Czwartek, 23 maja 202423/05/2024
690 680 960
690 680 960

15 nowych zakażeń koronawirusem w woj. lubelskim, 340 w całym kraju. Nie żyją trzy osoby zakażone SARS-CoV-2

W niedzielę rano Ministerstwo Zdrowia poinformowało o 340 nowych zakażeniach koronawirusem w Polsce. Wśród nowych przypadków 15 jest z woj. lubelskiego.

– Mamy 340 nowych i potwierdzonych przypadków zakażenia koronawirusem z województw: śląskiego (144), wielkopolskiego (80), dolnośląskiego (65), lubelskiego (15), zachodniopomorskiego (10), kujawsko-pomorskiego (8), małopolskiego (8), opolskiego (4), warmińsko-mazurskiego (3), podlaskiego (2), pomorskiego (1) – poinformowało w niedzielę rano Ministerstwo Zdrowia.

Potwierdzone wyniki zakażenia koronawirusem SARS-CoV-2 w woj. lubelskim dotyczą:
– mężczyzny w przedziale wieku 0-20 z Lublina,
– mężczyzny w przedziale wieku 41-60 lat z Lublina,
– mężczyzny w wieku powyżej 61 lat z powiatu zamojskiego,
– dwóch kobiet w przedziale wieku 0-20 lat z powiatu zamojskiego,
– kobiety w przedziale wieku 41-60 lat z powiatu zamojskiego,
– trzech mężczyzn w przedziale wieku 21-40 lat z powiatu zamojskiego,
– kobiety w przedziale wieku 41-60 lat z powiatu puławskiego,
– dwóch kobiet w przedziale wieku 0-20 lat z powiatu puławskiego,
– dwóch mężczyzn w przedziale wieku 0-20 lat z powiatu puławskiego,
– kobiety w przedziale wieku 21-40 lat z powiatu puławskiego.

Wszystkie osoby miały styczność z przypadkiem potwierdzonym. Na dzień 19 kwietnia 2020 r. na godz. 10.00 na terenie województwa lubelskiego odnotowano w sumie 307 przypadków zakażenia koronawirusem SARS-CoV-2, w tym 10 osób zmarłych i 98 ozdrowieńców.

– Z przykrością informujemy o śmierci 3 osób zakażonych koronawirusem (wiek-płeć, miejsce zgonu): 65-M Tychy, 84-M Racibórz, 82-M Kalisz. Większość osób miała choroby współistniejące – przekazał resort zdrowia.

Liczba zakażonych koronawirusem w Polsce: 9082/350 (wszystkie pozytywne przypadki/w tym osoby zmarłe).

(fot. lublin112.pl)

29 komentarzy

 1. Zakazać mieszkańcom Zamiościa opuszczania domu na odległość nie większą niż 100 m a jedynie do sklepu i zobaczymy co się wtedy będzie działo. Strach tam mieszkać bo teraz nawet młodszych zaraza bierze. To już nie są żarty.

  • Napij się proszę herbaty z melisy i ochłoń trochę.
   Nikogo zaraz nie zaczęła teraz brać. Wirus atakuje wszystkich, od dzieci po staruszków. Tak było od początku epidemii i nic się nie zmieniło. Różnica tylko taka, że młodsi przechodzą bezobjawowo, lekkimi lub średnimi objawami. Starsi ludzie lub obciążeni chorobami przechodzą bardzo często w ciężko i stąd tak duża śmiertelność w tej grupie wiekowej.

   Mam w rodzinie trzy osoby które przeszły to paskudztwo (2 we Włoszech, jedna w Niemczech). Nikt z nich nie był hospitalizowany. Wszyscy leczeni ogólnodostępnymi lekami aptecznymi. Dwoje z nich już wróciło z powrotem do pracy. Cała trójka w wieku produkcyjnym i bez poważnych chorób.

   Nie chodź bez potrzeby w skupiska ludzi, stosuj zalecanie środki ochrony, omijaj szerokim łukiem placówki służby zdrowia (jeśli masz taka możliwość), nie panikuj i będzie dobrze.

   Sianie paniki tylko pogarsza sprawę….choć czasem mam wrażenie, że niektórym jest to na rękę.

 2. Efekt Świąt. Na wyjeździe z Warszawy w Wielki Piątek i Wielką Sobotę ruch o 70% mniejszy niż przed rokiem, ale 1/3 słoików na święta do domu pojechała. Ps. To i tak testy z soboty, kiedy testuje się mniej, a wirus objawia się nieraz po dwóch tygodniach. No i nie ma Mazowsza…

 3. Ja mam taką prośbę do ludzików z LJA, siedźcie w domach a nie lochacie po Kraśniku. Prośba do starszych i mlodych szczyli

 4. Powiat puławski to raczej osoby z banku w konskowoli i interesanci bo jaskółki głosiły że był tam przypadek potwierdzony Ale żeby nie siać niepotrzebnej paniki Mylić się jest rzeczą ludzką i obym się mylił Spokojnego popoludnia

 5. Testy na COVID-19 wykonywana z wymazu z nosa nie jest wiarygodna !!. U chorego na zwykłą grypę sezonową wykonanie testu na COVID-19 wyjdzie pozytywnie!!. Wiekszość zakażonych jest chorych na zwykłą sezonowa grypę.W laboratorium nie otrzymacie żadnej informacji ponieważ mają zakaz informowania na temat testów.

 6. Jaka jest dokładność testów na COVID-19.Jeżeli dokładne są tylko testy molekularne które wykonywane są w niewielkich ilościach ponieważ są bardzo kosztowne i niewiele ludzi potrafi wykonać takie testy.

 7. Dlaczego nikt w tv nie powie że wybory korespondencyjne będą kosztować ponad 80mln które lepiej przeznaczyć na ochronę zdrowia i ratowanie przedsiębiorców???