Zostawili ciężarówki na weekend, ktoś poprzecinał w pojazdach opony (zdjęcia)

Niemiłe zaskoczenie przeżyli kierowcy ciężarówek, którzy zamierzali wyruszyć w trasę. W naczepach i ciągnikach siodłowych nieznana osoba poprzecinała opony. Sprawcy szuka teraz policja.

Zdarzenie miało miejsce w Lublinie na Majdanku. Dwaj kierowcy pozostawili swoje pojazdy w rejonie stacji paliw Orlen, na poboczu drogi prowadzącej w stronę kompleksu firm usługowych. Jak zaznaczają, w żaden sposób nie powodowały one utrudnień w ruchu.

W sobotę pomiędzy godziną 6 a 18 nieznana na chwilę obecną osoba, w naczepach i ciągnikach siodłowych obu pojazdów poprzecinała opony. W ten sposób obie ciężarówki zostały unieruchomione. Kierowcy o wszystkim powiadomili policję. Funkcjonariusze będą teraz ustalać, kto i dlaczego dokonał owego czynu.

Poszkodowani apelują też do osób, które mogły widzieć zdarzenie, czy też zwrócili uwagę na kogoś, kto w tym czasie kręcił się w pobliżu zaparkowanych ciężarówek. Kontaktować się można z policją, bądź też z naszą redakcją. Zapewniamy pełną anonimowość.

(fot. nadesłane, lublin112)

Zobacz również

48 komentarzy

 1. Wiatm auto zostalo zaparkowane o godz 14:00 w piatek z relacji pracownikow okolicznych firm o godz 19:00czerwone iveco juz stalo na przebitych oponach. razie jakich kolwiek informacji ,ludzi przejezdzajacych w miejscu zdarzenia prosze o informacje do redakcjii lublin112 lub 6 komisariat policji w Lublinie,dziekuje.Pozdrawiam

 2. Scaniojenajlepszo

  Czym można przeciąć taka oponę? To chyba nie do końca tak łatwo i szybko..

 3. Może to ten mądrala od kartek w samochodach na parkingach zaczął działać tutaj.

 4. 24 po 1300 tylko współczuć ale nawet znalezienie nie zmniejszy strat a monitoryng przecież w koło jest jedna zasada parking nigdy swoim nie pozwoliłbym zostawić bez opieki MIMO TO WSPÓŁCZUJĘ

 5. Co komu przeszkadza tir na takim odludziu :/ szkoda kierowców. Oby się udało jakoś złapać sprawcę.

 6. Moim zdaniem stoją NA drodze a nie na poboczu. Jak kierowcy ocenią że np. na deptaku pojazdy nie utrudniają ruchu to też tam będą parkować?? Co oczywiście nie zmienia tego że, to co ich spotkało to zwykle sk..syństwo.

  • Pabloo(oryginał)

   Pora chyba na wojnę z szeryfami, którzy nie znają przepisów dotyczących parkowania. Od dziś jadę po lakierze osobówkom i innym kmiotom parkującym na zatokach dla większch aut. A telefon do straży M zacznie im się urywać w każdym przypadku. I nie pozdrawiam Franków Łaskawych czy innych Kubusiów. A tak na marginesie, w Lublinie brak jest miejsc dla kierowców docelowych, jak zaczniecie cwele zdychać z głodu, to docenicie wartość transportu.

   • Niszczenie cudzego mienia powinno być surowo ukarane.
    To tak na wstępie tego co się wydarzyło.
    Ale @Pabloo(oryginał) jesteś taki samym cwelem jak ten, który poprzecinał opony.
    Co niby ma znaczyć „w Lublinie brak jest miejsc dla kierowców docelowych, jak zaczniecie cwele zdychać z głodu, to docenicie wartość transportu”.
    Chcesz powiedzieć, że jak nie masz miejsca to możesz postawić gdzie tylko masz ochotę?
    W pobliżu nie było miejsca czy było ale płatne?
    Gdyby nie te „cwele” to sam byś „zdychał z głodu”.

