12-latka potrącona przez hyundaia na przejściu dla pieszych. Dziewczynka walczy o życie

W krytycznym stanie trafiła do szpitala 12-latka, która została potrącona przez samochód osobowy. Ul. Poligonowa jest całkowicie zablokowana.

Do wypadku doszło w środę około godziny 8:30 na ul. Poligonowej w Lublinie. W rejonie skrzyżowania z ul. Relaksową samochód osobowy potrącił pieszą. Na miejscu interweniował zespół ratownictwa medycznego, policja oraz nadzór ruchu MPK.

Jak wstępnie ustalono, kierujący hyundaiem mężczyzna jechał w kierunku obwodnicy. Zbliżając się do oznakowanego przejścia dla pieszych zignorował fakt, iż na sąsiednim pasie ruchu zatrzymało się auto, a po przejściu przechodziła dziewczynka. Jak później wyjaśniał, ze względu na oślepiające słońce nie widział co się dzieje z przodu. W wyniku tego potrącił pieszą.

Pierwszej pomocy poszkodowanej udzielili świadkowie wypadku. Przystąpili oni do resuscytacji krążeniowo-oddechowej. 12- latka w krytycznym stanie została przetransportowana do szpitala. Badanie alkomatem wykazało, że kierowca hyundaia był trzeźwy. Na miejscu pracują policjanci, którzy ustalają szczegółowe okoliczności wypadku. Ul. Poligonowa w kierunku obwodnicy jest całkowicie zablokowana.

IMG_20180926_093422
IMG_20180926_085930
IMG_20180926_085827

(fot. lublin112)
2018-09-26 10:09:48

Zobacz również

137 komentarzy

 1. dziś pytanie, dziś odpowiedź

  na zdjęciu z niebieskim vw touranem widać po jego cieniu, że słońce kierowca hyundaia miał prawie z tyłu. Tam mało kto mijając skrzyżowanie z Willową i jadąc w kierunku obwodnicy, jedzie 50km/h. Dobrze by było, gdyby czasami jakiś patrol z radarem ustawił się na wysokości os. Ruczaj i mierzył tych co jadą w strone obwodnicy, grafitowe bmw jest zdecydowanie za rzadko. A co do słuchawek, to mogła je mieć na szyi a nie na uszach.

 2. I za takie coś powinno się karać jak za zabójstwo z premedytacją, a nie wypadek ze skutkiem śmiertelnym.
  Wypadek to by był jak by mu guma strzeliła i przez to wjechał w kogoś innego.
  Tutaj doszło do usiłowania zabójstwa.

  • Oj Kuba, pisać będziesz kodeks karny? Jestem matką i swoje dzieci nauczyłam jak dbać o swoje bezpieczeństwo. Wiadomo, ze mogą im się przydarzyć wypadki ale z pewnością nie wtarabanią się pod samochód na przejściu.

   A kierowca – trauma do końca życia. Ten pierwszy, który dzieciaka przepuszczał – myślę, ze może być z siebie bardzo dumny. Uprzejmość nade wszystko !!! Niech i inni będą tacy uprzejmi wobec jego dzieci.

   Jestem jednostką, która wiedziona doświadczeniem nikomu nie ufa a już najmniej takim uprzejmym. Moje dzieci również.

   • Jezu nie wierzę że matka piszę takie głupoty. Możesz dziecko przygotować na wszystko, a w rzeczywistej sytuacji coś się zmieni i będzie klops. Może przechodzić bezpiecznie przez przejście, a nagle znajomy zawoła, machnie ręką, dziecko się zatrzyma, i samochód w nie wjedzie bo jakby szło to już by je minął. Nie da się przewidzieć wszystkiego.

    A do patologii doprowadzili kierowcy. Ja przed każdym przejściem zdejmuje nogę z gazu, jak obok są samochody to zwalniam bez względu czy widzę pieszych czy nie widzę. Wiele razy hamowałem bez potrzeby ale to jest w moim mniemaniu zachowanie szczególnej ostrożności, mam ograniczone pole obserwacji, to hamuje a nie pędzę. Ile jest przejść w Lublinie, chociażby na Narutowicza, z wysepką i czasami pieszy jak po polu minowym idzie, co każdy pas się zatrzymuje, wychyla głowę czy może przejść BO PRAWIE KAŻDY KIEROWCA olewa że tam jest przejście. I to z wysepką bo już tyle tam zdarzeń było że musieli tą wysepkę zrobić.

 3. Kierowca niestety kłamie, o tej porze, w kierunku, w którym jechał słońce nie oślepia bo znajduje się po lewej stronie samochodu. Codziennie tędy jeżdżę i dzisiaj również zaraz po wypadku przejeżdżałam. Pan po prostu nie pomyślał…

 4. Walczymy MAŁA !!Trzymam kciuki !!

  • Niestety już nie żyje zmarła śmiercią mózgowa i doszło już do przeszczepu ?

