Zostawił karton z kociętami i odjechał. Policjanci ustalili sprawcę porzucenia małych kotków

Lubartowscy policjanci ustalili sprawcę porzucenia pięciu małych kotków na jednej z ulic Lubartowa. Wkrótce 32-latek za swój czyn odpowie przed sądem.

W środę 1 lipca w godzinach wieczornych, przy garażach znajdujących się na ul. Nowodworskiej w Lubartowie, z dostawczego mercedesa wysiadł mężczyzna, który wyjął z auta kartonowe pudełko i pozostawił je przy garażach, a następnie odjechał.

Po chwili z pudełka zaczęły wyskakiwać kocięta, zwierzęta w ciągu kilku minut rozbiegły się po placu. Na szczęście zauważyła je postronna osoba, która zaopiekowała się zwierzętami i powiadomiła o wszystkim policję. Małe kotki zaś trafiły do lecznicy dla zwierząt. Tam okazało się, że są w złym stanie zdrowia i muszą pozostać na obserwacji.

Policjanci szybko ustalili, że sprawcą porzucenia małych kotków jest 32-latek z Lubartowa. Mężczyzna przyznał się do winy. Za znęcanie się nad zwierzęciem i tym samym narażenie go na utratę życia lub zdrowia grozi nawet do 3 lat pozbawienia wolności.

(fot. pixabay.com – ilustracyjne)

Zobacz również

32 komentarze

 1. aha czyli według rozumowania ”ile można” jeżeli mój nieodpowiedzialny sąsiad namnoży kociaków i nie będzie się nimi interesował , karmił to ja mam obowązek się nimi zająć .to ja ci odpowiem chyba cie porypało , każdy nawet idjota wie że jak się ma kotke i jej się nie wysterylizóje to wcześniej czy póżniej będą kocięta ,ale takim cwaniakom szkoda wydać 150 zł na sterylizacje ,bo najlepiej póżniej komóś podżucić i niech ktoś inny się martwi

 2. Co to znaczy „niepotrzebnych zwierząt”???? Decydujesz się na posiadanie to zajmuj się jak należy!!!! Dzieci też chciałbyś porzucać lub poddawać eutanazji???? To nie kraj jest chory (bo nie ma obowiązku posiadania zwierząt) tylko ty ze swoimi poglądami!

 3. Mikołaj Kopernik

  Drogie dzieci, wystarczy jeden telefon do gminy i można załatwić bezpłatną lub dofinansowaną w 50% sterylizację kocicy lub suki. Jesli gminy wydają pieniądze na co innego a nie na program zapobiegania bezdomności ( do czego są zobowiązane ustawą) to trzeba zrobić wójtowi i sekretarzowi awanturę, nagrać ją i a potem powiadomić gazetę jakąś. . Poskutkuje.

Pracapraca.lublin112.pl

  Kursy walut

  • USD 3.7861zł -0.54%
  • GBP 5.272zł -0.36%
  • EUR 4.5764zł -0.14%
  • CHF 4.1723zł -0.21%

  Polub nas

  Materiały wideo

  Lubelscy policjanci wzięli udział w akcji #GaszynChallenge (wideo)
  Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
  99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
  W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
  W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)

  Co? Gdzie? Kiedy?

  Klasyczne auta zjadą do puławskiej Mariny
  Zaproszenie I Turniej Lubelskiego Cebularza
  Noc Kultury – MOC Kultury!
  Tydzień Dni Otwartych z Kopernikiem
  Trwa akcja charytatywna w Parafii Matki Bożej Bolesnej w Kraśniku