   • A jak Ty osiołku chcesz niby dużym składem podjechać pod sklepik osiedlowy? Taki głupi to jesteś na co dzień czy tylko w niedzielę? Już widzę jak wieziesz bułki z piekarni do sklepu naczepą. Ktoś Ci głupot naopowiadał a Ty łykasz jak młody pelikan. Głupiś i prostyś, a prostyś boś głupi.

    • Pabloo(oryginał)

     do was obydwu…udaj się chłopie do większych aglomeracji w całej Europie(tylko na wycieczkę) a zobaczysz z czym się jezdzi i gdzie wjeżdża. Po jakich uliczkach i jakich sklepikach, wtedy podyskutujemy. Mam już dobrze po 40 więc niekoniecznie młody. I tak, właśnie z tegoż transportu żyję i to nie głupota tylko normalna robota.Takich sklepików czasami mam 6. i zamykam dyskusjębo nie jesteście obydwaj w temacie.

     • A jak już w tej „całej Europie” dostarczysz towar do wszystkich sklepików to zostawiasz ciągnik siodłowy z naczepą w dowolnym miejscu i idziesz zwiedzać miasto?
      „światowy” z ciebie kierowca 🙂

     • Pabloo(oryginał)

      Do @czytelnik, a wiesz co to tachograf ? i czas pracy ? ktoś pierdnął a ty to ciągniesz, nie ośmieszaj się . Pozdrawiam.

   • Oto obraz współczesnego „truckera”, Wieśka z Wólki Parzęckiej co mu Urząd Pracy zrobił prawo jazdy na TIR-a.

    • Pabloo(oryginał)

     Zrobiłem za własne pieniądze. Nigdy nie byłem w urzędzie pracy. To tyle. Poczytaj co oznacza nazwa TIR

 7. Trzeba być skończonym d.bilem i bydlakiem, żeby coś takiego zrobić! Prymitywy umysłowe, brak słów po prostu…

 8. A czyj jest teren na którym pasowały tiry?

 9. Telefon na Straż Miejską? Bywa, że nie idzie się do niech dodzwonić przez 20 minut. Jak już ktoś odbierze, nie są w stanie przyjechać do źle zaparkowanego auta przez godzinę.

 10. A żeby go złapali i kazali odkupić wszystkie nowe plus roboczogodziny ciężarówki za czas przestoju …a jak nie ma pieniędzy zlicytować mu chałupę … i nie żeby sądy latami skazywały wyrok w 24h !

 11. Raczej nikt od tak sobie z nudów nie poszedł i tego nie poprzecinał. Trzeba na to spojrzeć z innej strony. Jak ktoś wspomniał teren mógł być prywatny (raczej nikt nie byłby zadowolony gdyby mu się na podwórko bez słowa zwaliły takie krowy). To raz, dwa wcale nie wygląda to na pobocze tylko na jezdnię, a na drugim zdjęciu przejście dla pieszych możliwe, że zasłaniane przez ciągnik. Po trzecie jakby nie było art. 49 par. 2 ustawy prawo o ruchu drogowym zabrania pozostawiania takiego zespołu w terenie zabudowanym poza parkingami wyznaczonymi. Także zachowując obiektywizm obie strony nie zachowały się fair.

  • Ale to dalej nie upoważnia tego „typa” do niszczenia cudzego mienia, zresztą teren nie był ogrodzony więc skąd miał wiedzieć że jest to teren prywatny.

 12. Ten przejazd (uliczka) jest bardzo często używana i w mojej opinii te ciężarówki przeszkadzają. Gdy tam stoją ciężarówki to dwa samochody obok siebie już się nie zmieszczą więc muszą się przypuszczać co robi się kłopotliwe w godzinach szczytu. Nie raz czekałem żeby wjechać na teren starego polmozbytu bo w przeciwnym kierunku stoi kolejka do wyjazdu na Męczenników Majdanka. Myślę że ktoś kto tam pracuje i codziennie ma takie problemy już się zirytował sytuacją i zrobił porządek w swoim nienajmądrzejszym stylu.

  • no ku….wa to autostrada abc co ty pier….

  • Pabloo(oryginał)

   Z ciekawości pojechałem dziś osobówką, dwa zestawy na spokojnie się mijają obok zaparkowanej ciężarowki. Autostrada to mało powiedziane, jaki wożnica, taki komentarz.