   • Ta dziewczynka chodziła do mojej szkoły i przyznaję pomimo tego że jestem z 8 klasy i nie mogliśmy iść na pogrzeb to bardzo to przeżywam. Niestety w dzisiejszych czasach ludzie się spieszą, sama już pare razy mogłam zostać potrącona (była strzałka a że nikt nie jechał zaczęłam przechodzić a w połowie pasów nadjeżdża jakiś samochód.

 5. Po tej ulicy Poligonowej jeżdżą potencjalni mordercy z prędkościami jak na obwodnicy…Ludzie zrozumcie jezdnia to nie tor wyścigowy!!!!

 6. Czy w końcu ktoś przejrzy na oczy i pomyśli nad sygnalizacją !! Nie raz dochodziło tu do niebezpiecznych sytuacji. Ile stłuczek/wypadków musi mieć miejsce żeby miasto się za to wzięło? To samo na skrzyżowaniu z Zelwerowicza…

  • Za chwilę otwierają Relaksową i pójdzie tamtędy dużo więcej ruchu… światła na pewno przydałyby się dużo bardziej niż na nieuczęszczanym skrzyżowaniu z Zielonym Wzgórzem (gdzie są zresztą od zamontowania cały czas wyłączone).

 7. Z tym słonńcem to bujda jechał od Lublina facet chce się wymagać skoro jeden kierowca się zatrzymał to jasne że idzie pieszy

 8. na tym odcinku drogi jeżdżą jak wariaci w obie strony, kilkukrotnie musiałem uciekać z tego przejścia bo wariaci od świateł z Ducha to tylko gaz w podłodze jakby na obwodnicy już byli

 9. A gdzie jest AAAAAARON flejtuśman walczący o prawa pieszych?

 10. Już kilkukrotnie pisałem, że co z tego, iż ktoś ma pierwszeństwo skoro to nie przepisy prawa chronią lecz własna uwaga. Wina tego kierowcy bezsporna ale on nie ucierpiał. Każdy kierowca wsiadając za kółko swojej bryki staje się potencjalnym zabójcą, w 99% przypadków nieświadomym bo chila nieuwagi, dekoncentracji, zagapienia, gorszy dzień lub zwykły pech. Dlatego wszyscy uczestnicy ruchu muszą dla swojego bezpieczeństwa zachować szczególną ostrożność wynikającą z braku zaufania do innych użytkowników dróg. Ludzie, myślcie o sobie i o swoich dzieciach ucząc je myślenia na ulicach i drogach.

  • Jeżeli się omija stojący przed PdP pojazd i to z prędkością grubo ponad dopuszczalną na danym odcinku, to nie jest to chwila nieuwagi, a świadome łamanie fundamentalnych zasad ruchu drogowego i zdrowego rozsądku. Samochody nigdy nie zatrzymują się przed PdP bez powodu.

 11. Nie zauważył ze inny kierowca się zatrzymał ? To czego kontynuował jazdę jak nic nie widział . Dziewczynka nie wtargnęła na przejscie dowodem jest to że ktoś się już zatrzymał . Dla mnie powinien zapaść najsurowszy możliwy wyrok .

 12. Zdarzyło mi się, że sam o mało nie wjechałem w pieszego przez nadmierną uprzejmość osoby jadącej drugim pasem. Pojazd na drugim pasie był wyższy i jego kierowca postanowił przepuścić pieszego nie patrząc czy ktokolwiek porusza się drugim pasem, osoba wbiegła na przejście nawet nie świadoma że ja jadę, tak samo jak ja nie miałem pojęcia, że kierowca obok kogoś puszcza na przejściu – wydawało się ze tak się wlecze powoli. To było w sytuacji gdzie prędkość była na tyle niewielka, ze w bardzo ostrym hamowaniu udało się zatrzymać i nikomu nic się nie stało. Oczywiście od tamtej pory jestem uczulony na przejścia przez jezdnie z wieloma pasami w jedną stronę, patrze co robią inni i nigdy nie robię uprzejmości pieszemu na jezdni wielopasmowej (chyba ze jest korek), nie dlatego ze nie lubię pieszych, ale dlatego, żeby takich niebezpiecznych sytuacji nie tworzyć. Tutaj wszyscy wieszają psy na kierowcy który jest sprawcą, ale nie było nas przy tym zdarzeniu i być może sytuacja wcale nie była taka jednostronna. Przykra sprawa, mi osobiście szkoda wszystkich w tym wypadku, bo myśle ze osoba która zrobiła uprzejmość tej dziewczynce tez ma teraz wyrzuty sumienia.. 🙁

  • Oddaj kwity zanim zrobisz komuś krzywde
   Zamiast głupoty pisać w necie to kodeks drogowy poczytaj dobrze ci to wyjdzie uchroni przed prokuratorem więzieniem…
   Zbliżając sie do przejścia dla pieszych masz obowiązek zachować szczegòlną ostrożność a skoro ktoś zwalnia i zasłania ci widok to zdrowo myślący człowiek przewiduje że może pieszy jest na pasach!!
   Do tego jest Zakaz wyprzedzania przed i na przejściu dla pieszych

   • Masz obowiązek się zatrzymać albo na tyle zwolnić żeby zatrzymanie było możliwe. Koniec kropka.

