Zosin: Przejrzeli auto na wylot. Znaleźli ponad 6 tys. paczek papierosów

Funkcjonariusze Służby Celnej z przejścia granicznego z Ukrainą w Zosinie znaleźli ponad 6 tys. paczek papierosów w podwójnej podłodze osobowego forda. W ręce celników trafiło też przystosowane do przemytu auto.

Do zdarzenia doszło w poniedziałek (10.06) ok. godziny 16. Do kontroli celnej podjechał ford windstar na polskich numerach rejestracyjnych. Funkcjonariuszom celnym zachowanie kierowcy, 31-letniego Oleha P., od początku wydało się podejrzane, zwłaszcza że jako cel swojej podróży Ukrainiec wskazał nieistniejącą w Zamościu ulicę Krakowską.

Na wiadomość o szczegółowej rewizji samochodu podróżny zareagował bardzo nerwowo i zamiast zgodnie z poleceniem celników udać się do miejsca kontroli, skierował się w stronę szlabanu wyjazdowego z Polski. Reakcja funkcjonariuszy była natychmiastowa, zatrzymali samochód i pod eskortą odprowadzili do miejsca kontroli.

W trakcie przejazdu auta do budynku kontroli szczegółowej celnicy zauważyli, że spod podwozia coś wystaje. W trakcie rewizji okazało się, że tym wystającym elementem była rozciągnięta na całej długości pojazdu podwójna podłoga. Po jej zdemontowaniu i wydobyciu zawartości celnicy naliczyli 6010 paczek L&M oznaczonych zagranicznymi znakami akcyzy.

Poproszony o wyjaśnienia Ukrainiec oświadczył, że jest jedynie przewoźnikiem i ukryte w samochodzie papierosy nie należą do niego.

Mężczyzna usłyszał zarzut popełnienia przestępstwa karnego skarbowego, natomiast tytoniowa kontrabanda o szacunkowej wartości rynkowej 78 tys. zł trafiła do magazynu urzędu celnego w Zamościu.

Celnicy zatrzymali również przystosowany do przemytu samochód, warty około 12,5 tys. zł – informuje Izba Celna w Białej Podlaskiej.

(fot. Izba Celna Biała Podlaska)

Komentarze wyłączone

Pracapraca.lublin112.pl

  Kursy walut

  • USD 3.968zł -0.88%
  • GBP 4.9223zł 0.02%
  • EUR 4.4202zł -0.68%
  • CHF 4.1401zł -0.53%

  Polub nas

  Darmowe ogłoszenia lokalne

   Materiały wideo

   Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
   99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
   W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
   W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)
   Szturm Twierdzy Zamość 2019

   Co? Gdzie? Kiedy?

   Dzień Dziecka w gminie Podedwórze. Dla najmłodszych przygotowano balony z helem
   Policjanci zapraszają do honorowego oddawania krwi
   Lubelskie obchody Dnia Flagi RP i Święta Narodowego Trzeciego Maja
   #zostańwdomu z Muzeum Wsi Lubelskiej | Oferta kulturalna Muzeum w sieci
   #zostańwdomu i weź udział w warsztatach kultury online