. Impreza odbędzie się 28 sierpnia na lotnisku sportowym w Radawcu w gminie Konopnica.

(fot. lublin112)
2016-07-31 18:55:08

3 komentarze

 1. No cóż, światowej klasy wykonawcy. Tak trzymać!

 2. A dwa plus jeden to oni grają?

 3. emerytury mają słabe muszą dorobic

Pracapraca.lublin112.pl

  Kursy walut

  • USD 3.7145zł 0.08%
  • GBP 5.2607zł 0.6%
  • EUR 4.5176zł 0.18%
  • CHF 4.0959zł -0.72%

  Polub nas

  Materiały wideo

  Lubelscy policjanci wzięli udział w akcji #GaszynChallenge (wideo)
  Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
  99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
  W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
  W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)

  Co? Gdzie? Kiedy?

  W Lublinie odbędzie się kolejna edycja „Nocy Sów”. Tym razem w formie online
  W Chatce Żaka na żywo zagra Orkiestra św. Mikołaja
  Fabryka Piosenki dla zakochanych
  Przez świat. Spotkania z podróżą znów na żywo w Chatce Żaka!
  Wystawa „W poszukiwaniu genius loci roztoczańskiego brzmienia”