 13. Nie nauczyli patrzeć

  Uffff , jak dobrze że mam mądre dzieci, które STOJĄ aż każdy samochód i na każdym pasie się ZATRZYMA !!!!
  Mają 10 i 7 lat i ŻYJĄ. W d … mam pierwszeństwo i że przejście to już trzeba na nie włazić. Jak się bezmyślnie człowiek zachowuje to on traci, i co z tego ze kierowca zapłaci grzywnę czy coś ? NO CO Z TEGO ? Nie usprawiedliwiam, ale sorki … niech każdy myśli co robi. Ja nauczyłam dzieci, ze mają STAĆ póki wszystkie pasy nie stoją i jak już ida to się rozgladać przez kazdym kolejnym pasem. Kiedyś to uratowało nam życie na skrzyżowaniu pod zamkiem. Bo na ostatnim pasie sie ktoś zapomniał zatrzymac. I żyjemy !!! Zdrowi i cali.

 14. Akurat z tym oślepiającym słońcem to ściema bo jechał na północ a dodatkowo widać to po cieniach na zdjęciach.

 15. Boże to jest straszne

 16. Codziennie jeżdżę tą ulicą, willową zresztą też – moje obserwacje- praktycznie nikt nie zatrzyma się by przepuścić dziecko, mamę z dzieckiem, babcię w deszczu czy po prostu pościć kogokolwiek na przejściu! Czasem ja stoję a z naprzeciwka przejedzie jeszcze 5 samochodów nim ktoś się zatrzyma albo przejada już wszyscy!!! Mam wrażenie że mieszkańcy tego osiedla widza tylko swój nos i tykający zegarek. Sorry jak się spieszysz to wyjdź 3 min wcześniej… biedna dziewczyna.. ktoś wie jak to się skończyło ??

  • Śpieszą się spłacać kredyty które wzięli na swoje fancy mieszkania w atrakcyjnej części miasta. Spłacisz za nich kredyt? Nie? To stój i czekaj grzecznie aż Cię jaśniepan w SUViw przepuści. Mnie ostatnio chłop na chodniku potrącił i jeszcze powiedział trzeba patrzeć jak się chodzi. Nie pozdrawiam tego pana, dodam że z tyłu dzieci w foteliku jechały.

 17. Poligonowa w kierunku obwodnicy nie biegnie na północ? Na północy go słońce oślepiło? A może to była zorza polarna? Sam jestem kierowcą. Nie uważam się za mistrza kierownicy ale nie wierzę że jadąc 50km/h na godzinę po lublinie, to znaczy zgodnie z prawem, można doprowadzić do takiego wypadku.

 18. Żaden fotoradar! Tylko odcinkowy pomiar prędkości! Tak od Willowej do Zelwerowicza i od Zelwerowicza do Akacjowej. Nie będą mogli hamować jedynie przy skrzynce tylko będą zmuszeni jechać w miarę zgodnie z przepisami całym odcinkiem. To samo na innych wylotówkach i szybko się wszyscy nauczą przestrzegać przepisów.
  Drugi pomysł: światła sterowane radarem – przekraczasz prędkość – dostajesz dla swojego kierunku czerwone i musisz stać. W Hiszpanii to działa, to u nas też powinno.

 19. Czy wiadomo w jakim stanie jest dziewczynka? Bardzo martwię się jej losem, czy ktoś coś wie?

 20. Ludzie błagam, opanujcie emocje. Tego nie potrzeba

 21. Czy dziewczynka zyje? Czy odzyskala przytmnosc?

 22. Z której szkoły jest dziewczynka?
  Jakieś wieści ze szpitala?

 23. Dziewczynka nie żyje …

 24. Spalić żywcem tego drogowego ch*ja!!!

  • Racja. Ciężko o karę i sprawiedliwość. Niestety sądy w takich sprawach orzekają ‚zawiasy’. Mam nadzieję, że chociaż zawał go dopadnie…

 25. Pokój Twojej duszy aniołku, pomodlę sie za Ciebie. (*)

Pracapraca.lublin112.pl

  Kursy walut

  • USD 3.7364zł -0.36%
  • GBP 4.8828zł -0.6%
  • EUR 4.406zł -0.24%
  • CHF 4.0806zł -0.2%

  Polub nas

  Darmowe ogłoszenia lokalne

   Materiały wideo

   Lubelscy policjanci wzięli udział w akcji #GaszynChallenge (wideo)
   Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
   99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
   W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
   W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)

   Co? Gdzie? Kiedy?

   Festiwal Baniek Mydlanych w Łukowie
   Kino CSK: W piątek będzie można obejrzeć „Babyteeth”
   Kino na dachu CSK. Będzie można obejrzeć film „Szczęki”
   Meeting Of Styles, Lublin Poland 2020
   Największe w Europie dmuchane tory przeszkód pojawią się w puławskiej Marinie