Poniedziałek, 20 maja 202420/05/2024
690 680 960
690 680 960

Żołnierze z 12 Brygady Zmechanizowanej przeprawiali się przez Wisłę (zdjęcia)

Intensywne szkolenie poligonowe 12 Brygady Zmechanizowanej ze Szczecina we wschodniej części Polski zbliża się do półmetka. W środę żołnierze brali udział w przeprawie na Wiśle w miejscowości Borowa pod Dęblinem.

W trakcie prowadzonych działań taktycznych, po uchwyceniu przyczółków, siły 12 Brygady Zmechanizowanej przeprawiły się dzisiaj na drugi brzeg Wisły za pomocą przeprawy zorganizowanej przez 2 pułk inżynieryjny z Inowrocławia.

Miejsce przeprawy znajdowało się w miejscowości Borowa pod Dęblinem. Cała akcja odbyła się bez zakłóceń.

Żołnierze 12 Brygady Zmechanizowanej pojawili się w regionie 7 marca. „Błękitna” Brygada brała już udział w intensywnym szkoleniu na terenie woj. lubelskiego wspólnie z Nadbużańskim Oddziałem Straży Granicznej, aby bliżej poznać swoje procedury działania. Kolejne pododdziały współdziałały z żołnierzami 25 Brygady Kawalerii Powietrznej i 2 Lubelskiej Brygady Obrony Terytorialnej.

Jeszcze inne wraz z żołnierzami 2 Hrubieszowskiego Pułku Rozpoznawczego uczestniczyły w przygotowaniu batalionu z 21 Brygady Strzelców Podhalańskich do Sił Odpowiedzi NATO, gdzie na obiektach Ośrodka Szkolenia Górskiego w Trzciańcu dzień i noc żołnierze wykonywali złożone zadania taktyczne.

Oprócz współdziałania ze śmigłowcami żołnierze „Błękitnej” Brygady wydzielili także z własnych szeregów najlepszych instruktorów SERE (survival, evasion, resistance, escape – czyli: przetrwanie, unikanie, opór w niewoli oraz ucieczka), aby przeprowadzili intensywne szkolenie dla żołnierzy 24 batalionu Obrony Terytorialnej.

Mieszkańcy regionu mieli okazję spotkać się z żołnierzami w niektórych miastach.

(fot. por. Błażej Łukaszewski)

15 komentarzy

 1. Zabawa w wojsko i żołnierzyków :))).Rozgonić to dziadostwo,bo i tak nie ma z tego żadnego pożytku.Szkoda kasy z budżetu.W razie wojny i tak nas nie obronią.

 2. ponowne się cieszą .że riwer Wisłę przekroczyli ale to dzięki niskiemu stanowi wody i przyczulkom które istniały .niech przypomną swoją nieudolność uprzednią gdy manewry bie powiodly sie gdy stan wody byl wusiki ba ich progi.Masz rację wypierdilic taką armię szkoda kasy! !!!!!!

 3. onucom wstęp wzbroniony

 4. DO ’ jerbie ’ :
  A ty kto,pachołek antka z jego partyzantki???PIS…dzielcu 🙂

 5. Napiszmy done szczerze odkad w Police upadlo Pzpr Polska nor ma armii w pelni slowa tego znaczeniu.mamy wojsko papierowe storzone DLA dojenia kasy. Be zadnego dobrego wyszkolenia I sprzetu.na koniec dodam ze wojenka I napierdzielanie Na rosjan juz Nam wyvhodzi nosem Bo sprzet stoi popsuty nie ma czesci a trzymanie sztaby z USA I kupowanie much szrotu nie wyjdzie Nam Na dobre lepiej I blizej Nam do rosjan zarowno geograficznie klimatycznie I sprzetowo ruski sprzet jak sie o niego DBA jest w stance przezyc nie jeden zlom z USA

 6. Wojna tuż tuż

 7. Jestem z Borowej

  Niestety to co wspomina łamaną polszczyzną „obcy” niestety smutna prawda jak odbywały się manewry kilka lat temu była wysoka woda jak przybyli do Dęblińskiego pułku Amerykanie wypłyneli kutrem nasi zwodowali kilka pontonów i do kantyny dawaj.
  Takie były jaja
  Wstyd na cały świat (nawet ten portal relacjonował wydarzenie )

 8. DO ’ juli ’ :
  O co ci chodzi??? Po polsku proszę

 9. PO i tak do dziury uciekniesz jak padnie strzał …….
  Tylko jak zielone ludki cie znajdą co wtedy ……

 10. Oj Panowie a sory. ***. Co z wami będzie w razie wojny skoro tylko krytykować potraficie. Do mamusi pod spódniczkę sie schowacie ze strachu mama będzie wam gacie zmieniać. Weźcie sie w garść ***. Dobrze robią ze ćwiczą armie i ja uposażaja ktoś musi w razie wojny wsiąść broń do reki i bronić Polski. Kto was będzie panienki bronił jak nie wojsko.