 13. Zgodnie z PRD w obszarze zabudowanym pojazdem powyżej 12t można parkować tylko w miejscach wyznaczonych!

 14. nie popieram, ale rozumiem. A co to za dziad firma co nie stać jej na parking ??

 15. dziś pytanie dziś odpowiedź

  ten na ostatnim zdjęciu, z przechyloną naczepą na pewno stoi zgodnie z przepisami? przed maską ma przejście dla pieszych z przejazdem dla rowerów, poza tym ciężko tam minąć sie dwóm samochodom. Ten pod drzewami też stoi na zakazie – chyba, że wjazd na stacje wyłącza zakaz parkowania po tamtej stronie?

 16. Współczuję

 17. Pabloo(oryginał)

  Podniosę jeszcze jedną kwestię. Najprawdopodobniej kierowcom kończył się czas pracy i nie dojechaliby na miejsce do parkowania. Ale co poniektórzy mogą o tym wiedzieć, ważne że mają pełno w lodówce, czysto w salonie i z radością i uciechą patrzą w ekran monitora komentując coś, o czym nie mają pojęcia i na co dzień nie pamiętają, wpychając się osobówką jak najbliżej drzwi marketów i zastawiają podjazdy dla dostawców.

  • aha czyli czas pracy usprawiedliwia łamanie innych przepisów… ale o czym my ludzie mamy pojęcie…

   • Tak usprawiedliwia, bo wprowadzili tachografy a parkingów pod miastem i w samym mieście wojewódzkim dla dużych aut zero.

 18. Pabloo ! Na Scani jest parking dla dużych pojazdów, to tak daleko ?

 19. pabloo tylko się nie po**aj:-)

 20. Pabloo to rewelacyjny przykład patologi kierowców ciężarowych.

  Parkingi daleko i drogie? Parkujmy gdzie popadnie, przecież to nie jego wina.
  Jadą na maxa daleko i kończy się tacho? To przecież też wina całego świata, bo nie można było zrobić postoju 10km wcześniej?
  Ciężko wjechać w uliczki? Przeładuj w mniejsze auta i jedź. Ale to przecież koszty, więc ponarzekajmy, że wąskie uliczki.

  No i jazda na suwak też jest be, bo przecież oni wiedzą lepiej niż cały cywilizowany świat.

  • Najpierw niech ten cały „cywilizowany” świat się nauczy jeździć na suwak. Jeżdżę po całej Europie i praktycznie w żadnym kraju kierowcy nie potrafią jeździć na tzw. suwak. Jedyny kraj w którym „jakoś” to wygląda to Słowenia. Reszta krajów w tym także i Polska to standardowo na chama lewym pasem do końca i oczywiście z lewego pięć osobówek na raz musi wepchać się przed jedną ciężarówkę i efekt jest taki że stoją oba pasy. Więc przestań żyć mitami ludzi którzy najdalej za granicą byli w Hamburku na otwarciu lotniska bo najczęściej właśnie ludzie którzy w życiu nie byli za granicą wiedzą najwięcej o tym jak się jeździ na zachodzie, a uwierz mi że rzeczywistość nie jest taka kolorowa.

 21. DOSTAJĄC LICENCJĘ musisz mieć umowę dzierżawy parkingu lub akt własności tajkiego miejsca jest to dość często kontrolowane przez UM inaczej możesz stracić licencję do tego ekologia .środowisko itp w tym wypadku było wygodnictwo szofera i właściciela A TO TERAZ KOSZTUJE A CENY OPON 1300 TO CENA NETTO CONTINENTAL HYBRYD 3

  • Pabloo(oryginał)

   Masz firmę z Poznania, a czas po rozładunku daje ci możliwość jazdy 10 minut…dojedziesz do firmy? Na Scanii jest tylko 20 rajek(na wcisk-jedz i sprawdz). Ile pojazdów zostaje po niemrawych rozładunkach w okolicy miasta ????

