Piątek, 19 kwietnia 202419/04/2024
690 680 960
690 680 960

Żołnierze zorganizują piknik dla mieszkańców. Będzie można zwiedzać jednostkę wojskową

Niebawem każdy chętny będzie miał okazję zwiedzić miejsce, które jest na co dzień niedostępne dla cywili. Chodzi o jednostkę wojskową w Lublinie.

W sobotę 9 marca w całym kraju zorganizowane zostaną pikniki wojskowe z okazji 20. rocznicy wstąpienia Polski do NATO. W naszym regionie odbędzie się on w Lublinie, na terenie jednostki przy ul. Herberta 49, gdzie swoją siedzibę ma Batalion Dowodzenia Wielonarodowej Brygady.

Wydarzenie będzie miało formę „otwartych koszar”, dlatego każdy zainteresowany polską armią, służbą wojskową oraz historią współpracy wojskowej w NATO, będzie mógł tego dnia swobodnie wejść na teren jednostek wojskowych.

Całość rozpocznie się o godzinie 11:00, zaś o godzinie 13.00 nastąpi ceremonialne podniesienie Flagi RP oraz NATO oraz zostaną odegrane hymny Polski oraz Sojuszu. Dla wszystkich zaplanowano liczne atrakcje: pokazy wyszkolenia i musztry, prezentacje sprzętu i wyposażenia, koncerty orkiestr oraz spotkania z żołnierzami polskimi i armii sojuszniczych. Nie zabraknie również atrakcji dla dzieci oraz tradycyjnego, żołnierskiego poczęstunku.

(fot. BDWT)

16 komentarzy

 1. To jest wojsko czy cyrk?

 2. Czy będzie można postrzelać ?
  No i czy będzie wojskowa grochówka ?

 3. Darmowa grochówa… huraaa

 4. Nie na Herberta tylko na Kruczka. Wtajemniczeni co byli w wojsku wiedzą o co chodzi.

 5. Będzie można postrzelać z napleta do wirtualnych tarcz ahahahahahaha armia macierewicza zaprasza

 6. Dlaczego ukraińcy żołnierze stacjonujący w Lublinie mają na ramieniu naszywki w kolorze bordowo czarne? Czy to kolejna forma prowokacji?

 7. czy mozba fotografować bo na plotach tabliczki z zakazem! !!????

 8. najpierw to trzeba ochronę , bo żołnierzy i jednostki ochrona chroni buahahahaahahahaha, wstyd ,

 9. od 1990 r trwa rozbrajanie ,

 10. a ochrona ma stopień niepełnosprawności , BOŻE widzisz i nie grzmisz

Z kraju