Piątek, 23 lutego 202423/02/2024
690 680 960
690 680 960

10 stycznia uczniowie wracają do nauki stacjonarnej. Kiedy ferie zimowe?

Zgodnie z wcześniejszymi zapowiedziami 10 stycznia 2022 r. uczniowie wracają do nauki w trybie stacjonarnym. Organizacja pracy w szkołach i placówkach na terenie całego kraju powinna odbywać się w reżimie sanitarnym i przy zachowaniu podstawowych zasad bezpieczeństwa.

Do 9 stycznia 2022 r. na obszarze kraju ograniczone jest funkcjonowanie publicznych i niepublicznych: szkół podstawowych; szkół ponadpodstawowych; placówek kształcenia ustawicznego i centrów kształcenia zawodowego; szkół artystycznych realizujących wyłącznie kształcenie artystyczne oraz placówek artystycznych; szkół artystycznych realizujących także kształcenie ogólne w zakresie szkoły podstawowej lub liceum ogólnokształcącego. 10 stycznia do nauki stacjonarnej wracają uczniowie wszystkich typów szkół.

– Zapewnienie bezpieczeństwa – przy optymalnych warunkach nauki – oraz dbałość o zdrowie, w tym zdrowie psychiczne, to priorytetowe cele zarówno Ministra Edukacji i Nauki, jak i całego środowiska oświatowego. Aby nauka w trybie stacjonarnym, mimo stanu epidemii, trwała jak najdłużej, zachęcamy i rekomendujemy, aby we wszystkich szkołach i placówkach zintensyfikowano działania w obszarze bezpieczeństwa sanitarnego. Są one niezwykle ważne z punktu widzenia bezpieczeństwa nauczycieli, uczniów i ich rodzin – czytamy w komunikacie Ministerstwa Edukacji i Nauki.

MEiN przypomina o odpowiedniej organizacji pracy szkoły, która umożliwi zachowanie dystansu między osobami przebywającymi na terenie szkoły, szczególnie w miejscach wspólnych, a także ograniczy gromadzenie się uczniów na terenie szkoły.

– Dyrektor szkoły powinien wprowadzić obowiązek noszenia maseczek w przestrzeniach wspólnych, gdy nie ma możliwości zachowania dystansu, a uczniowie powinni ten obowiązek respektować. W najbliższym czasie kolejny raz szkoły zostaną zaopatrzone w środki ochrony indywidualnej – dodaje resort edukacji i nauki.

Ferie zimowe w roku szkolnym 2021/2022

Bez zmian pozostają terminy rozpoczęcia i zakończenia ferii zimowych w poszczególnych województwach w roku szkolnym 2021/2022. Jako pierwsi, już 17 stycznia, odpoczynek rozpoczną uczniowie z województw: kujawsko-pomorskiego, lubuskiego, małopolskiego, świętokrzyskiego i wielkopolskiego. Z kolei ostatnia tura ferii rozpocznie się 14 lutego i obejmie dzieci i młodzież z województw: lubelskiego, łódzkiego, podkarpackiego, pomorskiego, śląskiego.

Kalendarz ferii zimowych:

 • 17-30 stycznia 2022 r.

województwa: kujawsko-pomorskie, lubuskie, małopolskie, świętokrzyskie, wielkopolskie

 • 24 stycznia – 6 lutego 2022 r.  

województwa: podlaskie, warmińsko-mazurskie

 • 31 stycznia – 13 lutego 2022 r. 

województwa: dolnośląskie, mazowieckie, opolskie, zachodniopomorskie

 • 14-27 lutego 2022 r. 

województwa: lubelskie, łódzkie, podkarpackie, pomorskie, śląskie

(fot. pixabay.com)

12 komentarzy

 1. Wrócą na 3-4 tygodnie… potem ogłoszą 5 falę i wariant mongolski i znowu wrócą na zdalną.

 2. Dziękuję za informację kiedy ferie mają inne województwa, nie mógłbym bez tego zasnąć. Dokładnie tak samo jak bez informacji o pogodzie i aktualnych kursach walut. Ja bym dodał jeszcze informację kto obchodzi dziś imieniny. To też ważna sprawa. I jeszcze powiązane wpisy sprzed 5 lat.

  • A ktoś ci to każe czytać hahahahah może kogoś innego to obchodzi. dla niektórych świat kończy się na czubku ich nosa i zapachu bździn z poduszki, na której siedzą przed komputerem.
   Mnie to interesuje i z chęcią przeczytałem bo mam dzieci, a ty jak nie masz to idź na portal dla singli hahahahaha

   • Serio interesuje cie kiedy inne wojewodztwa maja ferie? Szacunek. Pewnie też wiesz po ile mleko mają w Paragwaju i jaka temperatura w Toronto…

 3. Hahahahahahahahaha!

 4. Hohohohohahahahaha!

 5. Kończmy z propagandą

  Tylko zaprzestanie testów zakończy plandemię

 6. Reżim sanitarny na UP – sala wyposażona w 15 stanowisk komputerowych i 20 studentów w grupie.

 7. czemu te ferie sa tak beznadziejnie mieszane ze lublin nie ma nigdy z warszawa, powinno byc ze co kilka lat kazdt z kazdym powinien miec ludzieroznie maja rodziny znajomych ww polsce/.

 8. jak coś nie wyjdzie to i tak pajace zgonia na Tuska niedrozwoje

Z kraju

Polityka i społeczeństwo