 22. Pabloo(oryginał) świrujesz z tym TIR,każdy wie co to znaczy.Takie uproszczenie w nazewnictwie,jak jedziesz i ktoś przez CB mówi,że przy drodze stoją „miśki” to ty pewnie myślisz,że to niedźwiedzie brunatne.Mówią,że „miśki na hulajnogach” to tobie jawi się cyrk w głowie,”margines” to w zeszycie…jprd co się na tej ziemi dzieje?

  • Pabloo(oryginał)

   Bo mnie wku….ia jak ludzie nie znają roboty,a piszą bzdety. Po 6 rozładunkach( albo nawet po 1) jak masz zrobić pauze to robisz, Cieć z firmy najważniejszy, rozładowca grzebie w srajfonie a ty ślęczysz, a potem zostaje 15 minut na wyjazd z firmy i pauze. Przewidzisz ???? a gów…o. Znajdz w15 minut parking i zakończ dzień w Lublinie. Nie ma , nie było i nie będzie zrozumienia ze strony ignorantów pracujących od 8 do 16. Takim nie jest straszne stanie w korku bo nie wie ile kosztuje spotkanie z ITD. I nie ważne czy opisze wydruk, za kilka takich opisów każdy by się wypiął , nawet BAGowiec. Proponuje już zamknąć temat bo co poniektórzy jak mówił sam Jezus „nie wiedzą co czynią”

 23. @Pabloo(oryginał) przestań z siebie robić idiotę.
  Bo w idiotyczny sposób opisujesz problem wielu kierowców na przykładzie opisanym w artykule.
  „Zostawili ciężarówki na weekend”
  Czy ty będąc w sytuacjach „awaryjnych” zostawiłbyś pojazd gdzieś na poboczu i na dwie doby oddaliłbyś się nie mając nad nim żadnej kontroli?
  Jeśli tak – to d…a z ciebie a nie kierowca.
  Chcesz aby szanowano twoją pracę ale w komentarzach robisz wszystko aby wytłumaczyć każde chamstwo.
  Bo wydaje ci się, że bez takich jak ty „cwele zaczną zdychać z głodu” (twoje słowa).
  A twoja rodzina to ma bezpośrednie dostawy od ciebie czy tak, jak inni „cwele” zaopatruje się w sklepach i jest uzależnieniona od transportu?
  Chcesz zamknąć dyskusję to wytłumacz jeszcze wszystkim „niewiedzącym”…
  Jak długa powinna być przerwa pracy dla kierowcy, który osiągnął maksymalny limit godzin?
  Czy może wtedy pozostawić pojazd w dowolnym miejscu i oddalić się od niego na dwie doby?
  Tylko proszę nie pisz już o wąskich uliczkach do osiedlowych sklepików zastawianych przez prywatne samochodziki.
  Może będzie okazja i wtedy wypowiesz się w takim temacie.

 24. Miałem taką samą sytuacje właśnie tam . Czasami zostawiłem samochód ciężarowy i 2 raz miałem zrobione kapcie po jednej stronie w naczepnie . Zostawiłem wieczorami a nad ranem juz były kapcie . Kamery i Orlen niby nie ściągają tam bo auto stało obok drzew . Nie zgalaszalem sprawy na policje . Ktoś musial wiedzieć gdzie kamery nie ściągają a wszystko i nagminnie to robili i to nie tylko nam . Byli też inni kierowcy poszkodowani

Pracapraca.lublin112.pl

  Kursy walut

  • USD 3.9121zł -0.46%
  • GBP 4.9186zł -0.3%
  • EUR 4.3859zł -0.1%
  • CHF 4.0635zł -0.95%

  Polub nas

  Darmowe ogłoszenia lokalne

   Materiały wideo

   Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
   99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
   W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
   W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)
   Szturm Twierdzy Zamość 2019

   Co? Gdzie? Kiedy?

   Dzień Dziecka w gminie Podedwórze. Dla najmłodszych przygotowano balony z helem
   Policjanci zapraszają do honorowego oddawania krwi
   Lubelskie obchody Dnia Flagi RP i Święta Narodowego Trzeciego Maja
   #zostańwdomu z Muzeum Wsi Lubelskiej | Oferta kulturalna Muzeum w sieci
   #zostańwdomu i weź udział w warsztatach kultury online